Προσβαση απο λογαριασμο guest σε προγραμμα του διαχειρηστη

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
haharis

Δημοσίευση από haharis » 16 Αύγ 2005 21:54

Εχω windows xp και θελω να εγκαταστησω ενα παιχνιδι σαν διαχειρηστης του pc και να μπορω να παιξω μ' αυτο και απο αλλο λογαριασμο (guest).Πως γινεται και ενω εχει εγκατασταθει ακομα και συντομευση στο desktop του guest δεν μπορω να παιξω και μου ζητα την εγκριση του διαχειριστη;

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 16 Αύγ 2005 23:59

κατά το install δε σε ρώτησε αν θέλεις να είναι for all users; ή κάτι τέτοιο;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

haharis

Δημοσίευση από haharis » 17 Αύγ 2005 12:03

Οχι,μονο με ρωτησε αν θα το εγκαταστησω σαν διαχειριστης η σαν expert guest και αυτο γιατι το εγκατεστησα απο τον λογαριασμο guest.Το εγκατεστησα σαν διαχειριστης, δινοντας το user name και το password που εχω για να ανοιγω τον δικο μου λογαριασμο.Οταν προσπαθω να το ανοιξω απο τον guest μου ζητα εγκριση του διαχειριστη.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 17 Αύγ 2005 12:30

μπορείς να πας στο user accounts και να κάνεις τον guest standart user από τα properties, αλλά αυτό δεν είναι και τόσο καλό.. το καλύτερο είναι να κάνεις disable τον guest και να φτιάξεις έναν standart user που θα μπαίνουν όλοι οι υπόλοιποι στον υπολογιστή σου...

γενικά ακόμα και η Microsoft συνιστά ο guest να γίνετε disable...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

haharis

Δημοσίευση από haharis » 17 Αύγ 2005 13:18

Δημιουργωντας εναν νεο λογαριασμο, χρηστη με περιορισμους, θα μπορουν τα παιδια μου να παιζουν age of mythology,χωρις να εχουν προσβαση στα αρχεια μου (φακελος :τα εγγραφα μου)

haharis

Δημοσίευση από haharis » 17 Αύγ 2005 19:29

Εφτιαξα εναν νεο λογαριασμο χρηστη με περιορισμους και απεγκατεστησα το age of mythology.Μετα το εγκατεστησα παλι ως διαχειριστης, μεσα ομως απο τον νεο λογαριασμο, γιατι δεν δεχοταν εγκατασταση σαν χρηστης του νεου λογαριασμου.Η εγκατασταση επελεξα να γινει στα κοινοχρηστα εγγραφα.Τελικα δεν εγινε τιποτα.Ανοιγει μονο απο το λογαριασμο διαχειριστη.Μηπως φταιει που το παιχνιδι ειναι "σπασμενο";

haharis

Δημοσίευση από haharis » 19 Αύγ 2005 19:48

telika ekana enan neo logariasmo diaxeiristi kai ston diko moy diatirisa ton kwdiko prosvasis.twra ola kala!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης