Προβληματιζομαι για το μελλον μου No3

Εκπαιδευτικά θέματα σχετικά με την επιστήμη των υπολογιστών και γενικά θέματα γύρω από την εκπαίδευση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Stylous
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stylous » 12 Ιούλ 2005 06:46

me aformi to thema tou vagoura tha ithela na rotiso kai ego merika pragmata kai opios kseri na me diaofotisi as kani ena reply giath exo mperdefth...

Katarxin eimai mikros eimai molis 15 molis teliosa to gimnasio kai de ksero pou na pao na pao TEE h Enieo kai provlimatozome gia to pou na pao den eimai kai aristos mathiris alla oute kai skrapas ksero oti an pao enieo prepi na diavazooo omos vlepo tosous gnostous mou pou molis teliosan to enieo kai xtipan to kefali tous sto tixo giath kanis tous den ekane tpt kai skeftome ego tora afti de kanan tpt kai tha kano ego?Gia afto leo na pao TEE apo thn alh omos an pao TEE meta tha mporeso na pao se kati aksiologo?(parepiptontos h mhtera mou exei fotografio alla kaka ta psemata h fotografia h' malon TA fotografia den tha exoun melon se peripou 10xronakia to poli giath eimai mesa sta pragmata kai vlepo) Gia afto leo na to giriso se kati alo px graphix design 3d animation h tpt tetio de ksero an iparxoun teties sxoles kai episis de ksero pou na psakso na vro an iparxoun teties sxoles kai an mporo na pao apo TEE.Kai episis exei melon afto pou thelo na kano?

Afta gia tora gia na mi sas kourazo an de to exo kani idi tha xaro poli na mou pite tis apopsis san megaliteri kai idi kamenoi :)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Stylous την 12 Ιούλ 2005 06:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από xultimatex » 12 Ιούλ 2005 12:40

Λοιπόν, το ότι θα πας Ενιαίο δε σημαίνει ότι αυτόματα θα γίνεις πυρηνικός επιστήμονας ή γιατρός... Το ότι δεν έκαναν οι άλλοι τίποτα δε σημαίνει ότι δε θα κάνεις κι εσύ και το αντίθετο. Το θέμα είναι να αξιολογήσεις τις δυνάμεις σου. Δλδ, μπορείς να βγάλεις κάποιον αξιοσέβαστο βαθμό ώστε να μπεις σε κάποια καλη σχολή; (Γιατί σίγουρα η "Ανθοκομία Μεσολογγίου" δεν είναι και στους στόχους σου...) Αν νομίζεις οτι δεν μπορείς να ανταποκριθείς τότε καλύτερα να πας σε κάποια τεχνική σχολή όπου θα μπορέσεις να αξιοποιήσεις κάποιο ταλέντο ευκολότερ...Αν κάνεις τη σωστή επιλογή σίγουρα θα κάνεις κάτι. Ελπίζω να βοήθησα. :)

Υ.Γ.: Κι εγώ ψάχνομαι ακόμα. Έχω ακολουθήσει Ενιαίο. :)
:arrow: Αν προσπαθείς πολύ για να πετύχεις κάτι, ίσως το κάνεις με λάθος τρόπο...

Άβαταρ μέλους
ledraweb
Honorary Member

Δημοσίευση από ledraweb » 12 Ιούλ 2005 14:46

xultimatex έγραψε: "Ανθοκομία Μεσολογγίου"
:think: :think: :think: :think:
Δεν είν' κακό...
None Of Us Is As Smart As All Of Us!!!

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από xultimatex » 12 Ιούλ 2005 15:09

Όχι ότι θέλω να προσβάλω τη σχολή... Απλώς το ανέφερα γιατί κατάλαβα πως οι υπολογιστές είναι τα ενδιαφέροντα του...
Gia afto leo na to giriso se kati alo px graphix design 3d animation h tpt tetio
:arrow: Αν προσπαθείς πολύ για να πετύχεις κάτι, ίσως το κάνεις με λάθος τρόπο...

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από id12586 » 12 Ιούλ 2005 15:12

"Technical University of 3D Effects for Floriculture Solutions, based at Mesologi City"

:lol: :o
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
Stylous
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stylous » 12 Ιούλ 2005 16:55

id12586 έγραψε:"Technical University of 3D Effects for Floriculture Solutions, based at Mesologi City"

:lol: :o
iparxi tetio pragma? :lol:

Άβαταρ μέλους
Stylous
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stylous » 12 Ιούλ 2005 19:30

kseri kanis kana site pou na exei oles tis sxoles TEI kai AEI?

Άβαταρ μέλους
Stylous
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stylous » 12 Ιούλ 2005 20:02

efxaristo poli lunar

Άβαταρ μέλους
goofakos

Δημοσίευση από goofakos » 13 Ιούλ 2005 12:33

Στο PC Magazine Ιουλίου, το dvd έχει Uni - tei - iek etc απο Ελλάδα - και γενικώς απο όλες τις ηπείρους.

Εγώ βρήκα που θα πάω. Mongolian University :P
He who asks is a fool for five minutes, but he who does not ask remains a fool forever.

Άβαταρ μέλους
myle
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από myle » 22 Ιούλ 2005 00:30

Κοίτα, αν πας σε ΤΕΕ να ξέρεις ότι 1 στους 5 καταφέρνει να περάσει σε κάποιο ΤΕΙ και επιπλέον με το τωρινό σύστημα δεν έχεις δικαίωμα για ΑΕΙ.
Επίσης, αν πας σε Ενιαίο θα δεις ότι δεν είναι όλοι τους μαθητές του 18 - 20.
Από την άλλη όμως, στο ενιαίο απαιτείται διάβασμα. Κυρίως όμως, ότι και αν κάνεις, μην παρασυρθείς από τους άλλους ή τον εαυτό σου(!). Προσωπικά, σε όλο το Γυμνάσιο και στην Α Λυκείου δεν διάβαζα παρά μόνο πριν γράψουμε κάποιο διαγώνισμα. Συνέπεια ήταν στην Β Λυκείου να "ιδρώσω" για να καλύψω τα "κενά" μου και με το ζόρι να βγάλω 17 στις Πανελλήνιες αν και διάβαζα ενώ τώρα στην Γ Λυκείου που τελείωσα έτυχε να διαβάζω τις πιο παράξενες ώρες που μπορείς να φανταστείς για να μαζέψω 18.043 μόρια και να κάνω διακοπές τώρα.
Τέλος, να ξέρεις ότι η τελική βαθμολογία των περισσότερων στην Α Λυκείου σε ενιαίο είναι 1 βαθμό περίπου κάτι από ότι ήταν στο Γυμνάσιο...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από xultimatex » 24 Ιούλ 2005 21:53

Ta kena einai poli megali pagida. Oloi lene oti tha diavasoun argotera kai telika den mporoun na kataferoun tipota aksiologo.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ημερίδες, Σεμινάρια & Θέματα Εκπαίδευσης”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες