Scary Movie 2 :PPPPP

Ας γνωριστούμε καλύτερα.. μια περιοχή που ο κάθε ένας μπορεί να πει μερικά πράγματα για τον εαυτό του.

Συντονιστές: Stathis, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
07

Δημοσίευση από 07 » 01 Νοέμ 2002 22:54

mou leei ena brady sto thl h gomena..na pao na thn paro apo th mana ths ena xorio stou diaolou th mana..perno to amaksi kai pao..opos pernaga apo to Katarameno (ena meros pou egrapsa se prohgoumeno post) akouo fones..ti sto diaolo leo! mia to mhxanaki..tora fones? leo de prokeite na stamathso kai mlk ekana pou perasa kai apo do..kai telika opos epitaxyna pathsa ena lago :PPPPPP :roll: sygnomh pros oles tis filozoikes eteries
anyway..afta symbainoun se olous osous pernane apo ekei
giati ama ta yposthriza mono ego..tha me peranagane gia trelo..eixe akoustei palia..oti ekei htane stablos..kai o boskos me th gyneka tou pou menane apo dipla akousane ta zoa na belazoune.,telika tous brhkane sfagmenous kai tous 2..ego otan hmouna pitsirikas 15 xronon..prin apo 4 xronia..eixa paei ekei pou emene o geros..oxi sto stablo..kai ta eixa dei ola!! molis pathsa na bo sto domatio efyge olo to patoma..eftyxos ..kratiomouna!!! alla de katalabaino..giati pernao synexei apo ekei?!?!?!??!?! toso mazoxas eimai? :lol:

Άβαταρ μέλους
γιαννης
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από γιαννης » 02 Νοέμ 2002 12:04

Λοιπόν έχουμε και λέμε. Μια φορά και έναν καιρό ............

Ζούσαμε στην Μάντρα αττικής σε ένα σπίτι στην πλαγιά ενός λόφου.
Εγώ ήμουν σε ηλικία 4 ετών περίπου.
Στο σπίτι εμφανίζονταν πολλά και διάφορα. Έτσι βλέπαμε σκιές να περιφέρονται, η αδερφή μου είχε δει ένα κεφάλι δίχως σώμα να αιωρείται και άλλα τέτοια.
Εγώ προσωπικά είχα δει με τα μάτια μου 5 σκιές, με μορφή που έχουν αυτοί οι καλόγεροι με τα σκεπασμένα με κουκούλα κεφάλια, να περιφέρονται στους τοίχους η μία πίσω από την άλλη. Το αποκορύφωμα ήταν μια μορφή μαυροντυμένη που έφερνε γύρω γύρω το κρεβάτι των γονιών μου, σε κάποια φάση που ο πατέρας μου δούλευε νύχτα και ήμασταν στο σπίτι τα παιδιά και η μάνα μου μόνη της. Τι παπάδες φέραμε , τι ευχέλαια κάναμε, τίποτα. Το σπίτι το πουλήσαμε άμεσα και είχε παρθεί η απόφαση αν δεν βρεθεί αγοραστής να το χαρίζαμε σε ίδρυμα.

Αφού φύγαμε από εκεί μετά από πολλά χρόνια, ένα βράδυ ετοιμαζόμασταν να κοιμηθούμε στην αυλή. Τότε δεν είχαμε εγκληματικά στοιχεία ο κόσμος κοιμόταν έξω άφοβα. Και βλέπουμε κάτι να πετάει σε χαμηλό ύψος με εμφάνιση κολοκύθας και μέγεθος γύρω στα 2 μέτρα και κόκκινο. Το κόκκινο δεν ήταν χρώμα αλλά ήταν όπως το πυρωμένο σίδερο. Πέρασε και χάθηκε. Δυστυχώς τότε η φωτογραφική μηχανή ήταν πολυτέλεια.

Στην τελευταία τάξη του λυκείου λοιπόν είχα ένα παπάκι και πήγαινα να αφήσω τον φίλο μου στο σπίτι του. Πλησιάζοντας μια γέφυρα κοντά στο σπίτι πού έμενα στην Μάντρα, στρωμένη με άσφαλτο, εντελώς ξαφνικά με έπιασε ένας φόβος και έκοψα ταχύτητα γιατί πήγαινα γρήγορα. Μόλις μπήκαμε στο γεφυράκι σηκώθηκε ομίχλη και δεν έβλεπα στους 10 πόντους. Επίσης μύριζε έντονα λιβάνι. Περάσαμε σιγά σιγά και περιττό να πω ότι και οι 2 είχαμε παγώσει από τον φόβο μας.

Και το κερασάκι στην τούρτα ήταν όταν πια δόκιμος και αρχιφύλακας σε ένα φυλάκιο στα αλβανικά σύνορα, λίγο πριν τελειώσει η θητεία μου, με πλησιάζει ένας κάτοικος από το χωριό των 5 κατοίκων που υπήρχε 10 χλμ. μακριά από το φυλάκιο.
Είχαμε σχέσεις γιατί μας έφερνε πράγματα με το τρακτέρ από γειτονικά χωριά.
Εγώ έχω μεγάλο πάθος με τα νομίσματα. Όταν μου είπε ότι στο εκκλησάκι του Αγίου Ιωάννη πού βρίσκετε κοντά στο φυλάκιο είχαν εντοπίσει με μηχάνημα λίρες δεν ήθελα και πολύ. Μου εξήγησε ότι παλαιότερα είχαν προσπαθήσει να τα πάρουν αλλά τους κατάλαβαν από το φυλάκιο και έφυγαν άρον άρον.
Κανονίσαμε 12 το βράδυ να πάμε, με την συμφωνία ότι δεν θα σκάβαμε με τίποτα μέσα στην εκκλησία. Μου είπαν ότι τα χρήματα είχαν εντοπιστεί απ' έξω, κοντά στην είσοδο. Η δεύτερη συμφωνία ήταν ότι θα δίναμε ίσο μερίδιο και στην εκκλησία.
Έπιασα έναν από το φυλάκιο και του είπα να πάει να κρυφτή πιο νωρίς και να με προσέχει, μην μου κάνουν κακό αν βρούμε τελικά τίποτα. Του έδωσα σφαίρες και του υποσχέθηκα μερίδιο.
Ήρθε λοιπόν η ώρα ρίξαμε τα φώτα του τρακτέρ και άρχισε το σκάψιμο. Στην πορεία βρίσκαμε κομμάτια από πήλινα αγγεία. Φτάσαμε σε μια πέτρα λαξεμένη και βαριά και χαρήκαμε. Μετά από τεράστια προσπάθεια να την βγάλουμε αλλά τζίφος. Ήδη είχαμε φτάσει σε μεγάλο βάθος και ενώ συνεχιζόταν η ανασκαφή μέσα στην απόλυτη ησυχία, άρχισα να ακούω ψαλμωδίες. Σαν ένας παπάς να έκανε λειτουργία δίπλα στο αφτί μου. Ρώτησα τους άλλους αν άκουσαν κάτι και μου είπαν όχι. Τους έβαλα επιτόπου και σκέπασαν την τρύπα και φύγαμε. Και ορκίστηκα να μην ξαναψάξω ποτέ κοντά σε εκκλησία.

Το γράμμα αυτό είναι πολύ μεγάλο. Συγνώμη αν σας κούρασα. Περιλαμβάνει αληθινά περιστατικά.

Μην βιαστεί κάποιος να με πει γραφικό η φοβητσιάρη, γιατί δεν είμαι ούτε γραφικός ούτε φοβητσιάρης. Δεν συνηθίζω να λέω ιστορίες και αυτά πού λέω σε εσάς τα είχα πει μόνο όταν συνέβησαν.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
07

Δημοσίευση από 07 » 02 Νοέμ 2002 22:47

megale..afto pou eipes me to libani to exo pathei kai ego..akou skhniko
molis eixe skotothei enas filos mou me mhxanaki..to spiti tou einai stou diaolou ti mana..alla ekei prepei na to paradexto apo tis pio gamates fysikes pistes gia cross..exo kai ego pathos me mhxanes..perno to ktm 620 (POWER) kai arxisa almata..teliono kai bgaino agonistika sto dromo..erhmia..kaneis den pernouse..to konter 110...150...180 ...to termatizo sto 220.....fota exo apo ta kalytera..tyflonoun mexri kai elefanta..4 labes exei brosta..ta matia dakryzan poly grhgora....se mia stigmh arxisa na akouo fones..sigoura htane poly dynates..giati oso na nai ..to ktm 620 kanei san aeroplano..ston orizonta blepo to filo mou na kathete kai na kanei tsigaro..leo ..ti sto diaolo zalismenos tha eimai..alla mou kanei nohma me to xeri na stamathso..kai emfanizonte kai alla atoma dipla tou..to eblepa poly entona..leo apo mesa mou..de gamiounte ola (sorry gia thn ekfrash ) o kostas teliose..kai synexizo na trexo
pernao apo to shmio pou dithen htan ekei o kostas..kai peftei afth h omixlh kai myrize libani..patao freno..les kai hmouna xamenos den iksera pou briskomoun...thn teleftea fora pou koitaksa to konter...htan 70km (70km me mhxanh cross einai ta diplasia sxedon giati exei megalo granazi piso) meta ta blepo ola mabra..kai ksypnao sto spiti tou filou mou tou kosta..kai htane apo pano mou..oloi. h mana mou..o father..oi goneis tou kosta..h aderfh tou kai enas doctoras...ta eida ola sou leo! h mhxanh htane sto garaz..tou spitou tou kosta..!!!kai kano kai to allo..rotao ..pos irtha kai posh ora eimai etsi...mou eipane oti irtha monos mou kai epesa ston kanape !!!! (sto kseno to spiti??!?!?!?!?) kai oti hmouna ekei 15 lepta!! pao kato sto garaz..piano th mhxanh na do an htane zesth..TPT PAGOS
apo ekeinh th mera..pao synexeia sthn ekklhsia kai anabo keraki ston filo mou ton kosta!! :cry:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία Μελών - Προσωπικές Ιστορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες