Θα ήθελα ιδέες για site ξενοδοχείου!

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 15 Αύγ 2005 16:36

Pros Figaro
Poia design mou?? ego to miso to design!! Asxoloumai me ton kodika ths selidas... gia to design exo alla palikaria me ypomonh... aplos exo kanei kapoia mathimata gyro apo ta xromata kai to tairiasma (gia sites panta) giauto kai leo thn gnomh mou (an kai ta palikaria mou kanoun panta tou kefaliou tous :) )
Symfono me thn apopsh sou gia thn flash alla epimeno gia thn aplothta tou silver-leukou se sites..

Michelle

Δημοσίευση από Michelle » 15 Αύγ 2005 16:38

Για την απλότητα του λευκού-σιελ (#AFC6DB) τι έχεις να πεις φαφο? :P

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από af » 15 Αύγ 2005 16:40

fafos έγραψε:Pros Figaro
Poia design mou?? ego to miso to design!! Asxoloumai me ton kodika ths selidas... gia to design exo alla palikaria me ypomonh... aplos exo kanei kapoia mathimata gyro apo ta xromata kai to tairiasma (gia sites panta) giauto kai leo thn gnomh mou (an kai ta palikaria mou kanoun panta tou kefaliou tous :) )
Symfono me thn apopsh sou gia thn flash alla epimeno gia thn aplothta tou silver-leukou se sites..
Silver πορτοκαλί - λευκό σ'αρέσει? :kaloe:
www.aventura.gr

Πάντως να σου πώ την αλήθεια μου και μένα σαν ιδέα μου φαίνεται ψυχρό για ξενοδοχείο silver-λευκό.... :oops:

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 15 Αύγ 2005 16:41

Exo psyxologiko provlhma me auto to xroma (to ciel) mou thymizei to nautiko pou yphrethsa :)
Auto #c5dce4 to vrisko poio xaroumeno :)

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από af » 15 Αύγ 2005 16:42

Michelle γράφουμε ταυτόχρονα και δεν βλέπεις καλά τα post μου...:P:P:P :lol: πω πώ δεν σας προλαβαίνω μεσημεριάτικα :P

Michelle

Δημοσίευση από Michelle » 15 Αύγ 2005 16:42

Χμμμ af προτιμώ κάτι χωρίς μεγάλες αντιθέσεις του στυλ πορτοκαλί-μπλε...

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από af » 15 Αύγ 2005 16:43

40...41....42 αυτο θα πεί ταχύτητα....:P

Michelle

Δημοσίευση από Michelle » 15 Αύγ 2005 16:44

φαφο ωραίο και το χρωματάκι που λες αλλα προτιμώ το #AFC6DB!

Α δεν μου απαντήσατε ακομα σε κάτι: Να το κάνω fixed width(800px) ή να αλλάζει με την ανάλυση?

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 15 Αύγ 2005 16:44

af έγραψε:
fafos έγραψε:Pros Figaro
Silver πορτοκαλί - λευκό σ'αρέσει? :kaloe:
www.aventura.gr

Πάντως να σου πώ την αλήθεια μου και μένα σαν ιδέα μου φαίνεται ψυχρό για ξενοδοχείο silver-λευκό.... :oops:
Sxedon teleio!! An eixe poio aples grammes sto main periexomeno tha htan kalytero.. den xreiazete na epanalamvanete to fade synexos.. einai zalistiko pou leei kai enas filos :)

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από af » 15 Αύγ 2005 16:44

Michelle έγραψε:Χμμμ af προτιμώ κάτι χωρίς μεγάλες αντιθέσεις του στυλ πορτοκαλί-μπλε...
Αυτό πήγαινε για τον fafo βρε όχι για σένα :wink: στην προηγούμενη σελίδα το είδες όλο το post μου διότι όταν έκανα edit ήδη είχατε αλλάξει σελίδα :lol:

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 15 Αύγ 2005 16:45

Michelle έγραψε:φαφο ωραίο και το χρωματάκι που λες αλλα προτιμώ το #AFC6DB!

Α δεν μου απαντήσατε ακομα σε κάτι: Να το κάνω fixed width(800px) ή να αλλάζει με την ανάλυση?
Fixed alla oxi 800px.. mexri 770 to poly.. to 800 vgazei kato mpara sthn mikrh analysh

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από af » 15 Αύγ 2005 16:46

fafos έγραψε: Sxedon teleio!! An eixe poio aples grammes sto main periexomeno tha htan kalytero.. den xreiazete na epanalamvanete to fade synexos.. einai zalistiko pou leei kai enas filos :)
Τώρα με μπέρδεψες τι εννοείς :question: :)

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 15 Αύγ 2005 16:48

Chat to katanthsame :)

Enoo px. tis eikones pou exeis ta toutou.. tha mporousan na einai se apla plaisia oxi me to fade efe.. mperdeuei to mati...

spookyb52
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spookyb52 » 15 Αύγ 2005 16:48

@figaro

1) Συμφωνώ για το θέμα της αναζήτησης :wink: Το οποίο θεωρώ και το μεγαλύτερο μειονέκτήμα του. Βέβαια αυτό περισσότερο για σελίδες με πραγματικά μεγάλο όγκο πληροφοριών που απευθύνονται σε ένα ευρύτερο κοινό.

2) Το θέμα του φορτώματος και του μεγέθους είναι ένας τεράστιος μύθος. Τα swf αρχεία κατεβαίνουν γρηγορότερα. Άν ξέρεις καλά να χρησιμοποιείς το flash και όχι απλά να φτιάχνεις κουμπάκια και άλλα απλά πραγματάκια για να κάνεις την δουλειά σου φτιάχνεις παπάδες. :) Άν τώρα βάλεις ένα preloader και πετάξεις όλο το περιεχόμενο μέσα.. ε ναι στο τέλος ο επισκέπτης θα βαρεθεί και θα φύγει. Για αυτό χρειάζεται έξυπνος σχεδιασμός και γνώση (όχι επιφανειακή) του προγράμματος.

Μήν ξεχνάμε ότι πολλοί εντυπωσιάζονται από τις δυνατότητες που τους δινει το flash και το παρακάνουν. Βάλε και την εικόνα και το εφέ και το video και το mp3... στο τέλος βγαίνει μερικά mb.... Αλλά σκέψου ότι και σε μιά μή flash σελίδα άν αρχίζεις να βάζεις video και mp3 και animation και και και στο τέλος θα είναι ασήκωτη :wink:
Life is like a fast car on an icy road. Brakes don't work, yes I know it, but I step on the gas
Garage punk | Rockabilly | Rock 'n' Roll | Stoner

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από af » 15 Αύγ 2005 16:50

@ fafos
Οk... κατάλαβα ;-)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση