Προσωπικό site

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
sunset

Προσωπικό site

Δημοσίευση από sunset » 02 Αύγ 2005 18:54

Καλώς ήρθα στην παρέα σας!!

Θα ήθελα να δείτε ένα προσωπικό site ενός φίλου μου
και να μου γράψετε τη γνώμη σας.

Είναι portal / forum με διάφορα θέματα , σοβαρά και αστεία ,παιχνίδια

Καλύτερο θα ήταν να κάνετε μια εξερεύνηση στο site.

http://www.samostimes.com

Ευχαριστώ και να είστε πάντοτε καλά!!

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

Προσωπικό site

Δημοσίευση από MichalisS » 02 Αύγ 2005 19:30

TTOPPOUZOS έγραψε:(νιώθω σαν σεξολόγος που πάνε και του λένε: ΄Ένας φίλος έχει το τάδε πρόβλημα΄)

smiley

Προσωπικό site

Δημοσίευση από smiley » 02 Αύγ 2005 23:38

kati paei na kanei, oraio einai... an yparxei sto telos kati to eniaio kai den kataliksei ston gkremo tote kali i prospatheia... kai ego exo site...

emphasy
Honorary Member

Προσωπικό site

Δημοσίευση από emphasy » 03 Αύγ 2005 01:09

An kai den mou fenete, toso gia prosopiko site, kalo einai an kai einai se etoimh efarmogh :roll:

Άβαταρ μέλους
fefeli
Επικοινωνία:

Προσωπικό site

Δημοσίευση από fefeli » 03 Αύγ 2005 01:47

καλο, αλλά σίγουρα δεν είναι προσωπικό site και γενικά δε νομίζω πως τα forum μπορούν να είναι προσωπικά. Δηλαδη το freestuff μπορεί να ονομαστεί προσωπικό site του cordis? και τα 50.000 μέλη του (λέμε τώρα) που το υποστηρίζουν σε καθημερινή βάση, αυξάνουν τη βάση δεδομένων του και το προωθούν τι κάνουν; μπρίκια κολλάνε;
http://www.blogspace.gr - Μια νέα προσπάθεια που φιλοδοξεί να ενώσει τους έλληνες συγγραφείς ιστολογίων.
http://www.magicasland.com

Άβαταρ μέλους
goofakos

Προσωπικό site

Δημοσίευση από goofakos » 03 Αύγ 2005 20:45

"Θέλω την γνώμη σας για την σελίδα μου"
He who asks is a fool for five minutes, but he who does not ask remains a fool forever.

emphasy
Honorary Member

Προσωπικό site

Δημοσίευση από emphasy » 03 Αύγ 2005 20:54

@goofakos:
MatrozoC έγραψε:
TTOPPOUZOS έγραψε:(νιώθω σαν σεξολόγος που πάνε και του λένε: ΄Ένας φίλος έχει το τάδε πρόβλημα΄)
;-) ;-) ;-)

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Προσωπικό site

Δημοσίευση από mrpc » 06 Αύγ 2005 06:50

fefeli έγραψε:καλο, αλλά σίγουρα δεν είναι προσωπικό site και γενικά δε νομίζω πως τα forum μπορούν να είναι προσωπικά. Δηλαδη το freestuff μπορεί να ονομαστεί προσωπικό site του cordis? και τα 50.000 μέλη του (λέμε τώρα) που το υποστηρίζουν σε καθημερινή βάση, αυξάνουν τη βάση δεδομένων του και το προωθούν τι κάνουν; μπρίκια κολλάνε;
Θα συμφωνίσω κατ' αρχήν με τη fefeli.
Τώρα για το site, όπως ξέρεις το παρακολουθώ εδώ και πολύ καιρό. Με ενοχλεί κατ' αρχήν το ότι το έχεις αλλάξει πάνω από 10 φορές, εγώ έχω σταματήσει πια να γίνομαι μέλος κάθε φορά.
Με χαλάει λίγο το ότι μάλλον δεν έχεις κατασταλάξει στη γλώσσα του site. Βλέπω ειδήσεις στα ελληνικά και στα αγγλικά, ενώ τα menu είναι όλα στα αγγλικά.
Από θέμα σχεδίασης δεν μπορώ να πω γενικά κάτι, αφού πρόκειται σε γενικές γραμμές για κάτι έτοιμο.
Το θέμα σου αν είναι καθαρά το περιεχόμενο, βλέπω ότι το ενημερώνεις συχνά. Προσπάθησε να κρατήσεις για κάποιο διάστημα το site σου όπως είναι για να μη χάνεις κάθε τόσο όλο το παλιότερο περιεχόμενό του.

emphasy
Honorary Member

Προσωπικό site

Δημοσίευση από emphasy » 06 Αύγ 2005 11:14

Pali allakse h mou fenete ?

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Προσωπικό site

Δημοσίευση από af » 06 Αύγ 2005 19:07

Eγω δεν γνωρίζω τις αλλαγές αλλα μου αρέσει πολύ :D

Άβαταρ μέλους
sunset

Προσωπικό site

Δημοσίευση από sunset » 07 Αύγ 2005 19:06

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Λάθος μου ήταν που έγραψα προσωπικό .
Σαμιώτικο έπρεπε να γράψω.

Το αλλάξε γιατί 2 φορές το κατέστρεψαν οι χάκερ.

Χάθηκαν όλα.

Να 'στε καλά και μην ξεχνάτε http://www.samostimes.com

Άβαταρ μέλους
samostimes

Προσωπικό site

Δημοσίευση από samostimes » 13 Αύγ 2005 12:51

Κατ' αρχήν θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για τις παρατηρήσεις σας, πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις είναι χρήσιμες. Τώρα για να δώσω τις δικές μου απαντήσεις σύντομα έχω να πω τα εξής:

Πρώτον και σημαντικότερο: Πράγματι έχω αναγκαστεί, να αλλάξω πολλές φορές το script που φιλοξενεί την σελίδα μου, μιας και απ' ότι φαίνεται, η προσπάθειά μου για ενημέρωση των Σαμιωτών, είχε πολλούς εχθρούς ή πείραξε κάποιους, με αποτέλεσμα να έχω πάρα πολλές φορές επιθέσεις από χάκερ και πάντα έψαχνα να καταλήξω κάπου με ποιο μεγάλη ασφάλεια. Άρα δεν είναι προσωπική μου η απόφαση να θέλω κάθε φορά να αλλάζω την μορφή της, όπως είπα ποιο πάνω, αναγκαστικά γινόταν αυτό. Όσο αφορά τα θέματα, όπως θα δείτε, μπορεί ο καθένας να γράφει ότι θέλει, φτάνει να διαβάσει βέβαια τα rules, όπως γίνεται βέβαια σε κάθε ιστοσελίδα. Η σελίδα σίγουρα δεν είναι προσωπική και αφορά γενικά τον νομό Σάμου και προσπαθώ να βάζω όσο τον δυνατόν, περισσότερες ειδήσεις που θα αφορούν μεγαλύτερο κύκλο επισκεπτών, όπως ίντερνετ, software κλπ. Τώρα κάποιος που γράφει ότι θα θέματα μου είναι στα Αγγλικά, τώρα που το είδε δεν μπορώ να καταλάβω. Εάν γίνεται αναφορά για το μενού που είναι στα Αγγλικά, αυτό το άφησα έτσι, πάλι αναγκαστικά, διότι είχα λάβει πάμπολλα emails από ξένους επισκέπτες, τουρίστες που έχουν επισκεφτεί την Σάμο κλπ οι οποίοι μου ζητούσαν πάντα το ίδιο πράγμα, δηλαδή να αφήσω τουλάχιστον το μενού με Αγγλικούς χαρακτήρες ώστε να μπορούν να το λειτουργούν καλύτερα το portal και να ξέρουν τι και που θα κλικάρουν. Και τέλος όσο αφορά το ότι το πορταλ είναι κάτι έτοιμο, εντάξει αυτό είναι στην επιλογή του κάθε ένα από εμάς το πως θέλει να στήσει την σελίδα του και το τι δυνατότητες θέλει να περάσει μέσα σε αυτή και πάνω σε αυτό κάνω ότι είναι δυνατόν να το εμπλουτίζω συνέχεια με νέες δυνατότητες. Πάντως και σε σένα pramno δεν βλέπω να έχεις κάτι δικό σου, έτοιμο είναι και το δικό σου. Αυτά για την σελίδα μας του samostimes.com για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να με βρείτε και στο Live Support που εγκατέστησα σήμερα στην κεντρική σελίδα. Τέλος για όποιον ενδιαφέρετε και θέλει να ανταλλάσσει αρχεία με φίλους κλπ και έχει βαρεθεί τα γνωστά rapidshare που υπάρχουν ένα σωρό limits μπορεί να επισκεφτεί την διεύθυνσή μας στο http://www.samostimes.com/dm/ όπου μπορεί να κάνει Upload ότι θέλει και να λάβει το αναλογο link για download.

Ευχαριστώ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης