Περί αισθητικής και software

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του freestuff.gr.
Παρακαλώ μη βάζετε εδώ γενικές ερωτήσεις που δεν αφορούν την σελίδα μας.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 15 Αύγ 2005 01:30

Pros Michelle: Osa aneferes yper tou vb ta kanei to phpbb aneta arkei na exeis thn oreksh kai to meraki.. to vb ta kanei poio aneta (auto plhroneis alloste).. Den eipa oti to vb den exei kako kodika, aplos tonisa oti einai eukolo os efarmogh oxi os pros ton kodika.. Oso gia thn jelsoft asto kalytera dioti o xoros den mou dinei thn adeia na sou deikso sites pou doulevoun spasmena vb edo kai 3-4 xronia kai xoris to copyright :wink:

Pros Cordis: To easymod einai kalo se apeiraxto subsilver theme... sto 90% ton ypoloipon themes ta kanei salata.. ase pou den yposthrizei ola ta mods.. alla ena beta Olympous pou mou epese sta xeria (entelos tyxaia :lol: ) exei ena dokimastiko mhxanismo style easymod o opoios mporei na ensomatothei sthn telikh ekdosh..

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Αύγ 2005 01:31

αυτό είναι 4px μεγαλύτερο.. αν βρω κάτι στα 15-16px δεν έχω πρόβλημα να το βάλω...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Michelle

Δημοσίευση από Michelle » 15 Αύγ 2005 01:34

Μα δεν αγοράζει τα περισσότερα, του τα στέλνουν! Επίσης το unwired.gr δεν διασπάστηκε για τους οικονομικούς λόγους που υπονοείς αλλά για ασυμφωνία μεταξύ site owner και admin. ;)

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Αύγ 2005 01:34

fatos το τελευταίο easymod είναι πολύ καλύτερο για το themes πρέπει να έχει δίκιο, αλλά είναι κάτι που δεν με επηρεάζει... ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Michelle

Δημοσίευση από Michelle » 15 Αύγ 2005 01:36

Μα και αυτά που έχεις είναι μεγαλύτερα απο την κάθε γραμμή! Άλλωστε εγώ όσα σαιτς έχω δει να χρησιμοποιούν αυτό το σετ δεν έχω δει να είναι άσχημα τα ποστς!

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Αύγ 2005 01:36

ότι και να είναι, είναι κάτι που δε μας ενδιαφέρει και δε θέλω να επεκταθώ άλλο...
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Αύγ 2005 01:38

Michelle έγραψε:Μα και αυτά που έχεις είναι μεγαλύτερα απο την κάθε γραμμή!
αυτό τώρα γιατί το είπες.. θα με αναγκάσεις να τα αφαιρέσω και αυτά... :lol: :kaloe: :P
- follow me @twitter

Michelle

Δημοσίευση από Michelle » 15 Αύγ 2005 01:40

Α καλα βάλε χαρακτήρες απο Wingdings τότε να τα κάνεις στο μέγεθος που θές.
Δεν παμε καλαααααα

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 15 Αύγ 2005 01:42

Michelle, giati exeis fagothei na allaksei o anthropos thn fatsa?? :D emena tha mou kakofanei an to kanei pantos.. esena mporei na sou aresoun ta mpixlimpidia alla se mena (kai se pollous allous pistevo) oxi, den ta thelo se tetoioy eidous forums... einai perita kai epivarynoun thn leitourgeia tou forum..

Cordis to exo dokimasei to neo easymod alla to provlhma paramenei me ta themes..

Epishs tha se parakalousa na valeis kai ta parakato smilies ta opoia einai sta metra sou :lol: (mhn to mathei o Thomas mono tha me skotosei :kaloe: )

http://www.istopoli.com/gr/forums/misc. ... Editor_001

Michelle

Δημοσίευση από Michelle » 15 Αύγ 2005 01:49

Εγώ πάντως παρατηρώ (no offence) ότι πολλοι τείνουν να χαρακτηρίζουν το ωραίο "μπιχλιμπίδι". Οκ μάλιστα, μηπως προτιμάτε και το dos απο τα Windows ή το Unix απο τα Linux? γιατι και αυτά έχουν πολλά μπιχλιμπίδια.
Μήπως να κάναμε τις σελίδες μας στο Word χωρίς εικόνες για να μην έχουν μπιχλιμπίδια?

Άσε που σε αυτά τα smilies δεν καταλαβαίνεις και τι εννούν πχ αυτό που βγάζει την γλώσσα φαίνεται σαν να γελάει απλώς.

Επίσης σορρυ αλλά είτε σας αρέσει είτε όχι, όποιο και να είναι το αντικείμενο της σελίδας ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να είναι και όμορφη στο μάτι.
Σε λίγο θα μας πείτε οτι οι web designers είναι περιττοι ή αξίζουν μόνο για να φτιάχνουν σελίδες με ανέκδοτα γιατι πχ οι τεχνολογικές δεν χρειάζονται "μπιχλιμπίδια". :roll: Μήπως είναι απλά μια ακόμα περίπτωση "όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια" με τα κρεμαστάρια να ισουνται με την αισθητική (ή ακόμα και το vBulletin)?

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 15 Αύγ 2005 01:54

Kati pou den etixe na dw se phpbb forum einai ena mod. archive me friendly URLs gia tis mixanes anazitisis, opws exei kai to vBulletin.
Apo oso kserw de nomizw na iparxei tetio mod gia to phpBB kai einai mionektima.

smiley

Δημοσίευση από smiley » 15 Αύγ 2005 01:57

cordis έγραψε:και ξαναρωτάω... τι έχει το vb που δεν το έχει το phpbb...
cordis prosexe tin... :beauty: anikei sto antitheto stratopedo... :evil: se aytoys poy pane na sa paroyn to forum... :hammer: prosexe leo... :wink:

Michelle

Δημοσίευση από Michelle » 15 Αύγ 2005 01:59

Χαχαχααχαχαχαχαχαχαα!!!
Ισα ισα που είπα οτι επειδη μου άρεσε το σαιτ έκανα αυτές τις παρατηρήσεις, αλλιώς δεν θα ασχολιόμουν καν...

Άβαταρ μέλους
alxk

Δημοσίευση από alxk » 15 Αύγ 2005 01:59

Όταν μπαίνεις σε ένα forum κάθε μέρα για αρκετή ώρα όπως είναι το fs δεν σε νοιάζει τόσο το design της αν είναι φανταχτερό με πολλά μπιχλιμπίδια κτλ. αλλά να είναι απλό και λειτουργικό με ξεκούραστα χρώματα στο μάτι ώστε να είναι πιο ευανάγνωστα τα κείμενα.
cordis έγραψε:πάντως ετοιμάζω εδώ και 2 μήνες νέα έκδοση του fs που θα έχει αρκετές ευκολίες για τους χρήστες του, αλλά σε καμία περίπτωση fancy πράγματα.. ;)

ελπίζω μέσα στον Σεπτέμβρη να έχω τελειώσει...
Αποκλείστηκα νέα!! :P

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 15 Αύγ 2005 02:00

Mallon esy den tha eprepe na milas gia omorfia se site afou to diko sou einai ena aplo kai koino site.. den exei kati to idiaitero apo eikastikhs pleuras, eksalou einai to default theme tou vbadvanced... auto den shmainei oti den aresei.. alla opos proeipa einai analoga thn periptosh, kathe site exei thn prosopikothta tou kai analoga vgainei kai to thema.. skepsou to google h to yahoo gemato mpixlimpidia :o
Oso gia to "όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια" den to epiasa? se emena anaferese? giati an anaferese se emena exo kamia 500 mpixlimpidia gia to vb na sou doso (kai gia thn nea ekdosh 3.5)... etsi kai allios axrhsta einai, apo tous pelates mou kanenas den ta thelei :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “Υποστήριξη και προτάσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες