Επιτέλους, κάποιο δυναμικό μενού...???

Κώδικας, πληροφορίες, ερωτήσεις και απαντήσεις σχετικές με την JavaScript.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
iffor
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από iffor » 10 Αύγ 2005 18:24

Hello στη κοινότητα...!!!
Από καιρό προσπαθώ να βρώ κάποιο μενού σε js το οποίο να δημιουργείται τραβόντας το σκελετό του και τα δεδομένα του μέσα από μία βάση...
Δυστυχώς το μόνο που βρήκα είναι τα μενουδάκια του
http://www.milonic.com/ και του
http://www.xtreeme.com τα οποία είναι pay software...
Δεν λέει η χρήση κάποιου crack αφενός του ότι είμαι εναντίον και αφετέρου δεν έχω καμία όρεξη να με τρέχουν αργότερα...
Αναφέρθηκα στα δύο προηγούμενα μενού για τον λόγο ότι με καλύπτουν πλήρως, μιας και ο σκελετός δημιουργίας τους βασίζεται πάνω σε βάση και ειδικότερα το δεύτερο μενού το οποίο τραβάει δεδομένα από βάση του τύπου
[id καταλόγου] [name καταλόγου] [parent καταλόγου]
Μήπως γνωρίζει κανένας κάποιο freeware js μενουδάκι που να βασίζεται στα παραπάνω...???
Thanx εκ των προτέρων :D
((( Δεν ήξερα αν το συγκεκριμένο topic έπρεπε να μπεί στο Java & JavaScript ή στο PhP χώρο... Και τα δύο είναι σχετικά :wink: :roll: )))
μια νέα αρχή ξεκίνησε...
ένας καινούριος δρόμος άνοιξε...
redpanda.gr

Άβαταρ μέλους
shadow
Script Master

Δημοσίευση από shadow » 10 Αύγ 2005 19:32

Ριξε μια ματιά και στα coolmenus. Βεβαια και αυτό δεν είναι free, η pro εκδοση τουλάχιστον. Εγώ το έχω χρησιμοποιήσει και είμαι απόλυτα ικανοποιημένη. Εάν δεν κάνω λάθος τα απλά coomenus ειναι free, αλλά έχουν κάποιους περιορισμούς (p.x. μονο absolute positioning)
Close your eyes
For your eyes will only tell the truth and the truth isnt what you want to see
In the dark, is it easy to pretend that the truth is it ought to be.
Programmers are programmers because they like to code

Άβαταρ μέλους
iffor
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από iffor » 10 Αύγ 2005 22:49

Το θυμάμαι! Το είχα χρησιμοποιήσει παλιότερα σε προσωπικά μου site!
Αν και μου φαίνεται ότι είναι free για προσωπική και μη επικερδής χρήση!
Θα μου χρειαζόταν ένα free μενουδακι ώστε να το χρησιμοποιώ στα sites για τους διάφορους πελάτες... χμμμμ εκτός και αν τους χρεώνω την τοποθέτηση του μενού και όχι το ίδιο καθ' αυτό μενού, οπότε δεν βγαίνω και ιδιαίτερα "παράνομος"... :wink:
Το δύσκολο με αυτό το μενού είναι ο τρόπος με τον οποίο δημιουργείται...
Φτιάχνει το πρώτο κατάλογο και έπειτα όλα τα "παιδιά" του πριν ξεκινήσει να φτιάξει τον επόμενο ίδιου επιπέδου κατάλογο, κάτι που ακόμη δεν μου βγαίνει σωστά χρησιμοποιόντας έναν κλασικό πίνακα βάσης αποθήκευσης δομής καταλόγων...
Βρήκα έναν, τον hvmenu, freeware μενουδάκι αλλά έχει το ίδιο σκεπτικό με το προηγούμενο μενου... ίσως και πιο δυσολο...
Για να εμφανίζω σωστά σε αυτά τα μενού την δομή καταλόγων θα πρέπει να παίξω πολύ με τις function που καλούν τον ευατό τους εντός σώματος ( δεν θυμάμαι στα αγγλικά πως λέγονται :P ) και δεν είναι και το πιο εύκολο! Που θα μου πάει όμως, θα το βγάλω και αυτό, κοντά είμαι :P
μια νέα αρχή ξεκίνησε...
ένας καινούριος δρόμος άνοιξε...
redpanda.gr

Απάντηση

Επιστροφή στο “JavaScript και Frameworks”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες