Ο Ορθογράφος του Office 2003

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 28 Ιούλ 2005 22:29

Πρόσφατα πήγα σε Office 2003 από τα Office 2000 που το χρησιμοποιούσα για πολλά χρόνια και παρατήρησα ότι η ποιότητα του ορθογράφου έχει πέσει πολύ. Δεν βρίσκει πολλές λέξεις που το 2000 θα τις έβρισκε και γενικά έχει μια τάση να "σπάει" τις λέξεις και να μη τις αναγνωρίζει ολόκληρες..
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

emphasy
Honorary Member

Δημοσίευση από emphasy » 28 Ιούλ 2005 23:12

Τότε αν ξέρεις καλή ορθογραφία πατάς προσθήκη... και φασούλι το φασούλι γεμίζει το σακούλι... όπως λέει και ο λαός :)

Άβαταρ μέλους
Pavel
Honorary Member

Δημοσίευση από Pavel » 28 Ιούλ 2005 23:53

Mporeite na kanete kai to allo.
Prwta kane setup to Office 2000 sto pc sou. Pane
C:\program files\Common Files\Microsoft Shared kai antegrapse ton fakelo PROOF.
Meta kane install ta 2003 kai kane Copy & Paste ton fakelo pali sto idio folder ;)

It works :)

Cheers
Εσύ είσαι τρελός.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 29 Ιούλ 2005 13:23

αυτό θα κάνω... γιατί είναι μεγάλο βάσανο.. λειτουργεί με μια τελείως ηλίθια λογική και δε βρίσκει τις μισές λέξεις.. άσε που πιστεύω ότι έχει και πολύ λιγότερο εύρος λέξεων από τον προκάτοχό του.. και αυτό για εμένα σημαίνει ότι έχει σκοπό να δημιουργεί φτωχότερα κείμενα..
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

oxigono
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από oxigono » 02 Αύγ 2005 16:55

Πράγματι! Πολλοί πελάτες μου ή και γνωστοί που ήθελαν (για λόγους εφορείας κ.λπ.) να αγοράσουν το Office 2003 και δεν ήθελαν να μπλέξουν με το ΑΡΙΣΤΟ OpenOffice αγόρασαν το Office XP ακριβώς γι αυτό το λόγο. Το λεξικό του είναι άχρηστο. Η προσθήκη δεν βοηθά επειδή κάποτε "γεμίζει". Η χρήση του λεξικού του Office XP που πολύ σωστά προτείνει πιο πάνω το παιδί είναι η καλύτερη λύση από τη στιγμή που το αγόρασες. Από τη στιγμή που είναι "μούφα" πέτα το και γύρνα στο Office XP. Δεν έχουν καμία διαφορά!

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 18 Οκτ 2006 13:34

Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να ανεβάσει το φάκελο PROOF, γτ έχω το office 2007 beta και δεν έχω ελληνική διόρθωση; :oops:

ΥΓ Sorry για το ξέθαμα, αλλά δε νομίζω ότι άξιζε καινούριο thread

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες