Έρευνα: Εκτυπωτές

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση

Σε τι εκτυπωτή εμπιστεύεστε τις εκτυπώσεις σας;

HP
38
64%
Epson
9
15%
Lexmark
6
10%
Canon
6
10%
Samsung
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Kodak
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Oki
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Άλλος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι

Σύνολο ψήφων: 59

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Δημοσίευση από georgemakaronis » 26 Δεκ 2006 16:08

εγώ έχω ένα hp 920c και πάω και ξαναγεμίζω τα μελάνια μου σε ειδικα μαγαζιά 123 refill. cartridge world και μου πάνε 30 ευρώ σύνολο μάυρο και τα τρια χρώματα. Επίσης πήρα και έναν hp 1018 laserjet και εκτυπώνω αβέρτα, ασπρόμαυρο βέβαια αλλά δεν έχω πρόβλημα, και με 37 ευρώ που κοστίζει το ξαναγέμισμα του τυπώνω 2000 σελίδες με 5 τοις εκατό κάλυψη σε κάθε σελίδα, δηλαδή όσο χρειάζεται για να τυπώσεις μια σελίδα από την αρχή μέχρι το τέλος γεμάτη με γράμματα.Μέχρι στιγμης δεν έχω πρόβλημα με την εκτύπωση αλλά δεν κατάλαβα αυτό που είπε ο id για ημερομηνία λήξης..Δηλαδή ο εκτυπωτής σταματάει από μόνος του να εκτυπώνει απο ένα συγκεκριμένο μελανοδοχείο όταν παρέλθει ένα συγκεκριμένο χρονικό διαστημα ακόμα και αν είναι γεμάτο;;;
Those who educate children well are more to be honored than they who produce them; for these only gave them life, those the art of living well.
Aristotle

Άβαταρ μέλους
georged

Δημοσίευση από georged » 27 Δεκ 2006 02:20

10 χρονια ολο ΗΡ και πολυ ικανοποιημενος.

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από id12586 » 27 Δεκ 2006 19:31

@georgemakaronis

Είχαν βγεί μελάνια με "τσιπάκι" που περιείχαν πληροφορίες, μεταξύ άλλων, και ημερμηνία λήξης του μελανίου.
Όταν περνούσε αυτή η ημερομηνία, ο εκτυπωτής σου ζήταγε να τα αλλάξεις, και δεν τυπώνει με τίποτα.. :evil:

HP2000C Professional Series
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Δημοσίευση από georgemakaronis » 28 Δεκ 2006 01:34

@ id12586

αυτά τα μελάνια υπάρχουν ακόμα; και αν υπάρχουν για ποιους εκτυπωτές πωλούνται; Για να μην τους αγοράσουμε ρωτάω... και κλαίμε τα λεφτά μας,όχι για άλλο λόγο.
Those who educate children well are more to be honored than they who produce them; for these only gave them life, those the art of living well.
Aristotle

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες