FM

Video games για PC, On Line παιχνίδια και παιχνίδια για κονσόλες.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Greggold

FM

Δημοσίευση από Greggold » 15 Σεπ 2005 14:12

Μήπως έχει κανείς να μου προτείνει κανένα παίχτη μέτριου κόστους(μέχρι 5million dollars)????

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

FM

Δημοσίευση από deninho » 15 Σεπ 2005 15:43

www.fmgreece.com
εκεί μπορείς να βρεις πολλούς συναδέλφους σου που θα σου πουν. Αλλά για πες κιόλας σε τι θέση θες, ηλικία, και τι ομάδα έχεις;

Άβαταρ μέλους
Greggold

FM

Δημοσίευση από Greggold » 15 Σεπ 2005 20:56

Θέλω παίχτες σχετικά νέους, μέχρι 30 χρονών
Χρειάζομαι κυρίως αμυντικούς, αλλά και άλλους παίχτες όπως επιθετικούς.
Έχω πολλές ομάδες όπως Everton,Chelsea, Recreativo ..........

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

FM

Δημοσίευση από deninho » 15 Σεπ 2005 23:20

Τερματοφύλακας: Kasper Scmeichel
Αμυντικός: Mirel Matei Radoi
Αμυντικό χαφ: Mascherano
Επιθετικό χαφ: Τσιαρτας (για Recreativo ή Everton μια χαρα είναι)
Επιθετικός: Jeremie Alliaderre (της Arsenal είναι, οπότε και σωστά να μην τον έχω γράωει θα τον βρεις :D)

Άβαταρ μέλους
Greggold

FM

Δημοσίευση από Greggold » 16 Σεπ 2005 13:11

Thaks a lot!!

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

FM

Δημοσίευση από id12586 » 19 Σεπ 2005 13:06

O Mascherano είναι πολύ καλός ποδοσφαιριστής αλλα φθείρεται πολύ γρήγορα σε συστήματα diamond. Έχει PA 185 το οποίο "φτάνει" σε 3 χρόνια ακόμα και με μέτρια training facilities

Ο Schmeichel, γίος του "γνωστού" έχει PA 165 αλλά θέλει παιχνίδια και χρόνια για να το αποκτήσει.. Είναι σταθερός αλλα όχι ιδιαίτερα καλός.. Όχι για Title Chasers..

YΓ: Για ΑΜC καλύτερα να πάρεις τον 16χρονο Αdu (PA:195) o οποίος είναι απλά καταπληκτικός πίσω απο 2 επιθετικούς

ΥΓ2: Για επιθετικούς πάρε mokoena, aruna, dagoberto
Και για να εξηγούμαστε:
PA = Potential Ability

Cheers!
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
Greggold

FM

Δημοσίευση από Greggold » 19 Σεπ 2005 14:07

που γράφει πόσο είναι ατό το ΡΑ;;;;
πώς βρίσκουμε αυτό το ΡΑ;;

Thanks in advance

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

FM

Δημοσίευση από deninho » 21 Σεπ 2005 00:12

Απλά δεν το βλέπεις (άμα παίζεις τίμια)... Αυτό το βλέπουν οι scouters σου. Για τον adu θα συμφωνήσω, αλλά για τους λοιπούς θα πω ότι δεν τους πρότεινα διότι ξεπερνάνε τα 5.000.000... Ο Adu θέλει 1-2 χρόνια για να παίξει στη πρώτη ομάδα (λόγω ηλικίας, αλλά είναι καλό αυτό διότι παίρνει παιχνίδια στα πόδια του, άμα παίζει με τη δεύτερη ομάδα)

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

FM

Δημοσίευση από id12586 » 21 Σεπ 2005 11:21

dionyssis1 έγραψε:Απλά δεν το βλέπεις (άμα παίζεις τίμια)... Αυτό το
Tελείως σχετικό... :roll:
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
Greggold

FM

Δημοσίευση από Greggold » 21 Σεπ 2005 13:56

Ε, παιδιά όπου να' ναι βγαίνει το καινούριο FM αλλά αναρωτιέμαι να το πάρω ή να πάρω το Total Club manager της EA SPORTS????

Μου έχουν πει ότι το Total Club manager είναι σαφώς πιο καλό από το απαρχαιωμένο πλέον παρά τις νέες πινελιές FM........

Εσείς τι προτείνετε;;;;;;;;;;;

Θα είναι δύσκολο να μάθω το Total Club manager τώρα που έχω συνηθίσει το άλλο;;;;;;;;;;;

Άκουσα ότι στο Total Club manager μπορείς να βρεις μέχρι και χορηγούς για την ομάδα σου.........

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

FM

Δημοσίευση από deninho » 21 Σεπ 2005 14:36

Στο TCM (φτου φτου, μακρυα από μας...) μπορείςν βρεις μέχρι και σπίτι, αλλά η μαγία των παιχνιδιών αυτού του είδους είναι η αληθοφάνεια. Στο συγκεκριμένο είδος παιχνιδιού (football management) το FM (και πάλαι ποτέ CM) είναι μακράν ο βασιλιάς, διότι τα στατισικά του στοιχεία (τα νούμερα κάθε παίχτη κλπ κλπ) είναι όσο πιο ακριβή (άρα και καλά) μπορεί να είναι, ενώ το περρίβλημα δεν είναι και τόσο φαντεζί. Αντίθετα, στο TCM (φτου φτου, μακρυα από μας...) και στα υπόλοιπα παιχνίδια του είδους, το περιεχόμενο (στατιστικά) είναι πολύ φτωχό και πρόχειρο, και προσπαθούν να τραβήξουν κόσμο με το περίβλημα (3D γραφικά, κανονίζεις χορηγούς κλπ κλπ). Η άποψή μου είναι ότι αυτά τα παιχνίδια είναι καλά ως εισαγωγή στο δύσκολο κόσμο του FM. Βέβαια , εγώ θα σου πρότεινα να κατεβάσεις το playable demo του TCM (φτου φτου, μακρυα από μας...), να παίξεις και να κρίνεις ποιο σου κάνει καλύτερα

Άβαταρ μέλους
Greggold

FM

Δημοσίευση από Greggold » 21 Σεπ 2005 21:19

Καταρχάς νομίζω ότι είσαι λίγο προκατειειμένος dionyssis1 ενάντια στο TCM.
Το έχεις παίξει;;;;;;;
ο dionyssis1 ανέφερε:
στο TCM (φτου φτου, μακρυα από μας...) και στα υπόλοιπα παιχνίδια του είδους, το περιεχόμενο (στατιστικά) είναι πολύ φτωχό και πρόχειρο, και προσπαθούν να τραβήξουν κόσμο με το περίβλημα (3D γραφικά, κανονίζεις χορηγούς κλπ κλπ

Ούτως ή άλλως εμένα δεν με νοιάζει να μάθω πραγματικούς παίχτες μέσα από το παιχνίδι οπότε δεν με ενδιαφέρει π.χ. αν σε ένα παίχτη έχει λάθος στοιχεία.
Όσο για την αληθοφάνεια του FM δεν μπορώ να πω ότι είναι μεγάλη.
π.χ. οι νέοι παίχτες- αυτοί δηλαδή που στις πρώτες σεζόν είναι 18-19-20 χρονών- έχουν χάλια στοιχεία. Το κακό είναι ότι πολύ δύσκολα μπορείς να βελτιώσεις τα στοιχεία ενός παίχτη ακόμα και την πιο δύσκολη και σκληρή προπόνηση να του βάλεις.

Αν κάνω πουθενά λάθος διορθωσέ με αλλά επειδή ασχολούμαι αρκετό καιρό με το FM από τότε που ήταν CM, και συγκεκριμένα το CM4 ξέρω πάρα πολλά στοιχεία για αυτό το παιχνίδι...........

liberostelios
Επικοινωνία:

FM

Δημοσίευση από liberostelios » 21 Σεπ 2005 21:41

Δε θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε Greggold. Νομίζω ότι αυτή είναι η ουσία του παιχνιδιού, να μπορέσεις να μανατζάρεις μια ομάδα που είναι όσο πιο κοντά στην πραγματικότητα γίνεται. Και αν, εν πάση περιπτώσει, δε σε ενδιαφέρει να μάθεις πραγματικούς παίκτες μέσα από το παιχνίδι, τότε δε σε ενοχλεί που αν πάρεις μια ομάδα που δεν είναι τόσο γνωστή (πχ. ΠΑΟ, ΟΣΦΠ κλπ.) θα δεις τον Γκονζάλεζ αμυντικό και το Τζόρτζεβιτς Τερματοφύλακα!!! Το TCM δεν έχει μόνο λάθος στατιστικά σε ορισμένους παίκτες. Έχει και τελείως άσχετες θέσεις και πολλές απώλειες παικτών εν σχέσει με την πραγματικότητα. Στο FM ακόμα και ένας πιτσιρικάς που είναι άγνωστος αλλά είναι καλός θα τον έχει σωστό και καλό. Άλλωστε, θεωρώ πολύ καλό το γεγονός ότι μπορεί να δεις ένα παίκτη που να σου αρέσει στην τηλεόραση, πχ., και μετά να το δεις και στο FM και επειδή τα στατιστικά του ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα να τον αγοράσεις!

Το TCM είναι ότι χειρότερο, κατά τη γνώμη μου, από άποψη ουσίας (και μιλώ γιατί το έχω παίξει και αρκετά μάλιστα). Επίσης, είναι αρκετά πολύπλοκος και όχι τόσο εύχρηστος ο χειρισμός του. Από την άλλη είναι πολύ πιο "διασκεδαστικό" από το FM. Μπορείς να ασχοληθείς με πολλά "χαριτωμένα" πράγματα, να κάτσεις να σχεδιάσεις μόνος σου το γήπεδο, να συζητήσεις με τους παίκτες, να τους βγάλεις για φαγητό... Δεν μπορώ να πω ότι αν υπήρχαν και στο FM αυτά τα πράγματα θα με χάλαγαν! Αλλά δεν έχουν και τόση ουσία.

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

FM

Δημοσίευση από id12586 » 22 Σεπ 2005 11:45

Έτσι να ζεσταίνεται λίγο η FM κοινότητα στο FS!

Φίλε greggold, έχω παίξει και το ΤCM, ακόμα και το Premiership Manager (ο προπάππους του ΤCM)..

Έ, την έξαψη που νιώθω απο την C/F M σειρά δεν μπόρεσε να μου την δώσει κανένα παιχνίδι..
Ιδιαίτερα σε LLM style παιχνιδιού.. :wink:
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
Greggold

FM

Δημοσίευση από Greggold » 22 Σεπ 2005 13:47

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια παιδιά. (πάνω που σχεδίαζα να μην πάρω το νέο F M με πείσατε και θα το ξαναπάρω........
Όσο για το άλλο παιχνίδι δεν είχα αςκούσει ποτέ ότι γίνονταν τέτοιες γκάφες......
Ε, παιδιά καποιος από εσάς μου πρότεινε να κατεβάσω το demo toy TCM και να δω αν μου αρέσει.
Απο που θα το βρω αυτό;;;;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Games (PC, On Line, Console)”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες