Lito alla me moderna grammi

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
apoel
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από apoel » 25 Ιούλ 2005 04:23

parakalo

Άβαταρ μέλους
VALANTIS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VALANTIS » 25 Ιούλ 2005 04:43

kala e to 50webs.com exei voithisei arketo lao...

Άβαταρ μέλους
apoel
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από apoel » 25 Ιούλ 2005 05:01

apo pou evgales to simperasma afto?

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 25 Ιούλ 2005 09:10

Η αλήθεια -ή τουλάχιστον η άποψή μου- είναι ότι δεν είναι ούτε λιτό, ούτε μοντέρνο. Δεν κολλάει όλη η εικόνα γενικά. Κακές γωνίες, ανώμαλη μετάβαση σε χρώματα και αποχρώσεις καθώς και έλλειψη χώρων χωρίς να υπάρχει λόγος είναι τα σημαντικά μειονεκτήματα.

Τον Μάντζιο δεν τον ξέρω. Από,τι κατάλαβα είναι τραγουδιστής.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
ArchangelX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ArchangelX » 25 Ιούλ 2005 19:22

Απαντάω με την σειρά που ρωτάς. :)

Σώσε το σε ANSI. Η σώσε τον εαυτό σου και δοκίμασε το frontpage. Είναι μέσα στο πακέτο του office.

Πράγματι τα παιδιά είχανε δίκιο. Καλά είναι το επάνω tag που ορίζει την γλώσσα. Den katalabeni... :oops:

Συνεχίζω να το βλέπω μώβ. Πολύ μακρινή η απόσταση απο το πορτοκαλί στην χρωμάτική κλίμακα.

Σκιές και καμπύλες? PS. Drop Shadow και smooth.

To header και το footer? Ρίξε μία ματιά εδώ:
http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=14481

Το θέμα είναι το περιεχόμενο και όχι τα εφέ και τα τερτίπια. Αυτά θα κάνουν το site μή-λιτό και όχι το μενού. Ρώτα τον αν θέλει κάτι άλλο και αν ναι, προσάρμοσε το.
Εικόνα

SoSp

Δημοσίευση από SoSp » 25 Ιούλ 2005 23:14

gia to header diladi na kano p.x ena image pou tha exei to xroma tou backround stis diastaseis 800*600 kai stin mesi to footer kai na grapso

<BODY background="image.jpg" style="background-repeat: no-repeat;" background-position: top;">

/me feels dumb at this moment

To esosa se ansi
Portokali den exo pouthena sto site (kapoios apo tous 2 mas prepei na allaxei othoni i matia mou fainete :P :P :P)

Gia tis skies tha epaneltho drimiteros :D

Άβαταρ μέλους
ArchangelX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ArchangelX » 26 Ιούλ 2005 01:43

Μ 'αρέσεις εσύ. Την βρίσκεις με το να κάνεις την ζωή σου δύσκολη. Σαν και μένα. Αυτοτρεχούμενος. Γουστάρω.

Εφόσον δουλεύεις με tables και cells σου δίνω μία γενική ιδέα, πχ για το header:

Χώρισε το table σε 2 κελιά με background αυτό που είναι στην μέση της εικόνας που έχεις τώρα. Την εικόνα του bgrd την υπολογίζω περίπου 2*65px (οπου 65 είναι το ύψος). Με αυτόν τον τρόπο θα έχεις μία είκόνα η οποία επαναλαμβάνετε σαν bgrd.

Στο αριστερό κελί με align="left" βάζεις εκείνο το κομμάτι που λέει Κώτσος μέχρι το σημείο που τελειώνει η γωνία, και στο δεξί κελί με align="right" βάζεις το δεκσιά κομάτι απο το σημείο που ξεκινάει να κάνει γωνία και μετά.

Βασικά όμως, δέν σου προτείνω να κάνεις τίποτα απ όλα αυτά. Το site απαιτεί ανασχεδιασμό. Κώστας Μάντζιος είναι αυτός. Οχι Sarantis Kremizakis...

Κάνε μία βόλτα απο τα διάφορα site άλλων καλιτεχνών να πάρεις μια ιδέα...

ΠιΕς. Αυτό το πορτοκαλοροζ έλεγα. Κάνει και ζέστη και θαμπώνουν τα γυαλιά μου...
Εικόνα

Cmg__

Δημοσίευση από Cmg__ » 26 Ιούλ 2005 02:36

exei swsei kosmo pantws ayto to 50webs :P

Άβαταρ μέλους
ridol

Δημοσίευση από ridol » 18 Αύγ 2005 13:31

TI ENOOYSES OTAN ELEGES OXI SARANTIS KREMIZAKIS KAI KOSTAS MANTZIOS EINAI?

Archangel έγραψε:Μ 'αρέσεις εσύ. Την βρίσκεις με το να κάνεις την ζωή σου δύσκολη. Σαν και μένα. Αυτοτρεχούμενος. Γουστάρω.

Εφόσον δουλεύεις με tables και cells σου δίνω μία γενική ιδέα, πχ για το header:

Χώρισε το table σε 2 κελιά με background αυτό που είναι στην μέση της εικόνας που έχεις τώρα. Την εικόνα του bgrd την υπολογίζω περίπου 2*65px (οπου 65 είναι το ύψος). Με αυτόν τον τρόπο θα έχεις μία είκόνα η οποία επαναλαμβάνετε σαν bgrd.

Στο αριστερό κελί με align="left" βάζεις εκείνο το κομμάτι που λέει Κώτσος μέχρι το σημείο που τελειώνει η γωνία, και στο δεξί κελί με align="right" βάζεις το δεκσιά κομάτι απο το σημείο που ξεκινάει να κάνει γωνία και μετά.

Βασικά όμως, δέν σου προτείνω να κάνεις τίποτα απ όλα αυτά. Το site απαιτεί ανασχεδιασμό. Κώστας Μάντζιος είναι αυτός. Οχι Sarantis Kremizakis...

Κάνε μία βόλτα απο τα διάφορα site άλλων καλιτεχνών να πάρεις μια ιδέα...

ΠιΕς. Αυτό το πορτοκαλοροζ έλεγα. Κάνει και ζέστη και θαμπώνουν τα γυαλιά μου...

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από af » 18 Αύγ 2005 14:49

Πάντως όχι κάτι κακό :D

Cmg__

Δημοσίευση από Cmg__ » 18 Αύγ 2005 15:18

xexexe

lakritidis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από lakritidis » 18 Αύγ 2005 15:20

Η σελίδα σου μου δημιουργεί ανάμικτες εντυπώσεις. Χωρίς να είναι κακή, αυτό το καφέ σε συνδυασμό με μπλε δεν είναι ότι καλύτερο. Οι γωνίες στα tables είναι πραγματικά χοντροκομμενες.
Το άσπρο iframe μοιάζει σαν τη μύγα μες το γάλα μέσα στο πορτοκαλοκαφέ background. Ίσως θα πρέπει να ξανασκεφτείς τη χρήση του.
Από την άλλη, μου άρεσε το banner, και το footer είναι ωραίες οι διαβαθμίσεις του μπλε, αλλα δυστυχώς δεν ταιριάζουν με το σώμα της σελίδας. Σκέψου το ίδιο banner με άσπρο ή silver χρώμα.

Τέλος, νομίζω ότι τα site καλλιτεχνών φτιάχοντα σε flash. Δείχνουν πολύ πιο glamorous, αλλά είναι πολύ πιο βαριά.

Cmg__

Δημοσίευση από Cmg__ » 18 Αύγ 2005 15:31

kane to bground toy iframe fixed!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης