Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

[Review] Mystic River

Σχολιάστε ή προτείνετε ταινίες που παίζονται στον κινηματογράφο, στην τηλεόραση ή κυκλοφορούν σε video και DVD. Ή κάποιο έργο που είδατε στο θέατρο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

[Review] Mystic River

Δημοσίευση από cordis » 18 Αύγ 2005 16:52

Το εξώφυλλο έγραφε ότι είναι η καλύτερη σκηνοθετικά ταινία του Clint Eastwood και από αυτό καταλαβαίνουμε ότι θα πρέπει να προσπαθήσει ακόμα πολύ για να κάνει μια πραγματικά καλή ταινία.

Μια χλιαρή έως αδιάφορη ταινία με προβλεπόμενες ανατροπές - σιγά τις ανατροπές που είχε - η οποία έφτασε στο τέλος τελείως κενή νοήματος να μας αποκαλύψει ότι οι δυνατοί άντρες έχουν δυνατές γυναίκες και αυτό στα γρήγορα, απλά και μόνο για να έχει κάποιο νόημα ύπαρξης μέσα στα βιντεάδικα. Η μόνη σωτηρία της οι καλές ερμηνείες των κεντρικών ηρώων.

Αν αυτή η ταινία ήταν υποψηφία για Όσκαρ σκηνοθεσίας τότε αντιλαμβανόμαστε πόσο πίσω έχει γυρίσει ο κινηματογράφος.

http://www.imdb.com/title/tt0327056/
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
janas
Επικοινωνία:

[Review] Mystic River

Δημοσίευση από janas » 18 Αύγ 2005 19:30

Αυτά είναι γουστά... Εμένα μου αρέσει υπερβολικά αυτή η ταινία και την θεωρώ κλάσεις ανώτερη από την τελευταία ταινία του που σάρωσε τα οσκαρ. Επιπλέον φαίνεται να είναι από τους λίγους πλέον αμερικάνους σκηνοθέτες που την ψάχνουν γενικά και δεν αρέσκονται σε blockbusters.
Ίσως αυτό που θα πω είναι λίγο κουφό αλλά μια ταινία δεν έχει καμία σχέση όταν την βλέπεις στη tv σε σχέση με την μεγάλη οθόνη και το feeling του κινηματογράφου.

Άβαταρ μέλους
Youli
Honorary Member

[Review] Mystic River

Δημοσίευση από Youli » 18 Αύγ 2005 20:53

Γιάννη τι λες ορέ; Θα πέσει φωτιά να μας κάψει... Μέτρια αυτή η ταινία; Μιλάμε οτι ο Sean Penn ήταν κορυφαίος!!! Μέτρια η υπόθεση; Προβλεπόμενες ανατροπές; Ε μην τρελαθούμε τελείως!!! :hammer:

Άβαταρ μέλους
goofakos

[Review] Mystic River

Δημοσίευση από goofakos » 18 Αύγ 2005 21:03

Στο "προβλεπόμενες ανατροπές" νόμιζα ότι το μπέρδεψες με κάποιο άλλο έργο που είδες, αλλα απότι κατάλαβα για το ίδιο μιλάς. Δεν ξέρω.. εμένα δεν μου φάνηκε καθόλου έτσι. Την έχω προσθέσει στην ταινιοθήκη μου, μου άρεσε αρκετά.
He who asks is a fool for five minutes, but he who does not ask remains a fool forever.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

[Review] Mystic River

Δημοσίευση από cordis » 18 Αύγ 2005 23:04

janas έγραψε:Αυτά είναι γουστά...
;) για εμένα κατάφερε να ξεχωρίσει ανάμεσα στην μετριότητα των άλλων...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
larry

[Review] Mystic River

Δημοσίευση από larry » 20 Αύγ 2005 06:40

Εγώ πάντως δε μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη γιατί στα μισά της ταινίας με πήρε ο ύπνος! :snooty: Αν και απ'ότι είδα καλύτερα θα ήταν να είχα κοιμηθεί από την αρχή!! :D

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

[Review] Mystic River

Δημοσίευση από MichalisS » 20 Αύγ 2005 12:04

Εγώ το νοίκιασα πριν λίγες μέρες και ξέχασα να το δω και ήρθε η μέρα που έπρεπε να το παραδώσω! :D
:P

Άβαταρ μέλους
larry

[Review] Mystic River

Δημοσίευση από larry » 22 Αύγ 2005 20:16

Χε χε χε! Σωστός :lol: :lol: :lol:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινηματογράφος - Θέατρο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης