Flashback

Φτιάξατε κάτι σε flash και θέλετε να μας το παρουσιάσετε; Θέλετε να ακούσετε γνώμες για την νέα σας δημιουργία; Αυτός ο χώρος είναι δικός σας!

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Knorcedger
Script Master
Επικοινωνία:

Flashback

Δημοσίευση από Knorcedger » 04 Αύγ 2005 18:44

Πέρασε περίπου ένας χρόνος και κάτι, από την στιγμη που κάποιος στο pctech.gr μου έδωσε ένα λινκ προς το freestuff για να μάθω να φτιάχνω μόνος μου flash buttons.

Μέσα από τα tutorials (κυριώς του spookyb52, αλλα και των Lightforce, Filter, |dD| και άλλων που ίσως ξεχνάω τώρα) έμαθα τα βασικά για το flash. Πριν από περίπου 6 μήνες, κάπου στον Φεβρουάριο, αποφάσισα να ασχοληθω πιο σοβαρα με το flash. Και τα tutorials που βρηκα εδώ, ήταν και πάλι ένα σημαντικο βοήθημα για μένα.

Ακόμα και τώρα, που έχω μια μικρή εμπειρία από το flash, και προσπαθώ και εγω να βοηθήσω τους νέους στον χώρο, σχεδόν σε όλες μου τις ερωτήσεις, πάντα κάποιος βρίσκεται να μου απαντήσει (long live HeRu, Lightforce, Spookyb52, Αλέξης...και άλλοι)

Στο τελευταίο εξάμηνο, έφτιαξα διάφορα αρχεία, τα περισσότερα απλά επειδη είχα όρεξη και μερακι να τα φτιάξω. Και τώρα, με την ευκαιρία των 500 μηνυμάτων μου, προσπάθησα να ενωσω όσα περισσότερα από αυτά μπορούσα, σε ένα αρχείο. Αν και δεν τα κατάφερα με όλα (η _root φρόντισε να μου χαλάσει τα σχέδια), νομίζω ότι το flashback περιέχει αρκετα από αυτα.

Το αρχείο είναι 145kb, και θα σας ζητησει να επιλέξετε και την ποιότητα του ήχου που επιθυμείτε.

Επειδη (τουλάχιστον σε μένα, που έχω και προβληματικη κάρτα γραφικων) το αρχείο όταν το βλέπω μέσα από τον firefox κολλάει, θα σας πρότεινα να κατεβάσετε το αρχείο στον υπολογιστη σας

Download

Δειτε το στον browser σας

Από το flashback, δεν μπορούσε να λείψει o rage, αλλά και η συνέχεια από το the end of the world

Μην περιμένετε να δειτε κάτι εντυπωσιακό. Απλά είναι κάτι που ήθελα να το φτιάξω.....Thank u freestuff

Knorcedger
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Knorcedger την 04 Αύγ 2005 19:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εικόνα
myUbuntu.gr[Ελληνικός οδηγός για Ubuntu]

Άβαταρ μέλους
ledraweb
Honorary Member

Flashback

Δημοσίευση από ledraweb » 04 Αύγ 2005 19:12

Μπράβο... Πολύ καλή δουλειά και σίγουρα πολύ ωραίος τρόπος για να πεις 'ευχαριστώ' σε όσους σε βοήθησαν...

HAPPY 500 MESSAGES
None Of Us Is As Smart As All Of Us!!!

Εικόνα

emphasy
Honorary Member

Flashback

Δημοσίευση από emphasy » 04 Αύγ 2005 19:17

GJ Knorcedger :D Prepei na kanw kai egw kati gia 2000 msg mou :-?

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

Flashback

Δημοσίευση από MichalisS » 04 Αύγ 2005 19:20

TTOPPOUZOS έγραψε:και σίγουρα πολύ ωραίος τρόπος για να πεις 'ευχαριστώ' σε όσους σε βοήθησαν...
Εύγε Knocedger! :)

LightForce
WebDev Moderator

Flashback

Δημοσίευση από LightForce » 04 Αύγ 2005 21:50

Μπράβο παίχτη.
ωραίο αναμνησιάρικο flashάκι.
σου εύχομαι ασταμάτητη πρόοδο.
μου τρέχει jet σε firefox..

:P

Panoulis

Flashback

Δημοσίευση από Panoulis » 04 Αύγ 2005 22:21

Knorcedger έγραψε:Πέρασε περίπου ένας χρόνος και κάτι, από την στιγμη που κάποιος στο pctech.gr μου έδωσε ένα λινκ προς το freestuff για να μάθω να φτιάχνω μόνος μου flash buttons.
Νομίζω πως εγώ σου είχα δώσει το link για το Freestuff. Θυμάμαι κάποιος στο Pctech είχε ρωτήσει για το πως μπορεί να φτιάξει buttons στο flash και του είχα δώσει αν θυμάμαι καλά το link του freestuff με τα tutorials για flash που είχε... Λογικά εσύ πρέπει να ήσουν...

Καλή δουλειά μπράβο :wink:

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Flashback

Δημοσίευση από cordis » 04 Αύγ 2005 22:47

Πολύ ωραίο!
αν και μπαίνω με GPRS από το νησί, και έχω κομμένα τα images για να μη πληρώνω, νομίζω ότι άξιζε το κάθε bite που πλήρωσα..

keep flashing και σε κάτι με μεγαλύτερη διάρκεια.. δούλεψε τα vector, αυτά είναι που κάνουν την διαφορά. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Knorcedger
Script Master
Επικοινωνία:

Flashback

Δημοσίευση από Knorcedger » 05 Αύγ 2005 01:14

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

@TTOPPOUZOS, πράγματι. Ευχαριστω και πάλι guys

@Titak0s, περιμένω να δω και την δικια σου αναμνηστικη δημιουργία

@MatrozoC, thanx, αλλα το όνομά μου είναι Knorcedger (και διαβάζεται "νορσετζερ") :wink:

@LightForce, ευχαριστώ μάστορα. Είπαμε, έχω και προβληματικη κάρτα γραφικών :hammer:

@Panoulis, φίλε μου, δεν θυμάμαι αν ήσουν εσυ, αλλα αυτο που θυμαμαι είναι ότι δεν μπορουσα να κάνω τα flash κουμπιά του dreamweaver να δουλεψουν, και κάποιος με έστειλε στα tutorials του freestuff. Πάντως, αν ήσουν εσύ, και πάλι ευχαριστω

@Boss, αρχηγέ συνεχίζω να φλασάρω ασταμάτητα. Αν και δεν έχω καλλιτεχνική φλέβα, νομίζω ότι μπορώ να φτιάξω αρκετα καλά flash sites. Ελπίζω πως σε λίγο καιρό θα είναι έτοιμα και τα 3 που φτιάχνω τώρα, και θα ζητήσω και την γνώμη σας.
Εικόνα
myUbuntu.gr[Ελληνικός οδηγός για Ubuntu]

Panoulis

Flashback

Δημοσίευση από Panoulis » 05 Αύγ 2005 01:37

Knorcedger έγραψε:@Panoulis, φίλε μου, δεν θυμάμαι αν ήσουν εσυ, αλλα αυτο που θυμαμαι είναι ότι δεν μπορουσα να κάνω τα flash κουμπιά του dreamweaver να δουλεψουν
Τώρα που είπες για το dreamweaver το θυμήθηκα... σου είχα πει να μπεις στο freestuff που είχε tutorials για το flash για να φτιάξεις το δικό σου button μόνο σου :wink: Όποτε μου δίνεται η ευκαιρία διαφημίζω και λίγο το Freestuff :P

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

Flashback

Δημοσίευση από MichalisS » 05 Αύγ 2005 02:15

Πώς κάνεις έτσι για ένα "r" ρε! :p

spookyb52
Επικοινωνία:

Flashback

Δημοσίευση από spookyb52 » 05 Αύγ 2005 10:09

Για αρχή να τα χιλιάσεις τα μηνύματα. :P Ωραίο το flashaki :D

Τώρα που μας "πούλησε" και ο LF :lol: θα πρέπει να αρχίσεις να φτιάχνεις και κανα παιχνιδάκι (με το ρυθμό που τα έφτιαχνε ο LF κατα προτίμηση :ppp) για να καλύψουμε το κενό!
Life is like a fast car on an icy road. Brakes don't work, yes I know it, but I step on the gas
Garage punk | Rockabilly | Rock 'n' Roll | Stoner

emphasy
Honorary Member

Flashback

Δημοσίευση από emphasy » 05 Αύγ 2005 10:12

(gouh, gouh) Kapios eixe pei sta 1000post sunaulia, gouh gouh :P

spookyb52
Επικοινωνία:

Flashback

Δημοσίευση από spookyb52 » 05 Αύγ 2005 10:16

Ναι αλλα εγώ δέν είμαι αξιόπιστος. :lol: Η συναυλία είναι κατά 60% έτοιμη... Αυτό που με απασχολεί είναι το μέγεθος.. θα πλησιάζει τα 2 mb. :roll:
Life is like a fast car on an icy road. Brakes don't work, yes I know it, but I step on the gas

emphasy
Honorary Member

Flashback

Δημοσίευση από emphasy » 05 Αύγ 2005 10:17

ELa mwre siga, adsl exoume ;-) kai osi den exoun 15lepta upo8esh einai... ;-)

spookyb52
Επικοινωνία:

Flashback

Δημοσίευση από spookyb52 » 05 Αύγ 2005 10:19

Εικόνα

Μια εικόνα επεξεργασμένη για το νέο Live. Δέν αποκαλύπτω περισσότερα :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Flash δημιουργίες & γνώμες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες