πρόβλημα με τη μεταφορά περιεχομένων ενός fla αρχείου σε νεο

Λύσεις προβλημάτων για το δημοφιλές πρόγραμμα κατασκευής παρουσιάσεων στο διαδίκτυο.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
maria kazakou

Δημοσίευση από maria kazakou » 10 Σεπ 2005 21:52

νέο πρόβλημα ανέκυψε: έχω φτιάξει σε fla αρχείο μια κρεμάλα. τώρα όμως θέλω να το μεταφέρω όλο σε ένα άλλο αρχείο όπου έχω και άλλες ασκήσεις για να τα ενώσω. με όλα τα άλλα δεν έχω πρόβλημα αλλά με την κρεμάλα γίνεται το εξής:ενώ σου επιτρέπει κανονικά να παίζεις και λειτουργεί σωστά μέχρι εκεί, δεν αποδίδει το movieclip με τον κρεμασμένο, δε λειτουργεί καθόλου. έλεγξα αν μεταφέρθηκε σωστά το movieclip στην αντιγραφή και φαίνεται εντάξει...
πάει το μυαλό σας πουθενά;;;;;
καίγομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
βοηθειαααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!
:question:

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 10 Σεπ 2005 22:00

1on etsi opos ta les egw den mporw na ta katalavw alla logika gia na doulepsi o kremasmenos tha prepei na tous kaneis kai kapoia actions gia koita loiopn ti actions exeis vali ston kremasmeno...
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

maria kazakou

Δημοσίευση από maria kazakou » 11 Σεπ 2005 12:57

MegasmorF έγραψε:1on etsi opos ta les egw den mporw na ta katalavw alla logika gia na doulepsi o kremasmenos tha prepei na tous kaneis kai kapoia actions gia koita loiopn ti actions exeis vali ston kremasmeno...
ίσως να'χεις δίκιο που δεν πολυκατάλαβες...μάλλον ήμουν πολύ πανικοβλημένη όταν έγραφα! :lol:
λοιπόν άκου:στο πρώτο αρχείο που έφτιαξα την κρεμάλα ο κρεμασμένος λειτουργεί κανονικά. τα actions δηλαδή λειτουργούν κανονικά. όμως όταν προσπάθησα να αντιγράψω τα frames της κρεμάλας σε ένα άλλο αρχείο (παρόλο που πήρα και όλα τα αντικείμενα από τη βιβλιοθήκη), ο κρεμασμένος δεν 'κρεμιέται'! κάτι φταέι στη μεταφορά. αλλά δε μπορώ να το εντοπίσω!
έγινα περισσότερο κατανοητή τώρα;;; :question:
περιμένω πάλι...μια απάντηση!

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 11 Σεπ 2005 16:40

loipon mia tetia askhsh ixa kanei sti sxoli mou koitaxe na deis den eimai sigouros pleon ti mpori na fteei an den to exw brosta mou kai me sinxwris giauto alla koitaxe omws iparxi mia periptosi kati na min exeis antigrapsi i kati otan to antegrapses na min itane movie clip kapou ekei koitaxeto alios ti na sou po stile mou to arxio sou na to ftiaxw egw giati se thema flash an den to exw mprosta mou diskola ta pragmata peri voithias!!!
Kai kati akoma min kaneis quote sinexia den xriazete!!!
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Flash γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες