Το gelastoxilaki θέλει την γνωμη σας...

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
milianos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από milianos » 07 Νοέμ 2005 15:13

Μπράβο gelastoxilaki γέλασε το χειλάκι μας.!! :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
michalis1984

Δημοσίευση από michalis1984 » 06 Ιαν 2007 03:25

Λοιπον, μετα απο αρκετο καιρο ανανεωσα το layout της σελιδας. Αυτη τη φορα ριζικα (αλλα οχι ρυζικα) :lol: , χρησιμοποιοντας το Elxis CMS. Για το design χρησιμοποιησα ενα template που προυπηρχε αλλα εκανα πολλες αλλαγες, φερνοντας το στα μετρα μου.

Θα ηθελα να μαθω την γνωμη σας, καθως και το πως εμφανιζεται η σελιδα σε διαφορους browsers κατω απο ορισμενες συνθηκες.
Εχω δοκιμασει να δω την σελιδα με IE7, FF2, και FF1.5 σε αναλυση 1024χ7** και 800*600 με επιτυχια. Σε ΙΕ6 την ειδα απο 2 διαφορετικα PC και ενω στο ενα εμφανιζετε μια χαρα, στο αλλο μου χαλαει τα divs. Δεν βρηκα ομως το γιατι. Αφου και οι 2 ειναι ΙΕ6 :o .

Επισης καποιος μου ειπε ότι απο το μενου στα αριστερα "κοβονται" τα τελευταια 2 γραμματα
απο τις μεγαλες λεξεις. πχ. τα γυναικωματα φαινοντα γυναικομα. Το λογικο θα ηταν, αν συμβαινει κατι τετοιο να γινεται σε χαμηλες αναλησεις, αλλα μου ειπε οτι η αναλυση της οθονης του ειναι 1024. Εγω παντως δεν εχω προσεξει κατι τετοιο τουλαχιστον αν και ειδα την σελιδα απο 4-5 διαφορετικα pc. Επειδη με παραξενεψε θα ηθελα να προσεξετε και αυτη την λεπτομερεια.

Επισης θα ηθελα καποια σχολια για την ταχυτητα της σελιδας αυτη την στιγμή, καθως αφου μετα απο αυτη την αλλαγη ειχα καποιο προβλημα με το hosting της σελιδας το οποιο μεχρι να καταφερω να λυσω κατεφυγα προσωρινα σε μια τριτη λυση.

Μπορειτε να βρειτε την σελίδα εδω. :hammer:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος michalis1984 την 14 Ιαν 2007 20:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Darkchilde
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Darkchilde » 06 Ιαν 2007 09:15

Σε εμένα με Firefox 2 και ανάλυση 1280x1024 φαίνεται μια χαρά. Και από ταχύτητα φόρτωσε άμεσα.
Εικόνα
Blog: The Dark Side of the Force and Other Stories
Ελληνικό Forum για Science Fiction & Fantasy: http://www.sff.gr
Ο Κόσμος της Επιστήμης: http://www.scienceworld.gr

Άβαταρ μέλους
alexandr0s
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alexandr0s » 08 Ιαν 2007 01:22

Σε γενικές γραμμές πολύ καλό. Αυτό που με χαλάει και σου προτείνω ανεπιφύλακτα να αλλάξεις είναι το URL...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες