Πειτε μου τη γνωμη σας

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
livadaki
Επικοινωνία:

Πειτε μου τη γνωμη σας

Δημοσίευση από livadaki » 18 Οκτ 2002 20:32

Θ ηθελα τη γνωμη σας για την ακολουθη σελιδα:www30.brinkster.com/csteilar
Η γνωμη σας θα ηθελα να αφορα τη σχεδιαση της σελιδας(κυριως της αρχικης) και οχι τη θεματολογια της.Ευχαριστω προκαταβολικα!

Άβαταρ μέλους
xarisss
Επικοινωνία:

Πειτε μου τη γνωμη σας

Δημοσίευση από xarisss » 18 Οκτ 2002 20:39

oraia mou fainetai i sxediasi, apo to ligo pou tin eida.. to mono pou exo na proteino einai na vgaleis afti ti lexi pou akolouthei ton cursor..
einai ligo eknevristiki apo kapoio simeio kai meta..
kali sinexeia..

Άβαταρ μέλους
telxina
Επικοινωνία:

Πειτε μου τη γνωμη σας

Δημοσίευση από telxina » 18 Οκτ 2002 20:47

Megale an vgaleis afto to sinodeftiko tou pointer pou mou spaei ta nevra, agrino pou leei ke i diafimisi.
Ase de pou simpasxo, odas fititria CIS. Xose ke tipota e? Min tous afineis etsi! Olo ke kapia mal**ia tha exoun kanei! :D

Άβαταρ μέλους
loukritia

Πειτε μου τη γνωμη σας

Δημοσίευση από loukritia » 19 Οκτ 2002 00:20

Συμφωνώ....
Η λεξούλα που ακολουθεί τον κέρσορα είναι άκρως εκνευριστική...
:evil:
Το όλο design είναι πολύ όμορφο και μοντέρνο.

Εκεί που έχεις τα εικονίδια για hompage & favorites, κάνε ενεργό και το κειμενάκι, έτσι που είναι μέχρι να πετύχεις το εικονίδιο (με τη λέξη που σε ακολουθεί), βαρέθηκες κι έφυγες!

Στα links>sport links βάλε και το site της telxina: bestcappers.com (ελπίζω να συμφωνεί η telxina!)
Επίσης βάλε και ένα link για το freestuff.gr, χρειάζεται σε πολλούς!!!

Καλή επιτυχία :wink:

Άβαταρ μέλους
stuborn13
Επικοινωνία:

Πειτε μου τη γνωμη σας

Δημοσίευση από stuborn13 » 20 Οκτ 2002 22:37

κι εγώ το μόνο αρνητικό που βρήκα ήταν ο κέρσορας, ΜΠΡΑΒΟ

Άβαταρ μέλους
Panos Galanis

Πειτε μου τη γνωμη σας

Δημοσίευση από Panos Galanis » 21 Οκτ 2002 10:15

Moy arese giati den eixa tipota poy na akoloy8ei ton diko moy... diabazontas ton kodika bebaia ... poios einai o gary ? ...

btw. eixa javascript error "curscroll is not defined" kai einai logiko mias kai bazeis esy (o gary?!) oloys toys client poy diabazoyn _document.onmousemove_ na pernane apo mia function .... poy asxoleite mono me ie.

Ayto ....

Κώδικας: Επιλογή όλων

//anything follows cursor
//by gary

//put anything you want in this var and it will follow the cursor
var follow='Csteilar'

//don't change anything below
if &#40;document.all&#41;&#123;document.write&#40;'<div id="curscroll" style="position&#58;absolute;visibility&#58;hidden">'+follow+'</div>'&#41;&#125;

function followcursor&#40;&#41;
&#123;if &#40;document.all&#41;&#123;curscroll.style.visibility="visible"&#125;
curscroll.style.left=document.body.scrollLeft+event.clientX+10
curscroll.style.top=document.body.scrollTop+event.clientY+0&#125;
document.onmousemove=followcursor
Kanto ...

Κώδικας: Επιλογή όλων

//anything follows cursor
//by gary

//put anything you want in this var and it will follow the cursor
var follow='Csteilar'

//don't change anything below
if &#40;document.all&#41;&#123;document.write&#40;'<div id="curscroll" style="position&#58;absolute;visibility&#58;hidden">'+follow+'</div>'&#41;&#125;

function followcursor&#40;&#41;
&#123;
if &#40;document.all&#41;&#123;
  curscroll.style.visibility="visible"
  curscroll.style.left=document.body.scrollLeft+event.clientX+10
  curscroll.style.top=document.body.scrollTop+event.clientY+0
  &#125;
&#125;

document.onmousemove=followcursor  

Quote of the day: "Your mouse has moved. Windows has to reboot for changes to take effect."
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination to do so. - Douglas Adams

Άβαταρ μέλους
livadaki
Επικοινωνία:

Πειτε μου τη γνωμη σας

Δημοσίευση από livadaki » 22 Οκτ 2002 16:49

Ευχαριστω Πανο για τη διορθωση,αλλα μαλλον θα το βγαλω το συγκεκριμενο javascript γιατι μαλλον δεν αρεσει πολυ.Παντως δεν ειμαι ο Gary!
Στη σελιδα υπαρχει και ενα σημαντικοτατο προβλημα!Δεν ανοιγει με Netscape!Μπορει καποιος να με βοηθησει; :roll:

Άβαταρ μέλους
hellas

Πειτε μου τη γνωμη σας

Δημοσίευση από hellas » 22 Οκτ 2002 19:37

Kale an ego eimai i diasimotita tou forum (e, leme tora :P ) einai epeidi latrevo to netscape (mallon eimai to monadiko atomo... den katalavaino to giati :cry: :cry: ). Pes ti thes kai tha do ti mporo na kano! Kata ta alla ego vlepo mia xara tin selida sou (me netscape 4.7 kai 7.2). Ti provlima exeis?

Άβαταρ μέλους
livadaki
Επικοινωνία:

Πειτε μου τη γνωμη σας

Δημοσίευση από livadaki » 23 Οκτ 2002 03:06

:D Τοτε ολα καλα!!!Παντως εγω οταν πηγα να ανοιξω τη σελιδα απο solaris με netscape δεν ανοιξε,ισως γιατι ηταν παλια εκδοση.Ευχαριστω! :P

Άβαταρ μέλους
hellas

Πειτε μου τη γνωμη σας

Δημοσίευση από hellas » 23 Οκτ 2002 15:48

Otan se rotisa ti provlima exeis perimena na mou peis 2 pragmata.

1) Oti i selida den ksekinaei apo tin korifi opos ston explorer alla mia grammi pio kato. Dil oti to periexomeno den kollaei stin korifi tou browser. Kai apo oti eida sto src (mesa sto body) pragmati evales mono to leftmargin="0" topmargin="0" pou einai mono gia explorer kai ksexases to marginheight="0" kai marginwidth="0" pou einai gia netscape. Min ksexnas oti o explorer den vlepei tis entoles tou netscape kai to netscape den vlepei tis entoles tou explorer ara mporeis na valeis oti thes ekei mesa. Min fovitheis na tis valeis diladi

2) Oti to font (grammatoseira) den fainetai idio. To netscape to vlepei mikrotero apo oti o explorer. Exeis valei (anamesa sto <body> kai </body>)mesa sto font face diafores entoles kai mesa se oles to size="1". An valeis size="-1" (dil na prostheseis tin pavla prin to "1") ola ta fonts tha fainontai akrivos to idio opos kai prin ston explorer (den tha megalosoun katholou) alla to netscape tha ta vlepei ena noumero megalitera. Dil den tha yparxoun stin selida sou katholou diafores oute ston ena browser oute ston allo!

Kai mia episimansi. Diorthose to style sheet pou exeis sto head na min exoun kena metaksy tous oi entoles. (Dimourgei provlimata sto netscape, eno o explorer den katalavainei diafora!!)

Paradeigma:
Sosto: text-decoration:none;
Lathos: text-decoration: none;

PS: Kai kati akoma. Paratirisa (opos katalaves idi) oti evales font face anamesa sto <body> kai </body> anti na to valeis mesa sto style sheet tou head. Giati to ekanes afto? Mipos epeidi den epiane to style mesa sto table? Giati an to ekanes gi' afto, na ksereis oti mporeis na valeis td {blabla}. Sto leo gia na to ksereis na min ta grafeis kathe fora tsampa! Krima einai na kaneis axristo kopo.

PPS: Den exo dei pote mou solaris (eite kainourgia ekdosi eite palia) kai den ksero. Etsi den mporo na sou po an fainetai kalo ekei. Tsekare to gia na eisai sigouros kai ama thes pali voitheia gia to netscape pes mou!!

Άβαταρ μέλους
livadaki
Επικοινωνία:

Πειτε μου τη γνωμη σας

Δημοσίευση από livadaki » 24 Οκτ 2002 00:50

Στην παρατηρηση:
1)Δεν μπορουσα να δω τα κενα αφουδεν εβλεπα την σελιδα καθολου!Παντως σε ευχαριστω πολυ για τη διορθωση.
2)Αυτο δεν το ηξερα.Θα διορθωσω το style sheet και τα fonts.
:roll: Απο html δεν ξερω πολλα(την σελιδα βασικα την εκανα με frontpage).Δηλαδη πως μπορει να γινει αυτο που λες με τα style sheet;Αν καταλαβα καλα,μου λες να ορισω το font μονο μια φορα στο head.Εχω μια απορια:αν το κανω αυτο δεν θα με περιορισει ωστε να χρησιμοποιω μονο ενα font(πχ. verdana) και ενα μεγεθος γραμματοσειρας; :P
Και κατι αλλο:Μηπως μπορεις να μου πεις που μπορω να βρω γραφικα(εικονιδια) σαν αυτα που εχει το unwired.gr στο forum του (δηλ. στο στυλ των winXP) για να τα χρησιμοποιησω στα γραφικα της σελιδας;

Άβαταρ μέλους
hellas

Πειτε μου τη γνωμη σας

Δημοσίευση από hellas » 24 Οκτ 2002 19:49

Nai afto sou leo! Oti mporeis na valeis mono mia fora, mesa sto style sheet tou head, oti properties tou font thes anti na ta grafeis kathe fora!
Kai oxi den fylakizesai apo afto!! Vazeis oti thes opos ta thes, kai fonts kai sizes kai color kai oti mporeis na fantasteis. Kai an mia stis 1000 theleis na allakseis kapoio apla tou les kane ta ola etsi kai to tade allios. Paradeigma:

edo tin entoli pou theleis na "piasei" to link. Gi afto alloste sou eipa xtes gia to td dil sxedon ousiastika oli tin selida
{font-family:Verdana,arial,helvetica;font-size:9pt}
An kaneis merika peiramata tha deis oti to size "9" einai to idio megethos sxedon me oles tis gramatoseires. Den prokeite na deis to 9 tis verdana na einai toso kai tou arial toso i kati allo.

Opos vlepeis mporeis na valeis oti thes mesa! An theleis ena diaforetiko pragma (afou to td pianei pantou) vale ena simadaki gia na kserei to style oti afto einai diaforetiko kai telioseis. To simadaki einai afto:

#onomaid {bla bla}

Afto simainei oti opou valeis to onomaid ekei tha einai to diaforetiko.Dil:

<div id="onomaid">afto einai pou fainetai diaforetika</div>

Afto itan olo.

Oso gia eikonidia des edo:
http://www.1clipart.com/
http://www.free-graphics.com/
http://64.62.133.66/

Άβαταρ μέλους
livadaki
Επικοινωνία:

Πειτε μου τη γνωμη σας

Δημοσίευση από livadaki » 02 Νοέμ 2002 01:17

Μορει καποιος να μου πει αν γινεται να ενσωματωσω καποιον κωδικα στη σελιδα μου ετσι ωστε να μην εμφανιζεται το pop-up της www.dot.tk;Μπορει να γινει με αλλο τροπο;

Άβαταρ μέλους
stuborn13
Επικοινωνία:

Πειτε μου τη γνωμη σας

Δημοσίευση από stuborn13 » 02 Νοέμ 2002 15:34

:arrow: αν το έψαχνες λίγο θα έβλεπες ότι υπάρχει τέτοια επιλογή στο dot.tk στην περιοχή διαχείρησης των domain ;)

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Πειτε μου τη γνωμη σας

Δημοσίευση από EneMe » 02 Νοέμ 2002 20:35

Πού ακριβώς είναι αυτό ρε παιδιά;
Εγώ γιατί δεν το βλέπω;

:cry:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση