Ψάχνω article manager system ή cms

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
azor

Δημοσίευση από azor » 11 Ιούλ 2005 01:11

Γεια σε όλους,

Ψάχνω να βρώ ενα σύστημα article manager η cms, δωρεάν η επι πληρωμή αλλα οικονομικό (δεν ειναι επαγγελματικό η κερδοσκοπικό αυτο που θέλω να κάνω) με προτίμηση να είναι έτοιμη σεταρισμένη η εφαρμογή η να γίνει εύκολα απο εμένα.
Για να καταλάβετε θέλω το site να έχει την εμφάνιση π.χ. του www.sportime.gr , www.sport24.gr και θέλω εγώ η όποιος άλλος χρήστης να μπαίνει απλά σε admin να βάζει τίτλο και θεμα κειμένου κλπ. και να καταχωρεί το άρθρο.
Ξέρω τα phpnuke, mambo κλπ. αλλά δεν μου αρέσει το τυποποιημένο look τους.

Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον ασχοληθεί να απαντήσει.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος azor την 11 Ιούλ 2005 01:16, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
alxk

Δημοσίευση από alxk » 11 Ιούλ 2005 02:28

Δοκίμασε το cutenews είναι ένα πολύ καλό News Managment System που είναι πολύ απλό στην χρήση του με πολλές δυνατότητες. Επίσης το προσθέτεις πολύ απλά στο ήδη υπάρχον template σου.
Δεν πιστεύω να χρειάζεται να ξοδέψεις λεφτά ένω υπάχουν πολλές καλές δωρεάν λύσεις ιδικά αφού το site σου δεν θα έχει κανέναν επαγγελματικό ή κερδοσκοπικό χαρακτήρα όπως λές.

Άβαταρ μέλους
gegeor

Δημοσίευση από gegeor » 11 Ιούλ 2005 09:42

Καλημέρα

Ρίξε μια ματιά στο Phpcow--> www.phpcow.com.Το έχω δουλέψει και έχω μείνει ευχαριστημένος.

Nikolaoupan

Δημοσίευση από Nikolaoupan » 11 Ιούλ 2005 09:49

Το sportime.gr είναι βασισμένο στο mambo (www.mamboserver.com), ένα από τα καλύτερα open source CMS. Ρίξτου μια ματιά, είναι πολύ εύκολο στη χρήση ακόμα και από αρχάριους.

Edit: Μόλις τώρα πρόσεξα τι έγραψες για το Mambo :D . Όλα τα CMS έχουν τυποποιημένο look αν δεν αφιερώσεις χρόνο στην τροποποίηση του template τους. Υπάρχουν εκατοντάδες δωρεάν templates εκεί έξω. Διάλεξε μια και άλλαξε της τα φώτα :D . Μετά από αρκετή ώρα, οι κόποι σου θα ανταμειφθούν έχοντας δημιουργήσει πραγματικά ένα μοναδικό look. Έτσι έκαναν και στο sportime.gr :D

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 11 Ιούλ 2005 10:20

mexri tnv stigmi pou 8a bgei to proto major exploit gia to mambo ... kai 8a kleve me mabro dakri.
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Nikolaoupan

Δημοσίευση από Nikolaoupan » 11 Ιούλ 2005 12:39

Έχουν ήδη βγεί... :D

azor

Δημοσίευση από azor » 11 Ιούλ 2005 19:04

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Δεν το περίμενα το sportime.gr να είναι φτιαγμένο με mambo, λογικά αυτός που το έφτιαξε θα ήξερε πολύ καλα να το δουλεύει για να κάνει τέτοιες αλλαγές.
Θα ψάξω και τις υπόλοιπες προτάσεις και θα επανέλθω.

Υ.Γ. Ας σβήσει κάποιος moderator τα 2 άχρηστα post μου κάτω απο το αρχικό.

Και πάλι ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 11 Ιούλ 2005 20:21

aftos pou to eftiakse eivai tsipis kai peirai tsampa fragka apo tous ipef8ivous tou sportime.gr , av kai iparxei n periptosi tou va to exouve ftiaksei esoterika kapoioi ergazomevoi/dimoseografoi pou apla etixe va kserouve kapoia pragmata ...
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 11 Ιούλ 2005 21:04

Afou to efere h syzhthsh edo mporeite na vreite ena guide gia na allazete to template tou mambo sto Dreamweaver eukola kai grhgora.. :D

Epishs sthn idia selida mporeite na diavasete (kai na katevasete) gia to MSAS to opoio einai enas virtual server gia na doulepsete to mambo sto pc sas..

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 12 Ιούλ 2005 01:15

Rapid-eraser έγραψε:aftos pou to eftiakse eivai tsipis kai peirai tsampa fragka apo tous ipef8ivous tou sportime.gr...
Από την άλλη και το sportime.gr μπορεί να έψαχνε κάποιον να τους ανεβάσει ειδησεογραφικό site με 500 Ευρώ.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Nikolaoupan

Δημοσίευση από Nikolaoupan » 12 Ιούλ 2005 09:10

Αν ξέρετε ποιός διαθέτει τέτοιες γνώσεις για το σχεδιασμό templates για το mambo και χρεώνει μόνο 500 ευρώ να μου τον πείτε και μένα. Του έχω μια δουλίτσα.

Πάντως δεν ξέρω πόσα κόστισε αλλά το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό, τουλάχιστον σε σύγκριση με αντίστοιχα sites...

Άβαταρ μέλους
Banavas
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Banavas » 28 Ιούλ 2005 22:34

azor έγραψε:Γεια σε όλους,

Ψάχνω να βρώ ενα σύστημα article manager η cms, δωρεάν η επι πληρωμή αλλα οικονομικό (δεν ειναι επαγγελματικό η.......
Ρίξε μια ματιά και εδώ www.phpwebthings.gr

Eίναι Δωρεάν CMS με modules για νέα και άρθρα και πολλά ακόμη. Εχει Ελληνική γλώσσα και μπορώ αν σε ενδιαφέρει να σου φτιάξω ένα template ειδικά για το site σου. Δες παραδείγματα:
www.synchro-iraklis.gr
www.eath.gr

Αν σε ενδιαφέρει γράψε email webmaster@phpwebthings.gr
Happy coding....
Μάρκος
http://lasernet.gr

Άβαταρ μέλους
RADICAL
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από RADICAL » 28 Ιούλ 2005 22:51

Εγώ πάλι έχω να σου προτείνω το virtua news που μπορείς να το βρείς http://www.virtuanews.co.uk/
και μια υλοποίηση του: http://www.bookhunt.gr
Εικόνα

smiley

Δημοσίευση από smiley » 04 Αύγ 2005 02:39

to mambo einai open source cms kai exei opos ola ta alla cms eite comercial eite open source ta pleonektimata toy kai ta meionektimata toy... mexri stigmis den akoysa kati idiaitera asximo gia to mambo... ena apo ta meionektimata ton open source cms se sxesi me ta comercial cms einai isos perissotero oti otan arxizoyn na ta sxediazoyn ksekinane me mia xalari kai analafri diathesi...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες