www.kakos-mpelas.tk

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
stuborn13
Επικοινωνία:

www.kakos-mpelas.tk

Δημοσίευση από stuborn13 » 20 Οκτ 2002 22:04

hellas:για δες το λίγο..είναι ημιτελές ακόμα αλλά πες μου μια πρώτη γεύση.

www.kalakrasia.tk
www.kakos-mpelas.tk

Άβαταρ μέλους
hellas

www.kakos-mpelas.tk

Δημοσίευση από hellas » 22 Οκτ 2002 16:02

Glistrida? Oxi patisa mia banana!! :-)

Eida simera tin selida sou giati den mprolava na ertho xtes sto freestuff katholou (!!!)

Afto pou mou arese paaaaara poli (ksetrelathika poios kserei giati) einai to kainourgio logo tou kala krasia. Evales to pio petyximeno font (grammatoseira).An ftiakseis kai afta pou tha sou po pistevo oti to oristikopoiises to layout gia para poli kairo!!!

1) Tis dyo portokalo/mpez stiles kane tes to idio mikos gia na einai omoiomorfes. As poume 130pixels tin kathemia. (oso einai diladi to koumpi tou ftou.gr). I deksia megalonei ligo en sxesi me tin alli (opou tin paei to keimeno) kai den einai oraio.

2) Anoikse ton html editor sou (p.x notepad) kai akrivos mesa sto body ektos apo ta alla pragmata (text color, link color k.t.l) prosthese kai afto: (kai ta 4)
topmargin="0", leftmargin="0" (gia explorer)
marginheight="0" marginwidth="0" (gia netscape)

(Min ksexnas oti to netscape den vlepei tis enoles tou explorer kai oute o explorer tou netscape etsi mporeis na vazeis ta panta)

Aftes oi entoles simainoun oti to periexomeno tha exei "0" kena (i oti arithmo valeis) apo tis 4 plevres tou browser. Episis kato apo to body poli syxna tha vlepeis tin entoli  . Afti i entoli prosthetei ena adeio pedio - mias seiras pos na to po - anamesa sto periexomeno kai tin korifi tou browser. Den exeis paratirisei ola afta pou vriskontai stin korifi (image kalakrasia, quick lnks) den akoumpane pano-pano ston browser? Afti i entoli simainei "keno" kai mpainei aftomatos se ola ta documents ektos an to proto pragma pou yparxei einai ena script (opos einai tora kai afto den to vlepeis)

Simeiosi: To   opos eipa mpainei aftomatos se kathe new html document kai mporeis na to vgaleis (an den exeis script) mono me kapoion html editor (notepad). To netscape omos (opos kai paaara polla alla programmata) to theorei san dedomeno oti prepei na yparxei gi' afto to prosthetei apo mono tou ksana kai ksana kathe fora pou tha kaneis edit me to netscape. Gi afto anti na to vgazeis kathe fora, ftiakse oti einai na ftiakseis kai meta vgalto.

3) To image tou kalakrasia tis korifis kathos kai to image tou ekloges 2002 (ekloges.jpg) kane ta transparent (diafanes) giati sto netscape mporei na fainontai kala alla ston explorer (o opoios vlepei me allo mati ta xromata ligo pio skoura dil, ... opos kai to corel) to vlepei san ena mpez plaisio. Gia na to kanei transparent pigaine sto paint shop pro (psp) stin kartela colors kai pata set pallete transparency. Sto parathyraki pou tha vgei dialekse optimized median cut kai nearest color. Pata ok. Sto kainourgio parathyraki pata tin defteri epilogi. Katevases omos to psps? Giati gia allo programma den ksero! An den to katevases kai pas tora stin jasc na to katevaseis prospathise na vreis kapoia ekdosi tou 6 kai oxi tou 7 gati to 7 exei polla bugs!

Simeiosi: background color theorei to background color pou exei i palleta ekeini tin stigmi. Gia na exei to xroma pou thes esy dialekse to apo tin fotgrafia me to Dropper (To 9to koumpi apo pano pros ta kato stin aristeri stili me ta ergaleia)

PS: Ksetrelathika me tin grammatoseira tou kala krasia kai thelo na mou peis poia einai na tin katevaso!! POIA EINAI??

Άβαταρ μέλους
hellas

www.kakos-mpelas.tk

Δημοσίευση από hellas » 22 Οκτ 2002 16:27

Ksexasa na sto po prin. Min vazeis etsi ksekarfota to email sou xoris kapoia prostasia. Yparxoun kapoia programmatakia pou legontai spiders (araxnes) pou psaxnoun se olo to net gia na anakalipsoun tyxon diefthinseis gia na tis dosoun stous kataskevstes tous kai na mporesoun ekeinoi meta na tous steiloun spam (oti koufo spam mporeis na fantasteis). Yparxoun omos kai antidota gi afta ta programmata. Pistevo o grjava na exei stin selida tou. Rikstou ena pm na ton rotiseis. Kalitera na prospathiseis me afton para me to http://cgispy.com

Kai min ksexaseis na allakseis tin dieftinsi kai ston kako-mpela

Άβαταρ μέλους
grjava
Επικοινωνία:

www.kakos-mpelas.tk

Δημοσίευση από grjava » 23 Οκτ 2002 01:06

Αν το pathfinder υποστηρίζει perl scripts και cgi έχω ένα καλό αντι-spam script. (Ρώτησε τον webmaster του path να σου πει αν υποστηρίζει)

Άβαταρ μέλους
stuborn13
Επικοινωνία:

www.kakos-mpelas.tk

Δημοσίευση από stuborn13 » 05 Νοέμ 2002 14:50

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stuborn13 την 05 Νοέμ 2002 14:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
stuborn13
Επικοινωνία:

www.kakos-mpelas.tk

Δημοσίευση από stuborn13 » 05 Νοέμ 2002 14:51

:cry: δεν υποστηρίζει όπως ευγενέστατα μου απαντήσανε....πάντως στο καλα κρασια το link του email το αντικατέστησα από μια φόρμα επικοινωνίας.Ισχύει το ίδιο πρόβλημα?

Παιδιά ξέρει κανείς αν το goldenwebawards.com έχει καλή φήμη ή όχι?Το βρήκα τυχαία και έκανα αίτηση για αξιολόγηση του καλά κρασια και μόλις χθες μου ανακοίνωσαν ότι το κέρδισα, είναι κάτι για το οποιο μου επιτρέπεται να υπερηφανεύομαι ή είναι του κ....ου?

www.kalakrasia.tk
www.kakos-mpelas.tk

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

www.kakos-mpelas.tk

Δημοσίευση από EneMe » 05 Νοέμ 2002 14:59

:arrow: Στα καλά κρασιά, στα quick links, τα τρία τελευταία links είναι λάθος.

Διόρθωσέ τα! :)

Άβαταρ μέλους
stuborn13
Επικοινωνία:

www.kakos-mpelas.tk

Δημοσίευση από stuborn13 » 05 Νοέμ 2002 15:06

thanks δεν το είχα πάρι χαμπάρι...

Παιδιά ξέρει κανείς αν το goldenwebawards.com έχει καλή φήμη ή όχι?Το βρήκα τυχαία και έκανα αίτηση για αξιολόγηση του καλά κρασια και μόλις χθες μου ανακοίνωσαν ότι το κέρδισα, είναι κάτι για το οποιο μου επιτρέπεται να υπερηφανεύομαι ή είναι του κ....ου?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες