Γιώργος Λιανός!

Συζητήσεις για τα μουσικά τεκταινόμενα εντός και εκτός Ελλάδας. μηνύματα με παράνομο υλικό θα διαγράφονται...

Συντονιστές: greekbytes, Super-Moderators

Απάντηση
Artemists
Επικοινωνία:

Γιώργος Λιανός!

Δημοσίευση από Artemists » 17 Οκτ 2005 14:03

Γεια σας! :D

Είναι η πρώτη φορά που γράφω σε αυτό το φόρουμ...
Περνάω πολλές ώρες κοντά σας, αλλά επειδή βλέπω οι περισσότεροι εδώ μέσα γνωρίζεστε μεταξύ σας, απλά καθόμουν σε μια γωνιά και σας παρακολουθούσα...
Ειδικά στην κατηγορία "Χαλαρα κι Ανάλαφρα" υπάρχουν φοβερά θέματα!

Όπως θα καταλάβατε και από την ονομασία αυτόυ του Θρεντ.... πιστεύω στο μέλλον του Γιώργου Λιανού από το FS3 και θα ήθελα και τη δική σας γνώμη... Δεν ξέρω αν έχω ποστάρει στην κατηγορία που θα έπρεπε, αλλά δικαιολογείστε με...:oops:

1) Να σας πω ότι αυτή τη στιγμή ο Γιώργος Λιανός είναι στο στούντιο και ηχογραφεί το πρώτο του προσωπικό cd, που θα κυκλοφορήσει μάλλον Ιανουάριο με Φεβρουάριο 2006...

Παραγωγός του ειναι ο Ηλίας Μπενέτος!
(είχε τον Αντώνη Γούναρη, αλλά δεν τα βρήκαν, γιατί ο κύριος Γούναρης ήθελε να τον πλασάρει ως λαϊκό τραγουδιστή...)
Έχει μιλήσει με δημιουργους όπως: Γιαννόπουλο, Μουκίδη, Ρόκκο, Αντώνη Βαρδή και άλλους!
Ο κύριος Μπενέτος του είπε επισης οτι θα ακούσει και δικά του κομμάτια και αν είναι καλά, θα τα συμπεριλάβει στο cd , κάτι που ο προηγούμενος παραγωγός δεν είχε δεχτεί....

2) Να σας ενημερώσω επίσης ότι σε λίγο καιρό ο Χάρης Ρώμας ετοιμάζει ένα cd για τη Heaven με τίτλο "Τα τραγούδια του Χάρη"...
Με τραγούδια που υπέγραψε ως στιχουργός και παίζουν στο σήριαλ "Καφέ της Χαράς"!
Σ΄αυτή τη δουλειά θα συμμετάσχουν, ανάμεσα σε άλλους ο Στέφανος Κορκολής, η Λένα Αλκαίου, η Δόμνα, αλλά και ο Γιώργος Λιανός - ο τελευταίος μάλιστα έκανε κι ένα ντουέτο με το Χάρη Ρώμα που θα εκπλήξει και θα συζητηθεί για την εν λόγω δισκογραφική δουλειά!

3) Παράλληλα έχει ξεκινήσει και πρόβες στο Fever για τις χειμερινές του εμφανίσεις!
Το σχήμα είναι: Γιώργος Τσαλίκης - Έλενα Παπαρίζου - Χρήστος Πάζης - Γιώργος Λιανός - Αντρέας Κωνσταντινίδης !!!

Έχουμε φτιάξει ένα φόρουμ για τον Γιώργο Λιανό (www.giorgoslianos.net/forum), έχοντας την υποστήριξή του... και η ιστοσελίδα είναι ακόμα υπο κατασκευή, γιατί όσο να 'ναι δεν είμαστε επαγγελματίες!

Περιμένω τις απόψεις και θα χαρώ πολύ και αν σας δω και στο "δικό του" σπιτάκι! :P

ΥΓ: Διεξάγεται μια ψηφοφορία στο starnews.gr για το ποιος έχει μέλλον στη δισκογραφία μεταξύ του Περικλή Στεργιανούδη και του Γιώργου Λιανού !!!

...ένα απλό κλικ είναι, για όποιον ενδιαφέρεται....
http://www.starnews.gr/?blogid=1&archive=2005-10-3

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Γιώργος Λιανός!

Δημοσίευση από fiskilis » 17 Οκτ 2005 18:18

Artemists έγραψε:
ΥΓ: Διεξάγεται μια ψηφοφορία στο starnews.gr για το ποιος έχει μέλλον στη δισκογραφία μεταξύ του Περικλή Στεργιανούδη και του Γιώργου Λιανού !!!
κανενας απο τους δυο και οι δυο ειναι για τα μπαζα σε λιγο καιρο θα ειναι ανυπαρκτοι μολις η heaven θα εχει βγαλει τα λεφτα της οπως εγεινε και με τον Προδρομο ποιος τον θυματε πλεον !!!!

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

Γιώργος Λιανός!

Δημοσίευση από MichalisS » 17 Οκτ 2005 18:30

Βασικά εσύ τον θυμάσαι ακόμα Fiskilis! :P
Που λες Artemists -Άρτεμης είσαι;-, το μόνο "Reality show" που έχω παρακολουθήσει, είναι το πρώτο Big Brother! Απ' εκεί και πέρα, ενημερωνόμουν για τα υπόλοιπα όταν άκουγα την αδερφή μου να μιλά στο τηλέφωνο! :P
Δεν έχω δει κανένα απ' τα παιδιά όμως που βγήκαν νικητές στα 3 Fame Story να κρατιέται! -Εκτός ίσως απ' τον Πετρέλη που κατ' εμένα πράγματι έχει ταλέντο και την Καλομοίρα που είναι απορίας άξιον πώς κρατιέται ακόμη και πώς της την έδωσε να γίνει τραγουδίστρια!-
Έτσι βλέπω και το μέλλον, τόσο του Περικλή, όσο και του Λιανού. "Διάττον αστήρ", όπως ειπώθηκε και σ' άλλο θέμα για τον Περικλή!
Απ' τα λίγα που ξέρω για το Fame Story ομως, είναι ότι στο Λιανό αρέσει το έντεχνο-Ελληνικό Ροκ. -Ή κάνω λάθος; :roll: - Ο Περικλής έχει ήδη πιάσει τα "λαϊκοποπ". Κατά τη γνώμη μου, το είδος της μουσικής που τραγουδά ο Λιανός, ίσως δεν είναι τόσο δημοφιλές, όμως τα τραγούδια αυτά μένουν, σ' αντίθεση με εκείνα που τραγουδά ο Περικλής. Μια δυο φορές, έκατσα και εγώ και άκουσα το Λιανό, όταν μου είπαν πως θα τραγουδούσε Πυξ Λαξ και πράγματι μου άρεσε!
Είδωμεν...

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Γιώργος Λιανός!

Δημοσίευση από fiskilis » 17 Οκτ 2005 18:34

τον θυμαμε γιατι εκεινη την προτοχρονια ειχα υπηρεσια στο καναλι και ηταν το μονο που αξιζε να δει καποιος μιας και ειχε την αρχη στο ολο σκατοπραμα που λεγεται reality ( στα ελληνικα ρεαλητη ) και ειχε στειλη το καναλι λινκ και ειμουν υποχρεομενος να το παρακολουθω για λογους εργασιας

Artemists
Επικοινωνία:

Γιώργος Λιανός!

Δημοσίευση από Artemists » 18 Οκτ 2005 11:19

Αγαπητέ fiskili.... ο Προδρομος και γενικότερα to Big Brother... καμία σχέση δεν έχουν με τον Λιανό και το Fame Story!

Από τη στιγμή που σου είναι αδιάφορος και ο Λιανός και ο Περικλής και το FS, αλλα και γενικότερα το ρεαλιτυ... τι μπήκες στον κόπο να ασχοληθείς με αυτό το ποστάκι μου?

Εγώ σκέφτηκα πως με τόσα άτομα που υπάρχουν εδωμέσα... ίσως να υπάρχει κάποιος που να μπορώ να ανταλλάξω μια γνώμη για το συγκεκριμένο θέμα!

Όπως θα είδες, δεν ανέφερα πουθενά τη λέξη φαν... γιατί το μυαλό του άλλου πάει σε κάτι 15χρονα λυσσασμένα κοριτσάκια που ουρλιάζουν, τσιρίζουν και σχίζουν ρούχα.... Εεεεε εγώ??? ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ!!!

Και επειδή ήμουν και στο εξωτερικό, παρακολουθούσα όποτε μπορούσα Fame Story! Αλλά ξεχώρισα αυτόν τον άνθρωπο, γιατί έχει μια ξεχωριστή χροιά... Στα περισσότερα από τα τραγούδια που του έδωσαν να ερμηνεύσει, έβαλα το δικό του στυλ... και είπα "Ότι αυτό το παιδί.. κάτι έχει!"

Αυτό και μόνο αυτό! Τώρα το τι θα γίνει στο μέλλον και αν θα τα καταφέρει... είναι άλλο θέμα! Ναι, φίλε MatrozoC λατρεύει την έντεχνη μουσική... Και έχει ασχοληθεί με αυτό το στυλ... Είναι πολύ καλός κιθαρίστας και γενικά σε τέτοια τραγούδια τα δίνει όλα!

Αλλά δυστυχώς η Heaven, πιστεύει ότι κάτι τέτοιο δεν πουλάει στην ελληνική αγορά... και ήθελε να τον κάνει καθαρά λαϊκό τραγουδιστή! Αυτός ρίσκαρε με το να αρνηθεί κάτι τέτοιο, αλλά ευτυχώς τον ανέλαβε ο κύριος Μπενέτος και περιμένουμε τον πρώτο του προσωπικό δίσκο, που όπως προανέφερα θα έχει ελαφρολαϊκές μπαλάντες και ίσως κάποια δικά του κομμάτια πιο έντεχνα!

Και επειδή μιλάμε για τα παιδιά που έχουν βγει από αυτά τα ρεάλιτυ... υπάρχουν κάποιες πολύ καλές φωνές! Η Ραλλία πχ πιστεύω ότι έχει ακόμα να μας δώσει πολλά!

Δε θα μιλήσω για Νότη, Καλομοίρα, Περικλη... αυτοί δεν κέρδισαν γιατί είχαν φωνή...

Και επειδή αναφέρεις και τον Πετρέλη... Προφανώς αυτός ο άνθρωπος έχει το κοκκαλάκι της νυχτερίδας... Στα μαγαζιά που τραγουδάει κάνει φοβερό κέφι... γίνεται χαμός... αλλά τσιρίζει, δεν τραγουδάει!

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Γιώργος Λιανός!

Δημοσίευση από fiskilis » 18 Οκτ 2005 12:13

Όταν κάποιος κάνει εδώ ένα ποστ πρέπει να είναι έτοιμος να δει την ποιο καλή η την ποιο χειρότερη απάντηση για τα γούστα του σε αυτό το ποστ που έχει κάνει

εγώ έχω δεχθεί και προσωπική επίθεση σε αρκετά ποστ που έχω κάνει
όποιος ενοχλείται το λέει και αν μεινη ικανοποιημένος από την απάντηση το τε έχει καλώς αλλιώς ας κάνει παράπονα στον mod και θα βρεθεί η λύση

είναι γεγονός ότι με αυτά τα άθλια και τρισάθλια ρελητοπαιχνιδα ( ρε άλυτο παιχνίδια ) έχει παραγίνει η κατάσταση και κάποια στιγμή θέλοντας και μη θα τελειώσουν γιατί αρκετά έχει πέσει το επίπεδο στην Ελληνική τηλεόραση και η ξεφτίλα έχει αποκτήσει νέα διάσταση

ο κάθε ανισόρροπος νομίζει ότι επειδή βγήκε πρώτος η τρίτος σε κάποιο τέτοιο ρεαλητοπαιχνιδο κάτι έκανε

ίσως δεν έχει δουλέψει ποτέ στην ζωή του για να δει πως βγαίνει πραγματικά το ψωμί για την οικογένεια αλλά περιμένει τα άλλα κορόιδα να τον ζήσουν με το να πηγαίνουν και να κακοποιούν τα αυτιά τους σε κάτι τέτοια σκυλάδικα

Artemists
Επικοινωνία:

Γιώργος Λιανός!

Δημοσίευση από Artemists » 18 Οκτ 2005 14:00

Αυτό ακριβώς σου λέω!

Ότι πολλοί από αυτούς που έχουν βγει από αυτά τα παιχνίδια... έχουν καβαλήσει ένα καλάμι και δεν ξέρουν που και πως να το παρκάρουν....

Αλλά από τα 100 + άτομα που έχουν βγει απο αυτά τα χαζορεάλιτυ, που λες και συμφωνώ, υπάρχουν και κάποιοι που πιστεύω ότι ξεχωρίζουν! Γνώμη μου έτσι?

Δεν μπορεί όοοοολοι να είναι για τα μπάζα!
Εγώ τουλάχιστον έχω ξεχωρίσει 5 άτομα το πολύ... και αναμένω να δω εξελίξεις στην καλλιτεχνική τους πορεία.... Από εκεί θα κριθούν όλοι και όλα!

Αλλά δεν είναι απαραίτητο, ξέρεις, να τους βάζουμε όλους σε ένα σακί και να "χώνουμε"...

Και ούτε είναι θέμα αρνητικής/θετικής κριτικής... συμφωνώ μαζί σου, δε συμφωνώ... καλύτερη ή χειρότερη απάντηση... Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι θέλω να πω...

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Γιώργος Λιανός!

Δημοσίευση από cordis » 19 Οκτ 2005 18:20

Μπορώ να δεχτώ ότι μόνο ένα άτομο μπορεί να αξίζει από όλα αυτά τα φρούτα και αυτό είναι η Καλομοίρα.
http://www.kalomoira.net/ :lol:
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

anatoli

Γιώργος Λιανός!

Δημοσίευση από anatoli » 20 Οκτ 2005 15:26

Artemist...θα συμφωνήσω εν μέρη μαζί σου ότι ο Λιανός ξεχωρίζει απο όλα αυτά τα "αναλώσιμα" και ότι έχει μια ιδιαίτερη χροιά στη φωνή του και ωραίο στύλ...θα έλεγα! Αυτό ακριβώς είναι που ανεβάζει τον πύχη ψηλά για αυτόν και περιμένουμε όλοι να τον δούμε ή μάλλον να τον ακούσουμε! Αν και δεν ασχολούμε ιδιαίτερα με την πορεία του...θα έλεγα να μην υπερβάλουμε και να μην "καβαλησουμε" ομαδικά το καλάμι και τον παρασύρουμε και αυτόν!!
Εικόνα

emphasy
Honorary Member

Γιώργος Λιανός!

Δημοσίευση από emphasy » 29 Οκτ 2005 10:53

Artemists έγραψε:
Και επειδή αναφέρεις και τον Πετρέλη... Προφανώς αυτός ο άνθρωπος έχει το κοκκαλάκι της νυχτερίδας... Στα μαγαζιά που τραγουδάει κάνει φοβερό κέφι... γίνεται χαμός... αλλά τσιρίζει, δεν τραγουδάει!
Και ποιοι τραγουδάνε ; ο Περικλής και ο Ταμπάκης ;

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Γιώργος Λιανός!

Δημοσίευση από EneMe » 29 Οκτ 2005 17:05

cordis έγραψε:Μπορώ να δεχτώ ότι μόνο ένα άτομο μπορεί να αξίζει από όλα αυτά τα φρούτα και αυτό είναι η Καλομοίρα.
http://www.kalomoira.net/ :lol:
Eιδικά και μετά την προσθετική στήθους, τραγουδάει ακόμα καλύτερα!
Mega-Βοοbs - The american dream... ;)

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Γιώργος Λιανός!

Δημοσίευση από mrpc » 02 Νοέμ 2005 02:09

Artemists έγραψε:Από τη στιγμή που σου είναι αδιάφορος και ο Λιανός και ο Περικλής και το FS, αλλα και γενικότερα το ρεαλιτυ... τι μπήκες στον κόπο να ασχοληθείς με αυτό το ποστάκι μου?
Η περιγραφή του θέματος είναι "Ποια είναι η γνώμη σας?"
Άρα απαντάει όποιος θέλει, ότι γνώμη και να έχει.
Και εγώ περιμένω πότε θα εξαφανιστούν όλοι αυτοί από τα reality γιατί έχω βαρεθεί να τους βλέπω και όσο καλά και να τραγουδίσουν δεν πρόκειται ποτέ να τους συμπαθήσω...

Άβαταρ μέλους
dimitris88

Γιώργος Λιανός!

Δημοσίευση από dimitris88 » 21 Δεκ 2005 10:35

Kai gamw ta palikaria

Einai apistefta etoimologos
tetoio xioumor den exw ksanasynanthsei

apo tragoudistikh apopsh
exei foverh fwnh alla kai to aparaithto styl

kai einai kai synadelfos
bravo tou pou prwta teleiwse tis spoudes tou....

afta

:D

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης