Περί αισθητικής και software

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του freestuff.gr.
Παρακαλώ μη βάζετε εδώ γενικές ερωτήσεις που δεν αφορούν την σελίδα μας.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Michelle

Δημοσίευση από Michelle » 15 Αύγ 2005 00:17

Είσαι σίγουρος και για αυτά που αναφέρω που αφορούν τον αντμιν? Αυτό νομίζω μόνο ο cordis μπορει να το πει.

ΥΓ: Στην τελική ρε παιδιά μην το βάλετε! Μια πρόταση έκανα αν δεν σας αρέσει αγνοήστε την! Δεν είμαι και καμιά συνεργάτρια της vBulletin και πέσατε να με φάτε! Έλεος!

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Αύγ 2005 00:53

εμείς πέσαμε να σε φάμε; :P εσύ έβγαλες το phpBB τελείως άχρηστο και ότι δεν αξίζει να είναι σε αυτό το fs... :P

το phpBB το έχω από την έκδοση 2.0.3 όταν το vb ήταν μία ψείρα.. :P κι αν βλέπεις τις επιθέσεις στο phpBB να δείχνουν ότι αυξάνονται... εγώ σου λέω όλα αυτά τα χρόνια σπάνια άκουγες κάτι για το phpBB και ακόμα πιο σπάνια έβλεπες να γίνετε κάτι. Απλά τώρα κάνουν ντόρο γιατί τα έχουν δει όλα με την νέα έκδοση που θα είναι και αυτή δωρεάν φυσικά και προσπαθούν όσο μπορούν να το μειώσουν.

αμ δε όμως... :P ας πληρώσουν άλλοι.. :P

όσο για τα features ότι δεν υπάρχει και θεωρώ ότι χρειάζεται το φτιάχνω μόνος μου... ούτε πληρώνω να μου το φτιάξουν ούτε περιμένω πότε θα τους έρθει η όρεξη να το ενσωματώσουν.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Michelle

Δημοσίευση από Michelle » 15 Αύγ 2005 01:02

Οκ, κάθε άποψη είναι σεβαστή. Άλλωστε δεν θεωρώ και άχρηστο το phpBB απλά θεωρώ το vBulletin καλύτερο. Αλλά αν εσάς σας βολευει, οκ τι να πω... Άλλωστε με τόσα modifications λογικό είναι να μην θέλεις να αλλάξεις, δεν είναι και ο,τι καλύτερο να τα κάνεις απο την αρχή ή να ψάχνεις τα αντίστοιχα σε vBulletin. Πάντως το κόστος το θεωρώ γελοίο να το συζητάμε. 120 ευρώ δεν είναι τίποτα αν αναλογιστείς οτι τα δίνεις μόνο 1 φορά.
Λοιπόν, τότε να σου πω μερικές αλλαγές που πιστευω ότι θα ήταν χρήσιμες και πραγματικά μου έχουν λείψει μήπως μπορεις να τις ανσωματώσεις αν τις θέλουν και άλλοι?
1. Δυνατότητα αναζήτησης στη Λίστα μελών
2. Γρήγορη απάντηση με περισσότερες δυνατότητες.
3. WYSIWYG editor
4. Πιο όμορφο smilie set απο το default tou phpBB
5. Αναζήτηση μέσα σε ένα συγκεκριμένο θρέντ

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Αύγ 2005 01:11

το 2, έχει ήδη αποκλειστεί από την κοινότητα σε παλαιότερη συζήτηση.
το 3, δε θεωρώ ότι το "βάρος" του, και η πολυπλοκότητά του αξίζουν τον κόπο για να μπει.
το 4, έχει αποκλειστεί από την κοινότητα σε παλαιότερη συζήτηση.

TIP το freestuff είναι τεχνολογικό forum military στιλ. Μπιχλιμπίδια με εικόνισες smiles κτλ που μπαίνουν σε forums με ανέκδοτα και αστείες εικόνες είναι ξένα προς αυτό.

Το moto είναι ένα: KISS! - Keep It Simple Stupid! :wink:
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Αύγ 2005 01:15

πάντως ετοιμάζω εδώ και 2 μήνες νέα έκδοση του fs που θα έχει αρκετές ευκολίες για τους χρήστες του, αλλά σε καμία περίπτωση fancy πράγματα.. ;)

ελπίζω μέσα στον Σεπτέμβρη να έχω τελειώσει...
- follow me @twitter

Michelle

Δημοσίευση από Michelle » 15 Αύγ 2005 01:16

συγγνώμη αλλά εδώ θα διαφωνήσω. Απο πότε η αισθητική είναι κάτι που αφορά μόνο sites με ανέκδοτα και αστείες εικόνες? Ίσα ίσα σε αυτά είναι που συνηθίζει να απουσιάζει η αισθητική.

Υπάρχει κανείς που διαφωνεί οτι αυτό: Εικόνα είναι ωραιότερο απο αυτό: :) ???

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Αύγ 2005 01:17

είναι πιο μεγάλο και χαλάει τις γραμμές;
- follow me @twitter

Michelle

Δημοσίευση από Michelle » 15 Αύγ 2005 01:18

Επίσης μην μου πεις ότι το myphone.gr είναι σαιτ με ανέκδοτα και αστείες εικόνες!! Ωστόσο αυτό δεν σνομπάρει την αισθητική και το smilie σετ του είναι αυτό που παρέθεσα.

(μα γιατι δεν με αφήνει να κάνω edit???)

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Αύγ 2005 01:18

Michelle έγραψε:συγγνώμη αλλά εδώ θα διαφωνήσω.
μα δεν έχουμε συμφωνήσει και σε κάτι.. :P :kaloe: :lol:
- follow me @twitter

Michelle

Δημοσίευση από Michelle » 15 Αύγ 2005 01:20

cordis έγραψε:είναι πιο μεγάλο και χαλάει τις γραμμές;
Μπορείς να το βρεις και μικρότερο! :roll: Έλεος, δεν έχω δει πιο αντιδραστικό άνθρωπο! Καλά και προτιμάς να έχεις κάτι κατα πολύ ασχημότερο επειδη είναι 5 πιξελ μικρότερο???? :roll: :roll: :roll:

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Αύγ 2005 01:23

Michelle έγραψε:(μα γιατι δεν με αφήνει να κάνω edit???)
γιατί είσαι στις ανακοινώσεις και ότι πεις μένει.. ;)

το myphone την έχει δει αλλιώς, και εμείς με την σειρά μας την είδαμε έτσι.. KISS. :P
πρέπει να είναι όλοι ίδιοι; πρέπει να βάλουμε vb επειδή έβαλε το myphone; καταρχήν το ένα είναι site που βγάζει φράγκα και αυτόν τον σκοπό έχει το άλλο site - hobby...
- follow me @twitter

Michelle

Δημοσίευση από Michelle » 15 Αύγ 2005 01:24

Συγγνώμη αλλά το myphone απο που βγάζει χρήματα πέρα απο τις διαφημίσεις τις οποίες έχεις κι εσύ, ακόμα κι αν δεν βγάζεις κατι απο αυτές (δεν ξέρω αν βγάζεις)??
Μην τα ισοπεδώνουμε και όλα.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Αύγ 2005 01:25

Michelle έγραψε:Καλά και προτιμάς να έχεις κάτι κατα πολύ ασχημότερο επειδη είναι 5 πιξελ μικρότερο???? :roll: :roll: :roll:
μα αυτά τα 5px χαλάνε την αισθητική που συζητάμε τόση ώρα... ;)
για βάλε 5px σε κάθε γραμμή...

απλά προτιμώ να έχω κάτι πρακτικότερο και με λιγότερα προβλήματα.. ;)
- follow me @twitter

Michelle

Δημοσίευση από Michelle » 15 Αύγ 2005 01:28

Σίγουρα υπάρχουν παρόμοια smilie sets που είναι μικρότερα. Παράδειγμα: Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Αύγ 2005 01:30

Michelle έγραψε:Συγγνώμη αλλά το myphone απο που βγάζει χρήματα πέρα απο τις διαφημίσεις τις οποίες έχεις κι εσύ, ακόμα κι αν δεν βγάζεις κατι απο αυτές (δεν ξέρω αν βγάζεις)??
Μην τα ισοπεδώνουμε και όλα.
θεωρείς δηλαδή ότι είναι ένας τυπάκος στο myphone και αφιλοκερδώς μετά το 8ωρο του πηγαίνει κατάκοπος σπίτι και λέει τι να κάνω - τι να κάνω.. δε πάω να αγοράσω το νέο κινητό να του κάνω ένα review; και γυρίζει μετά από λίγο στο σπίτι του με μια τσάντα με 10 κινητά και αρχίζει να γράφει μέχρι το πρωί που θα ξαναπάει στην δουλειά του...

μη τα ισοπεδώνουμε όλα; πριν 3 χρόνια για οικονομικούς λόγους δεν διασπάστηκε από το unwired.gr; ;)
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Υποστήριξη και προτάσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες