www.e-steki.com

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Michelle

www.e-steki.com

Δημοσίευση από Michelle » 13 Αύγ 2005 17:46

Γεια σε όλους! Θα ήθελα τη γνώμη σας για τη σελίδα μας www.e-steki.com !
Πρόκεται βασικά για ένα online στέκι με forum, gallery, links, games κλπ.
Το theme είναι δικό μας αν και πήραμε ιδεες απο ένα παλιό του SMF που είχαμε πριν μεταβούμε σε vBulletin οπότε θα ήθελα τη γνώμη σας και για αυτό. Επίσης θα ήθελα τη γνώμη σας για το μενού μιας και σήμερα το φτιάξαμε (πρίν είχαμε ένα πολύ πιο πρόχειρο και χωρις αλλαγη στο mouseover).
Α και σημειώστε ότι είναι η πρώτη σελίδα που φτιάχνω και για τον Exposed_Bone (τον άλλο admin και φίλο μου) η δευτερη αν και ουσιαστικά είναι η πρώτη του σοβαρή προσπαθεια οπότε έχετε το υπόψιν.
Ευχαριστούμε εκ των προτέρων!

Άβαταρ μέλους
Stitch19
Επικοινωνία:

www.e-steki.com

Δημοσίευση από Stitch19 » 13 Αύγ 2005 17:50

poli orea, ego den vrika kati pou na min ine oreo...

Michelle

www.e-steki.com

Δημοσίευση από Michelle » 13 Αύγ 2005 17:59

Ευχαριστούμε πάρα πολύ και ειδικά για την τόσο γρήγορη απάντηση!!! Ομολογώ ότι μέχρι να φορτώσει η σελίδα και να δω την απάντηση στο παρόν θέμα είχα τρομερό άγχος και κατεβάζω και κάτι και αργούσε η ρημάδα! :D

smiley

www.e-steki.com

Δημοσίευση από smiley » 13 Αύγ 2005 18:53

ta koumpia epilogon prepei na metafrastoun sta ellinika... ayto mas eleipe tora siga-siga na milame stin ellada tin mitriki mas glossa sta agglika... opos tragoudouse kai o dalaras: stin idia tous patrida san prosfyges miloun... kata ta alla to domain name an kai einai grammeno se greeklish... akougete elliniko...

lakritidis
Επικοινωνία:

www.e-steki.com

Δημοσίευση από lakritidis » 14 Αύγ 2005 01:29

Πολυ καλό, αλλά νομίζω ότι η αρχική σελίδα θα έπρεπε να ήταν μικρότερη (σε ύψος).

lakritidis
Επικοινωνία:

www.e-steki.com

Δημοσίευση από lakritidis » 14 Αύγ 2005 01:47

Michelle εκεί που ήσουν ήμουνα! Αφήστε τα site και τα forum γιατί θα σας φάει ο... Μάργαρης!

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

www.e-steki.com

Δημοσίευση από MichalisS » 14 Αύγ 2005 02:01

Εμένα μου άρεσε αρκετά! Ξεκούραστη και "γεμάτη"!
smiley έγραψε:ayto mas eleipe tora siga-siga na milame stin ellada tin mitriki mas glossa sta agglika...

Αυτό μας έλειπε τώρα να γράφουμε τη μητρική μας στ' Αγγλικά! Δάσκαλε που δίδασκες...:P
*Το τραγούδι λέει "σαν πρόσφυγες ρωτούν..."

Cmg__

www.e-steki.com

Δημοσίευση από Cmg__ » 14 Αύγ 2005 02:21

Poly kalo to site !!!
Gemato me wrees thematologies kai xaroymeno! Mpravo!

smiley

www.e-steki.com

Δημοσίευση από smiley » 14 Αύγ 2005 02:25

MatrozoC έγραψε:Εμένα μου άρεσε αρκετά! Ξεκούραστη και "γεμάτη"!
smiley έγραψε:ayto mas eleipe tora siga-siga na milame stin ellada tin mitriki mas glossa sta agglika...

Αυτό μας έλειπε τώρα να γράφουμε τη μητρική μας στ' Αγγλικά! Δάσκαλε που δίδασκες...:P
*Το τραγούδι λέει "σαν πρόσφυγες ρωτούν..."
e den eipa tipota to kako gia ta greeklish... ellinika den akougontai; vlepeis na rotisa; ti arpaxtikes tora nte;

smiley

www.e-steki.com

Δημοσίευση από smiley » 14 Αύγ 2005 02:29

Cmg__ έγραψε:Poly kalo to site !!!
Gemato me wrees thematologies kai xaroymeno! Mpravo!
poligamato. allakaixaroymeno. :clap:

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

www.e-steki.com

Δημοσίευση από MichalisS » 14 Αύγ 2005 02:39

Το να γράφεις με Λατινικούς χαρακτήρες είναι το ίδιο με το να "μπασταρεδεύεις" τη γλώσσα σου με Αγγλικές ορολογίες, κάτι το οποίο ανέφερες ως αρνητικό στη σελίδα -χρησιμοποιόντας μάλιστα και λάθος στίχο για παραδειγματισμό!-. Ε και σου είπα απλά πως κάνεις το ίδιο λάθος!

smiley

www.e-steki.com

Δημοσίευση από smiley » 14 Αύγ 2005 02:55

ego grafo toylaxiston kathara greeklish... kai oxi ermafrodita opos kapoioi ante min po... to mpastardema ton ellinikon ginete otan les misa ellinika misa agglika (eno yparxoyn oi antistoixoi ellinikoi oroi... na epimeneis diladi na kaneis xrisi agglikon, epeidi den ksereis kalytera) oso gia to tragoydi... kala poy to diorthoses... dioti allios aloimono, stin mia leksi tha koloysame...

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

www.e-steki.com

Δημοσίευση από MichalisS » 14 Αύγ 2005 03:03

Α ναι...εσύ γράφεις καθαρά Greeklish! Εύγε! Ενώ οι άλλοι ρίχνουν και κανένα Αγγλικό με Λατινικούς χαρακτήρες -που είναι και το σωστό!-.
Εκείνη η λέξη αλλάζει ριζικά το νόημα εκείνου που είπες, γιατί το τραγούδι λέει "γιατί πολλοί σιωπούν κι εκείνοι που μιλούν, στη ίδια τους πατρίδα σαν πρόσφυγες ρωτούν..." θέλοντας να δείξει πως αποξενωθήκαμε και πως βλέπουμε τώρα την πατρίδα! Το "σαν πρόσφυγες μιλούν" δείχνει πως δεν χρησιμοποιούν πλέον τη γλώσσα τους και ταίριαζε στην περίπτωση της παρατήρησης που έκανες για τη σελίδα! Οπότε μη λέμε ό,τι θέλουμε!
Και για να μπω πάλι στο θέμα,
"Επικοινωνήστε μαζί μας - e-steki - e-steki forum Lite - Αρχή"
οι σύνεσμοι που έχετε πιο πάνω, δεν είναι σύνδεσμοι επικοινωνίας! :)

smiley

www.e-steki.com

Δημοσίευση από smiley » 14 Αύγ 2005 03:29

MatrozoC: Α ναι...εσύ γράφεις καθαρά Greeklish! Εύγε! Ενώ οι άλλοι ρίχνουν και κανένα Αγγλικό με Λατινικούς χαρακτήρες -που είναι και το σωστό!-.

kala re si, se poion kosmo zeis;
gia psakse me google "greeklish" gia na deis kai esy oti ta greeklish einai aggliki leksi!

katarxin den egrapsa olo to tragoydi (egrapsa 7 lekseis kai stin mia ekana lathos kata to grapsimo kai mono)... epomenos den allazei tipota sto tragoydi... kai to tragoydi paramenei na exei rizika to idio noima...

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

www.e-steki.com

Δημοσίευση από MichalisS » 14 Αύγ 2005 03:45

Είπα εγώ ότι δεν είναι Αγγλική λέξη;
Αν εσύ πιστεύεις ότι δεν άλλαξες κάτι στο νόημα του τραγουδιού, πολύ καλά...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης