Πρόβλημα με τους browsers

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 12 Οκτ 2005 19:24

Πολλές φορές μπαίνω σε κάποια σελίδα-το κανει σε διάφορες-και μετά δεν μπορώ να ανοίξω καμιά άλλη σελίδα διότι μού βγάζει άλλες σελίδες.Π.χ εχθές προσπαθούσα να μπω στο forum του snowreport.gr και μού έβγαζε τη σελίδα nifada.com...Τώρα προσπαθώ να μπω στο snowclub.gr και μού βγάζει μια Ιαπωνική σελίδα.Είχα μπει πριν λίγη ώρα σε Ιαπωνική σελίδα (αντιπροσωπείας γαντιών για σκι,όχι πορνό ή warez).Ξέρει κανείς τί φταίει;Το κάνει και στον IE αν και καθαρίζω και στον firefox αλλά και στον ΙΕ.

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 12 Οκτ 2005 23:12

Πρέπει να είναι κάποιο toolbar ή κάτι σχετικό αν όχι toolbar. Όχι πορνό αφού δεν σου βγάζει τέτοια αλλά κάτι άλλο που το εκμεταλεύονται δεόντως. Εγώ στην θέση σου θα έριχνα μια ματιά με το system mechanic (μιας και αυτό έχω) στο "Eliminate spyware". Το system mechanic μπορείς να το βρεις στην Iolo.com αν θες. Όχι ότι δεν υπάρχουν και άλλα, αλλά τώρα δεν μου έρχεται κανένα άλλο στο μυαλό. Έχω την έκδοση 4 proffecional την παλιά που νομίζω ότι είναι καλύτερη από την καινούργια. Για αυτό αν βρεις αυτήν να την προτιμήσεις....

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 13 Οκτ 2005 22:07

Δεν έχω κατεβάσει καμιά toolbar.Καθαρίζω κάθε 2 ημέρες την registry με το system mevhanic (3,7).Δεν το κάνει κάθε μερα αλλά μερικές φορές το πιάνει...

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 13 Οκτ 2005 23:49

Τότε σόρρυ αλλά εγώ δεν ξέρω...

Πάντως μόλις πριν 5 λεπτά νομίζω ότι έπαθα το ίδιο. Ενώ έγραψα mail.yahoo.com (κάτι που το γράφω κάθε μέρα αντί να πατάω το κουμπί "mail" στο www.yahoo.com) με έβγαλε στο mail.com

Άβαταρ μέλους
myle
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από myle » 21 Οκτ 2005 13:26

aguila21 έγραψε:Πολλές φορές μπαίνω σε κάποια σελίδα-το κανει σε διάφορες-και μετά δεν μπορώ να ανοίξω καμιά άλλη σελίδα διότι μού βγάζει άλλες σελίδες.Π.χ εχθές προσπαθούσα να μπω στο forum του snowreport.gr και μού έβγαζε τη σελίδα nifada.com...Τώρα προσπαθώ να μπω στο snowclub.gr και μού βγάζει μια Ιαπωνική σελίδα.Είχα μπει πριν λίγη ώρα σε Ιαπωνική σελίδα (αντιπροσωπείας γαντιών για σκι,όχι πορνό ή warez).Ξέρει κανείς τί φταίει;Το κάνει και στον IE αν και καθαρίζω και στον firefox αλλά και στον ΙΕ.
Η καλύτερη λύση πιστεύω για να αποφεύγονται πολλά προβλήματα που δημιουργούνται από το Internet, είναι η δημιουργία ενός ξέχωρου partition με δικό του λειτουργικό και να χρησιμοποιείται μόνο για Internet. Κατι τέτοιο βεβαίως προϋποθέτει την ύπαρξη μεγάλης χωρητικότητας σκληρού.

(Με την ευκαιρία, πόσοι έχουν προσέξει ότι όταν αγοράζουν ένα σκληρό 200GB παίρνουν 200.000 ΜΒ και όχι 200 2^10 ΜΒ; )
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 21 Οκτ 2005 13:42

patriot mallon echeis kapio parasiteware psakse ligo kalitera to "sistima" sou
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 22 Οκτ 2005 08:11

KGP έγραψε:patriot mallon echeis kapio parasiteware psakse ligo kalitera to "sistima" sou
Πώς; Έχω το system mechanic που κατά την γνώμη μου είναι πολύ καλό αλλά και επίσης έχω την συνήθεια να το κάνω αμέσως install μετά από format (μετά τα updates καταναγκαστικά αφού για να γίνει install χρειάζεται το active-X) επίτηδες για αν μην κολλήσω τίποτα πριν βάλλω αντιβιωτικό. (Και ακριβώς γι' αυτόπεθαίνω από βαριεμάρα μέχρι να τελειώσουν τα updates αφού δεν μπορώ να μπω στο Internet.... :evil: ). Επίσης το κάνω πολύ συχνά update. Δύο antivirus από όσο ξέρω δεν μπορούν να μπουν στο ίδιο pc άρα τι να κάνω; Δεν ξέρω και πολλά από registry... Καμιά ιδέα;;;

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 23 Οκτ 2005 04:37

koita tin echo patisei ouk oliges fores kai eidika ta parasiteware pou 90% ton periptoseon einai kai adware ekselisontai sinechia gia na prolavoun akrivos auta ta ergalia poy mporeis na chrisimopiieiseis etsi oste na ta apofigeis

to teatimer tou spybot search&destroy se sinergasia me to spywareblaster kai ton norton mechri stigmis mou echoun ena poli kalo epipedo "asfalias".

den mporo na sou po 100% oti tha sou lisoun to issue alla oute oti tha se prostateusoun kai apo alla endechomena issues.... einai cat and mouse situation opou o kathenas prospathei na piasei ton allon prin tou tin kanei ;-)
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
oracus

Δημοσίευση από oracus » 01 Δεκ 2005 15:18

An exeis akoma to provlima, kane ena reply kai tha sou pw ti na kaneis
"To see the world in a grain of sand, And a heaven in a wildflower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in a hour" William Blake

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης