Ελληνικά Χαρτονομίσματα

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Vangelis
Επικοινωνία:

Ελληνικά Χαρτονομίσματα

Δημοσίευση από Vangelis » 08 Οκτ 2002 17:58

Μετά από έρευνα στο internet, είδα ότι δεν υπήρχε κάποιο ανάλογο site που να ασχολείται με τα Ελληνικά χαρτονομίσματα. Έτσι αποφάσισα να φτιάξω ένα. Ζητάω λοιπόν την γνώμη σας για το site, κυρίως όμως για την λειτουργικότητά του μιας και έχω βάλει js και δεν ξέρω αν λειτουργεί σε όλους τους browsers.

http://greekcurrency.110mb.com

Βαγγέλης
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vangelis την 10 Μαρ 2010 21:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
telxina
Επικοινωνία:

Ελληνικά Χαρτονομίσματα

Δημοσίευση από telxina » 08 Οκτ 2002 23:47

Lipon etimasou!

1. Προτεινώμενη ανάλυση 800x600 <- afto i to vgazeis edelos i kaneis to omega omikron. Protino na to vgaleis edelos giati den leei.

2. Oi plirofories pou dineis ine axiologes pragmatika. Tha protimousa omos enan ligotero Frontpage tropo parousiasis.

3. To background xroma ke to kolaz tis kedrikis episis orea. Ala plz anixe to parathiri sou ke peta to Frontpage!

Afta! :D

madrugada

Ελληνικά Χαρτονομίσματα

Δημοσίευση από madrugada » 09 Οκτ 2002 02:30

omorfo site kai me armonia xrwmatwv...to periexomeno to brhka idiaitera endiaferov...alla 8a sumfwnhsw pws h xrhsimopoihsh tou frontpage to rixnei..kai sto lew egw pou xrhsimopoiw polu suxva to ev logw proggy alla perissotero se sthsimo evtelws proswpikwv selidwn gia logous taxuthtas...pisteuw pws se dreamweaver kai me to periexomeno pou exeis 8a milousame gia eva e3airetiko site pou pragmatika pliroforei kai epimorfwvei..
ta scripts(!) douleban mia xara sto ie6 pou exw!!:)
kalh douleia...suvexise thv prospa8eia :)

madrugada

Ελληνικά Χαρτονομίσματα

Δημοσίευση από madrugada » 09 Οκτ 2002 02:35

aaa...epishs dev mou arese oti se ka8e klik avoigei veo para8uro...isws 8a htav kalo va perioriseis thv suggekrimenh xrhsh...
aaa2...auth thv sixamenh thv geocities ti thv 8es???toses alles etairies uparxoun(brinkster,8m,freeservers)
filika :)

Vangelis
Επικοινωνία:

Ελληνικά Χαρτονομίσματα

Δημοσίευση από Vangelis » 09 Οκτ 2002 10:13

Σας ευχαριστώ για τις επισημάνσεις σας, είναι αρκετά σημαντικές. Δεν καταλαβαίνω όμως τα λεγόμενά σας για το frontpage. Όλη η κατασκευή του site έγινε στο Dreamweaver.
H επιλογή του geocities έγινε διότι αυτό δεν ανοίγει (τουλάχιστον σε μένα) pop up παράθυρα, σε αντίθεση με την 8m-freeservers οπου και banner έχει και pop-up. Αν έχετε καμία καλύτερη πρόταση είμαι όλος αυτιά. :D

Βαγγέλης

Άβαταρ μέλους
Panos Galanis

Ελληνικά Χαρτονομίσματα

Δημοσίευση από Panos Galanis » 09 Οκτ 2002 10:50

Κώδικας: Επιλογή όλων

<a class=menu href="http&#58;//" onclick="expandIt&#40;'elTwo'&#41;; return false">
             -----------^  
καλυτερα ...

<a class=menu href="#" onclick="void&#40;expandIt&#40;'elTwo'&#41;&#41;">
ή

<a class=menu href="javascript&#58;void&#40;expandIt&#40;'elTwo'&#41;&#41;">
note --> void(function()) == function(); return 0;

εκτος απο document.layers (ns4) kai document.all (ie4) ...
υπαρχει και το --> document.getElementsById (ie5,ie6,ns6,Mozilla,Opera)

Sniffing ... http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... =14&t=1587
αν εχεις διαθεση και αποριες ... μπορω να σε βοηθησω.

Φιλε Βαγγελη ... περιεχομενο πολυ καλο, το background δεν χρειαζεται να το αλλαξεις, δεν με κουραζει.... εχεις προσεγμενα τα Meta και Charset και αυτο ειναι καλο :wink:
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination to do so. - Douglas Adams

Άβαταρ μέλους
stavroula

Ελληνικά Χαρτονομίσματα

Δημοσίευση από stavroula » 09 Οκτ 2002 12:07

Πολύ ενδιαφέρον το περιεχόμενο της σελίδας αλλά... πολύ απλή η σελίδα/
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες ότι δεν έίναι ανάγκη να ανοίγει new window με κάθε Link.
Μπορεί να φτιάχθηκε με dreamweaver αλλά πουθενά (τουλάχιστον δεν είδα εγώ) δεν χρησιμοποιήθηκαν όλα τα "καλά" που μπορείς να κάνεις με με αυτό.
Ακόμα το μοναδικό γραφικό που έχεις κάνει (αυτό στην αρχική σελίδα- το οποίο είναι πολύ καλό) γιατί δεν υπάρχει και σε όλες τις άλλες σελίδες , ώστε να δείχνει και μια συνέχειά;
Ακόμα η γραμματοσειρά στην αρχική σελίδα που χρησιμοποιείς στο εισαγωγικό σημείωμα θα ήταν προτειμότερο να ήταν και αυτή verdana.

Όλα τα παραπάνω είναι προσωπικές παρατηρήσεις....
Φιλικά
Σταυρούλα

madrugada

Ελληνικά Χαρτονομίσματα

Δημοσίευση από madrugada » 09 Οκτ 2002 17:48

vangeli dokimase thv www.brinkster.com h opoia dev exei oute banners oute pop ... rection :)

Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Ελληνικά Χαρτονομίσματα

Δημοσίευση από steki-man » 15 Οκτ 2002 14:08

Ας πω και εγώ τη γνώμη μου
Πολύ καλή πράγματι ιδέα και σίγουρα θα ενδιαφέρει πολύ κόσμο , αυτό που έχω να σου προτείνω είναι να το ανεβάσεις σε κάποιο άλλο site πχ στο angelfire και μετά να το κάνεις δωρεάν συντόμευση στο www.dot.tk εκεί μπορείς να το κάνεις απλά όπως το θες το όνομα πχ www.xartonomismata.tk , το μόνο που ζητάνε είναι να έχεις μέσα σε 90 μέρες τριάντα επισκέψεις. ε καθόλου δύσκολο νομίζω , ειδικά αν το βάλεις στο freestuff χεχεχεεχεχε πονηριές :roll: Πάντως θα πω και εγώ πως δεν είναι ανάγκη να ανοίγει άλλο Pop up , το pop up βολεύει όταν ανοίγει σε κάποιο ξένο από το δικό σου site Link που ο άλλος μπορεί να θέλει να γυρίσει στο site σου εύκολα και γρήγορα κλείνοντας μόνο το καινούργιο παράθυρο.
χμμμ σκέφτομαι ότι από τη φύση του το θέμα που επέλεξες δεν απαιτεί και ιδιαίτερα χαρούμενα χρώματα αλλά "προσωπική άποψη" θα μου άρεσε να ήταν λίγο πιο νεανικό και ευχάριστο γιατί με κάνει και νομίζω πως μπήκα σε site συνταξιούχου δημοσίου υπαλλήλου . :o
Πολύ καλή η ιδέα ! μπράβο και πάλι και φρόντισε να μην στη πάρει άλλος μα κιαν στη πάρει να έχεις εξαντλήσει τα επιμέρους θέματα που θα γεμίσουν τις σελίδες σου.
Καλή συνέχεια

Vangelis
Επικοινωνία:

Ελληνικά Χαρτονομίσματα

Δημοσίευση από Vangelis » 17 Οκτ 2002 10:36

Φίλοι μου ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις σας. Διόρθωσα τα περισσότερα λάθη που είχα και πιστευω ότι η σελίδα μου είναι τώρα πιο λειτουργική. Το θέμα που επέλεξα να παρουσιάσω πιστεύω ότι δεν μπορεί να βρίσκεται σε ένα φανταχτερό περιβάλλον που να εντυπωσιάζει τον επισκέπτη με την πρώτη επίσκεψη. Κύριως σκοπός μου είναι να δώσω όσες περισσότερες πληροφορίες γίνεται στα άτομα που έχουν το ίδιο χόμπυ με εμένα. Γι'αυτό τον λόγο η παρουσίαση του υλικού μου γίνεται με τη μορφή tables διότι με αυτό τον τρόπο είναι πιο εποπτική.

Φιλικά Βαγγέλης

http://greekcurrency.110mb.com
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vangelis την 10 Μαρ 2010 21:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Panamor

Ελληνικά Χαρτονομίσματα

Δημοσίευση από Panamor » 17 Οκτ 2002 14:16

Γνωρίζει κανείς κάποια ίστοσελίδα που να ασχολείτε με φιλοτελισμό?

Έχω κάτι παλία γραμματόσημα με το κεφάλι του Ερμη και μου είπαν ότι έχουν κάποια αξία.....

Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Ελληνικά Χαρτονομίσματα

Δημοσίευση από steki-man » 18 Οκτ 2002 11:59

Panamor έγραψε:Γνωρίζει κανείς κάποια ίστοσελίδα που να ασχολείτε με φιλοτελισμό?

Έχω κάτι παλία γραμματόσημα με το κεφάλι του Ερμη και μου είπαν ότι έχουν κάποια αξία.....
Βρε..... και θα πουλήσεις το κεφάλι του Ερμή ? πω πωωωωωω τι είσαι εσύ βρε ? :lol: να πούμε και κάνα αστείο ε ? :)
εγώ έχω κάτι γραμματόσημα με το ποδάρι του Πραξιτέλη ( άσχετο ) http://www.collect-club.com/greek/stamp ... lismos.htm
http://dir.forthnet.gr/509-12-gr.html
http://members.tripod.com/goldenstamps/
http://xtragreek.tripod.com/StmpHomGrk.htm
αμα βρεις και το υπόλοιπο σώμα του Ερμή θα σου πω κιάλλα :lol:

Άβαταρ μέλους
Panamor

Ελληνικά Χαρτονομίσματα

Δημοσίευση από Panamor » 18 Οκτ 2002 17:30

Eυχαριστώ για τις προτάσεις!

Φυσικά δεν έχω σκοπό αυτή τη στιγμή να πουλήσω το κεφαλι του Ερμή.
Απλώς ήθελα να δω την σημερινή του αξία. Μόνο στην περίπτωση που βρεθώ σε δυσχερή οικονομική στιγμή θα το σκεφτώ.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης