Η ώρα του feedback

Ανακοινώσεις και νέα σχετικά με την σελίδα μας.

Συντονιστής: Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Η ώρα του feedback

Δημοσίευση από cordis » 12 Ιούλ 2005 12:00

Πάντα μου αρέσει να σκέφτομαι και το πως θα είμαστε αύριο.

Μεγάλη βοήθεια σε αυτό είναι η δική σας η γνώμη που δίχνει καθαρά το τι πρέπει να αλλάξει και το τι είναι τόσο καλό που δεν πρέπει να λείψει.

Με αφορμή κάποια σχόλια που έγιναν σε άλλο θέμα θα ήθελα να το συνεχίσουμε λίγο εδώ για να δούμε που πρέπει να βαδίσουμε.

Τι είναι αυτό που σας κάνει να συμμετάσχετε στο freestuff.gr και τι αυτό που σας αποτρέπει;
goofakos έγραψε:Το Freestuff.gr είναι επίσης πολύ καλό, αλλά σαν "εικόνα" μου φαίνεται πιο πολύ ως forum για ιστοσελίδες κλπ :wink:
lunarmedia έγραψε:Πάντως εγώ προσωπικά δεν μπορώ να παρακολουθήσω άλλο forum εκτός από το FS ασχέτα αν έχω γραφτεί σε όλα σχεδόν.
Πες ότι φταίει η δομή των θεμάτων που είναι ξεκάθαρη, πές ότι πλέον ξέρω πως μπορεί να σκέφτονται τα ενεργά μέλη, πες ότι είναι σαν να ξέρω τους περισσότερους συν ότι έχω πάρει δεκάδες ξεκάθαρες και κατανοητές απαντήσεις.
:P
mrpc έγραψε:Το ίδιο και εγώ... επειδή ίσως τα άλλα forum καλύπτουν υπερβολικά μεγάλο αριθμό θεμάτων με αποτέλεσμα το πολύ - πολύ να παρακολουθώ συγκεκριμένες θεματικές ενότητες και να συμμετέχω ελάχιστα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cordis την 24 Ιούλ 2006 15:26, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Η ώρα του feedback

Δημοσίευση από Figaro » 12 Ιούλ 2005 12:17

Τι είναι αυτό που σας κάνει να συμετάσχετε στο freestuff.gr και τι αυτό που σας αποτρέπει;
Ti mou aresei sto FS:
Den mporw na pw oti exw mpei se ola ta megala ellinika forum alla exw mpei se arketa kai pistevw pws to FS einai to monadiko elliniko pou prosferei poles plirofories panw sta themata pou me endiaferoun (design, hosting, SEO-Web promotion). Yparxoun atoma edw mesa pou einai sovaroi epaggelmaties (o kathenas idikevmenos panw se kapio sigkekrimeno antikimeno) kai prospathw na mathw apo aftous.

Ti de mou aresei:
Oi off-topic kai anousies apantisis se pola endiaferonta topic pou sinithos erxonte apo sigkekrimena atoma. Exw ftasei se simio otan vlepw apantiseis apo ta sigkekrimena atoma na pataw to "Σημείωση όλων ως αναγνωσμένα" epidi kserw pws to reply tous den exei kapia simantiki info.
Ta parapanw pou anaferw den isxioun gia ola ta subforum.

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Η ώρα του feedback

Δημοσίευση από af » 12 Ιούλ 2005 13:11

Προσωπικά δεν είμαι άτομο που μπαίνω σε forum ποτέ δεν το έψαχνα το θέμα ούτε έδινα ιδιαίτερη βάση, όπως δεν άσχολούμε και με το irc γι' αυτό και όταν έγινε η κίνηση να ενταχθεί στο irc δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία.
Μπήκα εδώ λόγω του ότι γνώριζα ότι ήταν το πρώτο forum στην Ελλάδα, βρήκα ενδοιαφέροντα θέματα και πολλές λύσεις σε κάποια προβλήματα που είχα σχετικά με sites, (όσο αναφορά το στήσιμο κτλ.) όπως επίσης και χρήσιμα tutorials που πραγματικά με βοήθησαν.
Όμως προσωπικά πάνω από όλα εγώ στέκομαι στην ανθρώπινη πλευρά του forum, ενθουσιάστηκα με τους ανθρώπους εδώ είναι όλοι φιλόξενοι και φιλικοί όπως και η Ελλάδα μας ;-)
Με βοήθησε πολύ επίσης και η κατηγορία με θέμα "Θέλω την γνώμη σας, για την σελίδα μου" όπου μέσα απο τις γνώμες που πήρα μπόρεσα να κάνω καλύτερες εργασίες και να έχω καλύτερες απόψεις πάνω στο θέμα.
Μου άρεσε επίσης η κατηγορία artwork, o λόγος είναι κατανοητός πιστεύω :)
Τώρα στο τι δεν μου αρέσει.......ειλικρινά δεν μπορώ να πώ ότι κάτι δεν μου αρέσει.
Είμαι ένα άτομο σταθερό στις απόψεις μου και γενικά σε όλα τα πράγματα γι'αυτό και θα παραμείνω εδώ, ένας λόγος που δέν θα μπώ στο fs είναι γιατί δεν θα ανοίξω το pc μου, δεν υπάρχει μέρα που να το ανοίξω και να μην μπω μέσα.
Αυτά....αν και πολλά ελπίζω να σε καλύπτουν ;-)

Άβαταρ μέλους
goofakos

Η ώρα του feedback

Δημοσίευση από goofakos » 12 Ιούλ 2005 13:54

Έγω είμαι μέλος του Cordis Fan Club :P

Το Freestuff ασχολείται όπως είπα κυρίως με το Web. Μου αρέσει το web :P
Keep helping. Tutorials etc, ας δώσετε/ουμε τις γνώσεις σ/μας σε άλλους, όπως έκαναν άλλοι κάποτε σε εμ/σας :) Δεν είναι και πολλά άλλα φορα(μην πω κανένα) όπως το freestuff που με το που ζητήσεις βοήθεια σε κάποιο θέμα, έστω και 1 θα ξέρει να σου απαντήσει έχοντας εμπειρία και γνώσεις. [huhu~] να ομολογήσω πως αυτοί που με "έφεραν" στο freestuff είναι Archangel & lunarmedia με το παιχνίδι τους Photoshop Tennis και με τις υπέρχοχες δημιουργίες τους.. Έτσι άρχισα να "κοιτάω" το forum :wink:
Figaro έγραψε:Ti de mou aresei:
Oi off-topic kai anousies apantisis se pola endiaferonta topic pou sinithos erxonte apo sigkekrimena atoma. Exw ftasei se simio otan vlepw apantiseis apo ta sigkekrimena atoma na pataw to "Σημείωση όλων ως αναγνωσμένα" epidi kserw pws to reply tous den exei kapia simantiki info.
Ta parapanw pou anaferw den isxioun gia ola ta subforum.
He who asks is a fool for five minutes, but he who does not ask remains a fool forever.

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Η ώρα του feedback

Δημοσίευση από manolism » 12 Ιούλ 2005 14:26

goofakos έγραψε:...να ομολογήσω πως αυτοί που με "έφεραν" στο freestuff είναι Archangel & lunarmedia με το παιχνίδι τους Photoshop Tennis και με τις υπέρχοχες δημιουργίες τους..
Αφεντικό ποσοστά!!!!!

:kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe:

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Η ώρα του feedback

Δημοσίευση από Basilakis » 12 Ιούλ 2005 15:35

Τι είναι αυτό που σας κάνει να συμετάσχετε στο freestuff.gr και τι αυτό που σας αποτρέπει;
Ti mou aresei:
Oti yparxei ena kalo klima kai mia poly efxaristh parea. Oti otan milame gia kati den kolobarame opws se alla forums. Kai basika oti h selida anoikei sta melh. Mporoume na apantame se oti kseroume xvris na theorithoume dhthen kai oti poulame mouri! Mou aresei poy akoma kai otan rwtas tha brethoyn 100 atoma na soy apanthsoyn amesws kai malista tha soy anaptyksoyn thn apanthsh toys swsta.

Ti de mou aresei:
Ta parapanw pou anaferw den isxioun gia ola ta subforum
.[/quote][/quote]

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Η ώρα του feedback

Δημοσίευση από xultimatex » 12 Ιούλ 2005 15:59

Ούτε εγώ έχω δει πολλά forums για να έχω μέτρο σύγκρισης. Αυτό που βλέπω με ικανοποιεί. Μου αρέσουν ιδιέταιρα οι προσωπικές σχέσεις που αναπτύσσονται μεταξύ των μελών και το χαΛαρό κλίμα που υπάρχει. Μαθαίνουμε ό,τι χρειαζόμαστε χωρίς να νομίζουμε ότι βρισκόμαστε στο σχολείο :wink: .
:arrow: Αν προσπαθείς πολύ για να πετύχεις κάτι, ίσως το κάνεις με λάθος τρόπο...

Άβαταρ μέλους
ArchangelX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Η ώρα του feedback

Δημοσίευση από ArchangelX » 12 Ιούλ 2005 16:18

Οταν πρωτομπήκα εδώ παραξενέυτηκα πάρα πολύ. Παραξενέυτηκα με το πλήθος πληροφοριών και τα διάφορα μυστικά που μοιραζόντουσαν αυθόρμητα και χωρίς ο αποστολέας τους να περιμένει κάποιο αντάλαγμα απο τον παραλήπτη.

Αυτά που ξέρω τα έμαθα μόνος σκαλίζοντας τα διάφορα προγράμματα και σερφάροντας κάτι άπειρες ώρες... Πραγματικά δύσκολο. Δεν ήμουν διατεθιμένος να μοιραστώ τίποτα με κανέναν.

Λόγο του φιλικού κόσμου όμως και του κλίματος αλληλεγγύης που υπήρχε και υπάρχει, άλλαξα γνώμη και φιλοσοφία. Βοηθώντας το Ελληνικό web να γίνει πιο όμορφο... Πιστεύω οτι το freestuff έχει βοηθήσει πολύ κόσμο μέχρι σήμερα. Για τον ένα χρόνο που είμαι εγώ εδώ είμαι σίγουρος. Τιμή μου να είμαι μέλλος.

Αρκετά με τα ζουμιά. lunar! Πάμε άλλη μια παρτίδα σε καμία βδομάδα? Κανόνισε να μου ξαναβάλεις κάνα κτίριο...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
blackhumor
Honorary Member
Επικοινωνία:

Η ώρα του feedback

Δημοσίευση από blackhumor » 13 Ιούλ 2005 04:21

Εγώ το προτίμησα γιατί είναι ένα forum το οποίο απευθύνεται κυρίως σε άτομα που ασχολούνται (η θέλουν να ασχολειθούν) πιο επαγγελματικά με το internet και τους υπολογιστές γενικά.
Όντως, όπως είπε και ο Archangel, έχει τέτοιο πλήθος πληροφοριών και μυστικά που μοιράζονται πολύ αυθόρμητα και αυτό με κράτησε, γιατί και εγώ ότι έμαθα (αν έμαθα) το έμαθα μόνος μου.

Μεγάλο πλεονέκτημα είναι η κατηγοριοποίηση που έχει και μπορείς να βρεις γρήγορα το ότι σε ενδιαφέρει...

Το εκνευριστικό είναι όταν σε ένα θέμα το οποίο με ενδιαφέρει (δεν μιλάω φυσικά για την κατηγορία Χαλαρά και Ανάλαφρα) γελοιοποιείτε η συζήτηση. Βέβαια το έχω δει σε πάρα πολλά forum και δυστυχώς είναι κάτι που δύσκολα μπορείς να το αποφύγεις όταν συμμετέχουν τόσα πολλά άτομα...

Αυτα από μένα σε γενικές γραμμές...
To LinkZ.gr ανανεώθηκε. Καταχωρήστε την ιστοσελίδα σας δωρεάν.
Διαφημιστικά δώρα για επαγγελματίες.
Διαφημιστικά στυλό.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Η ώρα του feedback

Δημοσίευση από cordis » 13 Ιούλ 2005 16:05

σαν δομή σας ικανοποιεί;
αν ήταν με subforum θα ήταν καλύτερα;
μήπως είναι πολύ απλομένος ο INDEX του Forum;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Η ώρα του feedback

Δημοσίευση από manolism » 13 Ιούλ 2005 16:09

Πιστεύω για μένα ότι αυτή είναι η καταλληλότερη δομή.

Μάλλον επειδή το έχω συνηθίσει και ξέρω κατευθείαν που βρίσκεται το κάθετι.

Αν μπουν subforums χαθήκαμε.

Άντε να μπούμε στο ένα μετά στο άλλο.

:P

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Η ώρα του feedback

Δημοσίευση από Basilakis » 13 Ιούλ 2005 16:10

nai oxi subforums.. nomiza tha einai psiloxazo...

Gia ton indefix nomizw pws exeis dikaio... Prepei na to skefteis to thema!

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Η ώρα του feedback

Δημοσίευση από manolism » 13 Ιούλ 2005 16:14

Basilakisweb έγραψε: Gia ton indefix nomizw pws exeis dikaio... Prepei na to skefteis to thema!
Δεν είπε για τον Indefix αλλά για την Index σελίδα ότι είναι απλωμένη.

:kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe:

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Η ώρα του feedback

Δημοσίευση από Basilakis » 13 Ιούλ 2005 16:15

lol... Skatobiasinh kai na mhn foras ta galia eides ti kanei...

emphasy
Honorary Member

Η ώρα του feedback

Δημοσίευση από emphasy » 13 Ιούλ 2005 19:26

Τι είναι αυτό που σας κάνει να συμμετάσχετε στο freestuff.gr
Opws eipan kai alla atoma einai, to oti ki an rwthseis panta uparxei kapios na sou apanthsei ;-)
σαν δομή σας ικανοποιεί;
Fusika, opws eipe kai o lunarmedia, 3erw ka8e ti pou vriskete :) Kai einai auto pou lew, kai lene, potpouri :P exei ligo ap'ola :) kai se ka8e section yparxoun melh pou "eidikeuontai" panw sto 8ema!

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης