Συντριβή Kυπριακού αεροσκάφους στην Αττική

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
makedonas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από makedonas » 23 Αύγ 2005 01:53

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=644175

Σε αυτό το link λέει για τα M2000, δεν το έβγαλα από το μυαλό μου. Και ύστερα πως υπάρχουνε 44 λεπτά μαγνητοσκοπημένα όταν έχει ανακοινωθεί ότι τα F16 ΔΕΝ μαγνητοσκοπήσανε..

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 23 Αύγ 2005 08:35

Οι πιλότοι των F-16 έδωσαν ήδη την έκθεσή τους για τα 44 τελευταία λεπτά του κυπριακού αεροσκάφους προ της συντριβής· η έκθεση διαβιβάστηκε άμεσα στο Μέγαρο Μαξίμου. Τα F-16 έχουν μαγνητοσκοπήσει τα 44 αυτά λεπτά και την πτώση του αεροπλάνου.

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=643436

εδω λεει αλλα αντε βγαλε ακρη

και αυτο που λες ειναι γη μονη πηγη που το λεει δεν εχει γραφει πουθενα αλλου

Άβαταρ μέλους
Youli
Honorary Member

Δημοσίευση από Youli » 23 Αύγ 2005 10:17

Ρε ξεκολλήστε γμτ μου!!! :hammer: :hammer: Σαν μικρά παιδιά κάνετε...

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 23 Αύγ 2005 10:18

ma eimaste......

opos leei kai to rito...oi andres einai monima mikra pazakia
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 23 Αύγ 2005 10:33

Youli έγραψε:Ρε ξεκολλήστε γμτ μου!!! :hammer: :hammer: Σαν μικρά παιδιά κάνετε...
κατσε και εσυ 48 ωρες σε ενα κλουβι 2χ5 πανω στην κορυφη ενος βουνου και ελα μετα να μου πεις να ξεκολησω

btw KGP θα ερθεις ?? εχω ωραιο νεσκαφε αλλα οχι κοκα κολα την εχει απαγορευση ο γιατρος

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 23 Αύγ 2005 10:35

isos erthro argotera....echo na peraso prota apo tin vouli..... mpas kai piasoun ta contacts kai vrei o indefix real job kai epitelous pantreutei tin youli.... giati tin vlepo teleutea poli neuriki.... hehehehehehehe
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από id12586 » 23 Αύγ 2005 15:23

Μου πήρε 1 ώρα να διαβάσω όλο το θέμα...
Μπορεί να βγήκε offtopic αρκετές φορές, αλλά αν κάποιος καταφέρει να το διαβάσει όλο και μπορέσει να φιλτάρει τις προσωπικές κόντρες και τους παλιμπαιδισμούς τότε είναι ένα απο τα πιο ενδιαφέροντα θέματα που έχω διαβάσει στο FS..

Επι του θέματος..
Δεν ξέρω και ούτε πρόκειται να μάθω ποτέ τι ακριβώς έγινε. Ξέρω μόνο ότι ένας πολύ αγαπημένος συγγενής μου (ο πατέρας μου) λόγω δουλειάς είχε κάνει άπειρα αεροπορικά ταξίδια, αλλά το αναπόφευκτο δεν έγινε στον αέρα...
Για αυτό, χαλαρώστε με το ζήτημα "Να κάνουμε ή οχι αεροπορικά ταξίδια".. Έχω κάνει αρκετά ταξίδια, ακόμα και με ρώσικες εταιρίες, τουρκικές (όπου δεν τολμούσες να πιείς ούτε καφέ!) και θα ξανακάνω αν μου δωθεί η ευκαιρία..
Εκείνο που έχει σημασία είναι να βρεθεί ο λόγος της πτώσης. Ανθρώπινος παράγοντας, τεχνικό λάθος, κερδοσκοπική αντίληψη, κτλπ και να τιμωρηθεί δεώντος.. Όλα τα άλλα δεν έχουν καμία σημασία.

Οι άνθρωποι που έφυγαν, καλώς ή κακώς πήγαν κάπου αλλού, ας προσπαθήσουμε να κάνουμε ό,τι μπορούμε για να μην ακολουθήσουν και άλλοι..
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 23 Αύγ 2005 17:38

giati re si oi turk o havas mas einai apo tis agapimenes mou....an eksereseis tis esoterikes ptiseis pou einai les kai mirizei skordila kai kremidila mazi....

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 23 Αύγ 2005 17:58

KGP έγραψε:an eksereseis tis esoterikes ptiseis pou einai les kai mirizei skordila kai kremidila mazi....
δεν εχεις δικιο :D :D :D :D :D
αυτο το μειγμα σκορδου και κρεμυδιου ειναι το καλυτερο αντιμικροβιακο υλικο για κλειστους χωρους και βοηθα εναν ταξιδιωτη να μην κολησει κανενα αναεροβιο μικροβιο :kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe:

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 23 Αύγ 2005 18:01

gia auto frontizei o nargiles kai o euodiastos apolaustikos kapnos tou stos meros me ta kourdika kafenedakis stin konstantinoupoli.....

pantos plaka plaka diavasa ena trip report kapou me antonov 24ari... kai tromaksa.... opote ta kremidakia kai skordakia einai mia chara....

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από id12586 » 24 Αύγ 2005 10:37

Που να δείς τις εσωτερικές της Aeroflot :wink: .
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
Youli
Honorary Member

Δημοσίευση από Youli » 24 Αύγ 2005 11:34

fiskilis έγραψε:
Youli έγραψε:Ρε ξεκολλήστε γμτ μου!!! :hammer: :hammer: Σαν μικρά παιδιά κάνετε...
κατσε και εσυ 48 ωρες σε ενα κλουβι 2χ5 πανω στην κορυφη ενος βουνου και ελα μετα να μου πεις να ξεκολησω
Νομίζω πως ήταν δική σου επιλογή το να είσαι 48 ώρες σε ενα κλουβί και όχι δική μου.
Κι εγώ είμαι 8 ώρες την μέρα και ακούω οτι μ@λ@κι@ μπορείς να φανταστείς απο σχετικούς-άσχετους χρήστες Internet και γίνονται τα νεύρα μου κρόσσια αλλά δεν κολλάω όταν βλέπω να γράφουν εδω μέσα για "τα αίσχη της forthnet" και διάφορα τέτοια θέματα... Έλεος πια, και το offtopic έχει τα όριά του...

Άβαταρ μέλους
Legolas

Δημοσίευση από Legolas » 04 Σεπ 2005 04:00

id12586 έγραψε:Μου πήρε 1 ώρα να διαβάσω όλο το θέμα...
Μπορεί να βγήκε offtopic αρκετές φορές, αλλά αν κάποιος καταφέρει να το διαβάσει όλο και μπορέσει να φιλτάρει τις προσωπικές κόντρες και τους παλιμπαιδισμούς τότε είναι ένα απο τα πιο ενδιαφέροντα θέματα που έχω διαβάσει στο FS..

Επι του θέματος..
Δεν ξέρω και ούτε πρόκειται να μάθω ποτέ τι ακριβώς έγινε. Ξέρω μόνο ότι ένας πολύ αγαπημένος συγγενής μου (ο πατέρας μου) λόγω δουλειάς είχε κάνει άπειρα αεροπορικά ταξίδια, αλλά το αναπόφευκτο δεν έγινε στον αέρα...
Για αυτό, χαλαρώστε με το ζήτημα "Να κάνουμε ή οχι αεροπορικά ταξίδια".. Έχω κάνει αρκετά ταξίδια, ακόμα και με ρώσικες εταιρίες, τουρκικές (όπου δεν τολμούσες να πιείς ούτε καφέ!) και θα ξανακάνω αν μου δωθεί η ευκαιρία..
Εκείνο που έχει σημασία είναι να βρεθεί ο λόγος της πτώσης. Ανθρώπινος παράγοντας, τεχνικό λάθος, κερδοσκοπική αντίληψη, κτλπ και να τιμωρηθεί δεώντος.. Όλα τα άλλα δεν έχουν καμία σημασία.

Οι άνθρωποι που έφυγαν, καλώς ή κακώς πήγαν κάπου αλλού, ας προσπαθήσουμε να κάνουμε ό,τι μπορούμε για να μην ακολουθήσουν και άλλοι..
bravo re file pesta!!! an kai oxi kai toso epikairo alla tha ithela na kraxo tous telios amualous pou parasuronati apo ta 'egura' deltia eidhseon

eilikrina den boro na vro lexh gia na xarakthriso ta atoma pou pistevan oti to aeroplano katarifthike :-? re seis provata, pios ellhnas pilotos tha kateripte epivatiko esto kai me autes tis sunthikes thn stigmh pou DEN katariptoun ta oplismena tourkika pou bainoun mexri th mesh tou aigaiou ? ma toso zoa einai merikoi , an einai dunaton!!! Aporousa pou to suzhtousan kiolas!!! :evil:

Άβαταρ μέλους
Serpatinas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Serpatinas » 04 Σεπ 2005 04:50

Πριν λίγες μέρες έμαθα ότι στο αεροπλάνο ήταν και οι γονείς ενός συμφοιτητή... :cry:
Αγ
Ρούχα στο DRESS

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες