Πρόγραμμα για τη διαχείρηση των fax

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Son^Goku
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Son^Goku » 15 Οκτ 2005 16:41

Λοιπόν για άλλη μια φορά χρειάζομαι τα φώτα σας :)
Ο ξάδερφος μου έχει κατάστημα που πωλεί φωτιστικά (αμπαζούρ), που φτιάχνει ο ίδιος αλλά και που εισάγει. Λόγο λοιπόν της ανάπτυξης της τεχνολογίας αλλά και το ότι χρειάζεται να επεξεργάζεται πολλούς καταλόγους με φωτογραφίες αλλά να στέλνει και να λαμβάνει φαξ πήγε και αγόρασε ένα πολυμηχάνημα της HP. Είναι και εκτυπωτής και σαρωτής και fax. Μέχρι εδώ όλα καλά και ωραία. Πήγα έγω σαν καλός ξάδερφος που είμαι του το ένωσα με το λάπτοπ του που χρησιμοποιεί στη δουλειά και το μηχανηματάκι λειτουργεί άψογα. Καταλήγουμε λοιπόν στο πρόβλημα. Λόγω του ότι λαμβάνει πολλά φαξ θέλει αν υπαργει τρόπος ή κάποιο πρόγραμμα τα φαξ που λαμβάνει αυτό το μηχάνημα να μην τα τυπώνει αλλά να τα αποθηκεύει στο πισί του ώστε να τα έχει όλα αποθηκευμένα αλλά και να τυπώνει αυτά που θέλει. Γίνεται :question: :question:
Μόνιμος κάτοικος Θεσσαλονίκης 8)
Rules Are Meant To Be Broken
Η υπογραφή μου

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

Δημοσίευση από MichalisS » 15 Οκτ 2005 17:29

Τα Windows XP έχουν δικό τους πρόγραμμα για τηλεομοιότυπο -υπάρχει και αυτή η λέξη! :P-. Μπορεί να χρησιμοποιήσει εκείνο αφού το ενεργοποίησει και να τα λαμβάνει στον υπολογιστή. Το πρόγραμμα σε ρωτά αν θέλεις να τα τυπώνει αυτόματα μόλις έρχονται!

Άβαταρ μέλους
Son^Goku
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Son^Goku » 15 Οκτ 2005 22:37

Aυτό που λες το βρίσκεις από το start->printers and faxes->set up faxing :question:
Το δοκίμασα αλλά ως συσκευή μου δείχνει μόνο το μόντεμ και όχι τη πολυσυσκευή :cry:
Μόνιμος κάτοικος Θεσσαλονίκης 8)
Rules Are Meant To Be Broken
Η υπογραφή μου

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

Δημοσίευση από MichalisS » 15 Οκτ 2005 23:38

Δε θα σου δείξει την πολυσυσκευή που αγόρασε ο ξάδερφός σου! Είναι πρόγραμμα που λαμβάνει fax όταν το έχει εγκαταστήσει/ενεργοποιήσει! Πρέπει να το αφήνεις ανοικτό και μοιάζει κάπως με το outlook! Όχι στην εμφάνιση! :P

Άβαταρ μέλους
fmayakos
Honorary Member

Δημοσίευση από fmayakos » 15 Οκτ 2005 23:51

έχω ακούσει καλά λόγια για το WinFax αλλά δεν έχω καθόλου
hands-on experience, οπότε επιφυλάσσομαι!

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dva_dev » 17 Οκτ 2005 03:47

To eixa egkatasthsei palia (to Symantec WinFaxPro) sth doyleia moy, kai einai apo ta kalytera poy exo dei na kykloforoyn sto emporio. Ektos apo ta klassika, kaneis th diaxeirish twn fax opws akribws diaxeirizesai kai ta emails sou sto outlook, mporeis na ftiaxeis kai foberes synodeytikes selides (an se endiaferei kati tetoio, allios mporeis na arkesteis stis 50 peripoy etoimes poy dinei).

kostas-theod

Δημοσίευση από kostas-theod » 17 Οκτ 2005 23:10

Μπορείς να βάλεις και το Fax που υπάρχει στα WINDOWS XP .

Πας ''εναρξη'' -- Πίνακας Ελεγχου - Προσθαφαιρεση προγραμμάτων -- Προσθαφαιρεση στοιχείων WINDOWS -- τσεκάρεις το ''Υπηρεσίες Fax - και πατάς επόμενο.

Το pc σου πρέπει να είναι ανοιχτό για ανα ερχονται τα Fax αλλα και να εχει modem.

Θα πρέπει να εχει το cd WINDOWS XP.

To πολυμηχάνημα που πήρες θα το εχεις μόνο για εκτυπωτή εφ'οσον θελήσεις να εκτυπώσεις.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες