Θέλω την γνώμη σας για μια σελίδα μου.

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
γιαννης
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από γιαννης » 26 Οκτ 2002 19:40

Η διεύθυνση είναι: http://coinsmaniaportal.tripod.com/
Το ξεκίνησα με το σκεπτικό να προσθέσω ορισμένα link για νομίσματα και νομισματική και τελικά πήρε την μορφή πού θα δείτε.

Από εσάς ζητάω την γνώμη σας για τα εξής:
1) Ενώ μου αρέσει η όλη εμφάνιση, έχω συνεχώς την εντύπωση ότι στην αρχική σελίδα κάτι λείπει. Τι άραγε;
2) Το χρώμα φόντου σας φαίνετε καλό ή να το κάνω και αυτό λευκό; Μήπως κουράζει;
3) Υπάρχει άραγε κάποιο σκριπτάκι που να φορτώνει την σελίδα στο ύψος πού βρίσκετε λίγο πάνω από το δικό μου banner και όχι στο ύψος πού βρίσκετε το banner της tripod;
Εικόνα

salnk
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από salnk » 27 Οκτ 2002 01:17

Το φόντο όπως και το αντίστοιχο του scroll μπορείς να το μετατρέψεις σε ffcc99 από f7daa4, γιατί το τελευταίο δεν εμφανίζεται στο web όπως θέλεις (μερικές φορές μοιάζει ροζέ).

Να μην το αλλάξεις γιατί είναι ξεκούραστο. Αν το κάνεις λευκό τότε δε θα πάει το μάτι στα links.

Μια παρατήρηση... τα κείμενα στα κελιά πρέπει να έχουν λίγο αέρα από τα αριστερά. Δοκίμασε να δώσεις στα κελιά ή στα κείμενα "εσοχή"(margin-left) 5 pixels.

Έτσι δεν θα κολλάνε τα γράμματα στο περίγραμμα των κελιών.

Δοκίμασε επίσης να αλλάξεις το μέγεθος κειμένου της σελίδας με ctrl+ροδέλα ποντικιού(πάνω-κάτω). Βλέπεις πως άλλα κελιά εκτείνονται περισσότερο, ενώ αλλα κρατούν σταθέρό το μέγεθός τους;

Προφανώς δεν έχεις δώσει το ίδιο στυλ παραγράφου σε όλα τα κελιά. Οι μεγάλοι πίνακες είναι ΟΚ (πχ. χρήσιμες σελίδες). Αυτοί όμως αριστερά θέλουν διόρθωμα.

Όλα αυτά βέβαια είναι λεπτομέρειες καθώς η σελίδα σου δίνει πάμπολλες πληροφορίες για τα νομίσματα, δηλ. είναι ΟΚ για το σκοπό που την έχεις δημοσιεύσει.

Τώρα... τι λείπει;

Έλα, ντε! Εγώ στη θέση σου θα έβαζα και κανένα μικρούλι γραφικό σχετικό με τα νομίσματα.

Χρήσιμη σελίδα την πρόσθεσα στα "Αγαπημένα".

Άβαταρ μέλους
γιαννης
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από γιαννης » 29 Οκτ 2002 14:02

tha do ti tha kano me tis apostaseis apo aristera giati den mou arese idietera pou to dokimasa.

diorthosa tis apostaseis sta kelia alla otan patao ctrl+rodela to keimeno kai ta kelia menoun stathera, opos to thelo, ektos apo to proto keli aristera kai to proto sto kentro poy alazoun megethos keliou. ta font einai stathera. kai den ksero pos na to diorthoso. kamia idea?
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες