Περί αισθητικής και software

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του freestuff.gr.
Παρακαλώ μη βάζετε εδώ γενικές ερωτήσεις που δεν αφορούν την σελίδα μας.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
spookyb52
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spookyb52 » 15 Αύγ 2005 02:18

Michelle έγραψε:1. Δεν είμαι υπέρ του flash στις σελίδες, για την ακρίβεια το σιχαίνομαι
Τώρα σε παρεξηγήσαμε :lol: Δέ μας τα λές καλά Michelle :hammer: :lol:
Life is like a fast car on an icy road. Brakes don't work, yes I know it, but I step on the gas
Garage punk | Rockabilly | Rock 'n' Roll | Stoner

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 15 Αύγ 2005 02:19

mrpc έγραψε:
Figaro έγραψε:Kati pou den etixe na dw se phpbb forum einai ena mod. archive me friendly URLs gia tis mixanes anazitisis, opws exei kai to vBulletin.
Apo oso kserw de nomizw na iparxei tetio mod gia to phpBB kai einai mionektima.
Υπάρχει! Λειτουργεί όπως το googletap του nuke, αλλά δε θυμάμαι πως λέγεται.
Toulaxiston twra ematha pws iparxei kati tetio.. tha to psaksw.

Efxaristw.

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 15 Αύγ 2005 02:19

Ego???? isa isa pou ekana protash ston Cordis (me kindyno ths zohs mou :D ) na xrhsimopoihsei omorfotata smilies... mhpos ta thes esy? exo kana 2-3000 apo auta..

Michelle

Δημοσίευση από Michelle » 15 Αύγ 2005 02:19

spookyb52 έγραψε:
Michelle έγραψε:1. Δεν είμαι υπέρ του flash στις σελίδες, για την ακρίβεια το σιχαίνομαι
Τώρα σε παρεξηγήσαμε :lol: Δέ μας τα λές καλά Michelle :hammer: :lol:
Μπορείς να πεις ευθέως αυτο που εννοείς?

spookyb52
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spookyb52 » 15 Αύγ 2005 02:22

Μα ευθέως το είπα...
Εϊμαι υπέρ του flashhhhhhhhhhhhhh!!!! [όχι flash forum φυσικά :) ]
Life is like a fast car on an icy road. Brakes don't work, yes I know it, but I step on the gas
Garage punk | Rockabilly | Rock 'n' Roll | Stoner

Michelle

Δημοσίευση από Michelle » 15 Αύγ 2005 02:22

Φαφο εμένα το μόνο σετ που μου αρέσει πραγματικά είναι αυτό που έχω και το θεωρώ ακαλαίσθητο να έχεις smilies απο πολλά διαφορετικά sets.
Ειδικά τα συγκεκριμένα που παρέθεσες τα βρίσκω απάισια (αν και νομίζω αυτός ήταν ο σκοπός σου :P )

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 15 Αύγ 2005 02:22

Figaro to tonisa auto ... oti to vb einai anotero se polla pragmata apo to phpbb.. alla gia kapoion pou kanei thn plaka tou h esto thelei kati hmiepaggelmatiko h lysh einai to phpbb logo timhs..

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 15 Αύγ 2005 02:23

Michelle έγραψε:Φαφο εμένα το μόνο σετ που μου αρέσει πραγματικά είναι αυτό που έχω και το θεωρώ ακαλαίσθητο να έχεις smilies απο πολλά διαφορετικά sets.
Ειδικά τα συγκεκριμένα που παρέθεσες τα βρίσκω απάισια (αν και νομίζω αυτός ήταν ο σκοπός σου :P )
Auta ta apisia smilies ta exei feiaksei h idia etereia pou exei feiaksei ta dika sou :wink:

Michelle

Δημοσίευση από Michelle » 15 Αύγ 2005 02:24

Συμφωνώ αν και προτιμώ το SMF απο τα υπόλοιπα freeware. Το phpBB το βλέπεις παντου.
Ένα φόρουμ όμως με τόσα μέλη σε καμιά περίπτωση δεν θεωρώ οτι απλά κάποιος κάνει την πλάκα του.

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mrpc » 15 Αύγ 2005 02:25

Michelle έγραψε:Ναι αλλά για να κάνεις τον κόπο να γραφτεις πέρα απο το περιεχόμενο πρέπει να σου αρέσει και η εμφάνιση. Πρέπει οι χρήστες να γράφονται επειδή τους αρέσει, όχι επειδη δεν έχουν που αλλού να πάνε ;)
Δε νομίζω ότι μπαίνει κανείς στο freestuff επειδή δεν έχει κάπου αλλού να πάει. Και βέβαια η ομορφιά δεν είναι το ζητούμενο (άσχετα αν γίνονται βήματα και προς αυτό).
Αυτό που μετράει είναι η ευκολία στο να βρεις την βοήθεια που χρειάζεσαι. Και στα θέματα που πραγματεύεται το freestuff (web design, web development) είναι η πιο σοβαρή μέχρι στιγμής προσπάθεια. Το ότι τόσα χρόνια συνεχίζει να υπάρχει και να δίνει λύσεις λέει πολλά.
Προσωπικά το θέμα των smiles μου φαίνεται άκυρο. Καλύτερα να ψάξεις λίγο παραπάνω το site για να βρεις παλαιότερες συζητήσεις σχετικά με αυτά. Ήδη σε κάποιες περιοχές αντιμετωπίζουμε ως ένα βαθμό πρόβλημα με τα smiles (βλ. tutorials). Νομίζω λοιπόν ότι το θέμα έχει απαντηθεί και έχει αναλυθεί αρκετά παλιότερα.
Οκ μάλιστα, μηπως προτιμάτε και το dos απο τα Windows ή το Unix απο τα Linux? γιατι και αυτά έχουν πολλά μπιχλιμπίδια
Για κάποιο λόγο μου ήρθε γέλιο όταν το διάβασα αυτό :p
Πάντως είμαι λίγο περίεργος. Είσαι μέλος 2 μέρες και έχεις τόση επιμονή για το πως θα ήθελες να είναι το site. Σε 2-3 χρόνια τι θα λες; Φαντάζομαι ότι θα μας κηνυγάς με κανένα δίκανο για να αλλάξουμε το logo σε κάτι πιο "πιασιάρικο" :p :p :p :p

προς fafos: τα smiles που προτείνεις μου θυμίζουν πολύ έντονα msn ή κάτι τέτοιο και δεν μου πολυαρέσουν (άποψη μου φυσικά).

Michelle

Δημοσίευση από Michelle » 15 Αύγ 2005 02:26

fafos έγραψε: Auta ta apisia smilies ta exei feiaksei h idia etereia pou exei feiaksei ta dika sou :wink:
So what? εσυ τα θεωρείς απαίσια και αυτά που έχω εγώ? (και όχι μόνο εγώ, αλλά πάρα πολλά σαιτς με πρώτο και καλύτερο το myphone)

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mrpc » 15 Αύγ 2005 02:27

Michelle έγραψε: (και όχι μόνο εγώ, αλλά πάρα πολλά σαιτς με πρώτο και καλύτερο το myphone)
Μα τι λογική είναι αυτή; Επειδή ένα άλλο μεγάλο forum χρησιμοποιεί κάτι, πάει να πει ότι όλοι πρέπει να κάνουν το ίδιο και να συμφωνούν; Άποψή τους και άποψή μας!

Michelle

Δημοσίευση από Michelle » 15 Αύγ 2005 02:28

mrpc απλά έχω ένα ψιλοκόλλημα με τα συγκεκριμένα πράγματάκια που πρότεινα.
Αν και απ'οτι βλέπω δεν έχει νόημα να κάνω προτάσεις...

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 15 Αύγ 2005 02:28

Nomizo oti kapou eixe tonisei o Cordis oti to freestuff den yfistatai gia na oikonomisei alla gia na vgazei aplos ta eksoda tou.. den pistevo na perimeneis na oikonomhseis esy apo to diko sou???

Afou exei ta smilies to myphone pao paso :D .. alla ksereis yparxoun kai kalytera... EINAI 10 GB na ta ANEVASO??? :kaloe:

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mrpc » 15 Αύγ 2005 02:31

fafos έγραψε:Nomizo oti kapou eixe tonisei o Cordis oti to freestuff den yfistatai gia na oikonomisei alla gia na vgazei aplos ta eksoda tou..
Τα έξοδα του site, όχι τα έξοδα του cordis ;) Το site υπάρχει από το ενδιαφέρον του Γιάννη, σαν hobby.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Υποστήριξη και προτάσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης