Sub_Folders

Βοήθεια λύσεις και νέα από τον χώρο των open source ή έτοιμων εφαρμογών που έχουν φτιαχτεί με την PHP όπως oscommerce, κ.α.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
parcifal

Sub_Folders

Δημοσίευση από parcifal » 18 Οκτ 2005 09:13

Καλημέρα σας.. παρόλο που έκανα μια αναζήτηση δεν βρήκα κάποιο θέμα το οποίο να έχει πληροφορίες περί Sub Folders....(Για όποιον δεν κατάλαβε με ενδιαφέρει να είναι σαν το MOD που χρησιμοποιεί η ιστοσελίδα σας στην index.. αν δεν κανω λάθος στο κομμάτι περι ανακοινώσεων & Flash) Θα ήθελα αν γίνεται και γνωρίζει κάποιος...να με ενημερώσει για την επίσπευση της κατασκευής του...
->Ενημερωτικά αν χρειάζεται να το αναφέρω και αυτό, το forum στο οποίο θέλω να το εγκαταστήσω είναι PHPbb

THX εκ των προτέρων παιδιά :)

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Sub_Folders

Δημοσίευση από Basilakis » 18 Οκτ 2005 10:21

Απο ότι κατάλαβα ρωτάς για ένα subforum Mod. Αυτό μπορείς να το βρείς στην σελίδα http://www.phpbbstyles.com που είναι πολύ ποιο εύκολο στην εγγατάσταση απο άλλα παρόμοια Mods.

Άβαταρ μέλους
parcifal

Sub_Folders

Δημοσίευση από parcifal » 18 Οκτ 2005 10:53

Ναι, κατι νομίζω ότι βρήκα...αυτό είναι μπορώ να το κατεβάσω κανονικά απο εκεί...εν συνεχεία έχει και καποια styles έτοιμα....
Να είσαι καλα BasilakisWeb ευχαριστώ φίλε :wink:

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Sub_Folders

Δημοσίευση από Basilakis » 18 Οκτ 2005 11:38

Τίποτα parcifal. Και ότι πρόβλημμα αντιμετωπίσεις εδώ!

Άβαταρ μέλους
parcifal

Sub_Folders

Δημοσίευση από parcifal » 21 Οκτ 2005 14:32

Μια ερώτηση ακόμη..αν και είναι απλή για τους περισσότερους εδω μέσα, εγώ συνεχίζω να αντιμετωπίσω το πρόβλημα εδώ και 1 ημέρα μετα την εγκατάσταση του Categories Hierarchy.. Το πρόβλημα που έχω είναι ότι, όταν προσπαθώ να βάλω καινούργιες κατηγορίες και Sub folders..Και παρόλο που έχουν τοποθετηθεί και εγκατασταθεί εκει που θέλω....δεν τα εμφανίζει σε κανέναν άλλο χρήστη που μπαίνει μέσα στο forum παρα μόνο σε μένα σαν Admin...
Ξέρω ότι είναι ίσως κάποια λάθος επιλογή μου κεκτημένης ταχύτητας..αλλά το θέμα είναι οτι δεν μπορώ να την βρώ..μιας και στον χώρο της κατασκευής ιστοσελίδας & Forum είμαι σχετικά νέος..
Οποιος χρησιμοποιεί αυτή την εφαρμογή του forum και γνωρίζει έχω τις κάτωθι ρυθμίσεις στο Board Layout (αν το προβλημα βρίσκεται εκει ):

Pack sub-categories: No / Override user choice:No

Split sub-categories: Yes /Override user choice: No

Board announcements setup: Global announcements

-> Στην επιλογή Hide sub-forums list είναι να φαίνονται κανονικά (No)

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Sub_Folders

Δημοσίευση από Basilakis » 21 Οκτ 2005 20:31

Πρέπει η κατηγορία να είναι ορατή σε όλους τους χρήστες. Πρέπει να το ελένξεις αυτό απο τις προσβάσεις.!

Άβαταρ μέλους
parcifal

Sub_Folders

Δημοσίευση από parcifal » 22 Οκτ 2005 12:32

Βασικα το έλεγχα όλη την ημέρα..το πρόβλημα είναι ότι άλλαξε όλο το control panel του Admin...Νέες κατηγορίες και επιλογές....εν τέλει το βρήκα, ευχαριστώ Basilakisweb :wink:

Το πρόβλημα και πιστεύω ότι θα είναι το τελευταίο που έχω να αντιμετωπίσω διότι όλα είναι πλέον ελεγμένα καθ'όλη την διάρκειας της ημέρας που πέρασε, είναι ότι:
:arrow: Όταν ένας registered User προσπαθεί να συνδεθεί στον χώρο του Forum και πληκτρολογήσει Username & Password, δε τον συνδέει...και χρειάζεται να κάνει πάλι τις ίδιες διαδικασίες Σύνδεσης... μέχρι που και στην δεύτερη προσπάθεια να το τοποθετήσει μέσα.

Υποσημείωση: Όταν κάνει την διαδικασία σύνδεσης την πρώτη φορά τον δείχνει κάτω στα μέλη που είναι παρόντα...αλλά όταν πάει να κοιτάξει προσωπικά μηνύματα και ακόμη να γράψει μια Δημοσίευση, του ζητάει να πλητρολογήσει τα στοιχεία σύνδεσης ...
Το αποτέλεσμα αυτού, είναι να μην μπορεί να δεί τις νέες δημοσιεύσεις που έχουν τοποθετηθεί όπως θα έπρεπε με την επίσκεψη του στο Forum..αλλά ούτε κάν και στην επιλογή απο την index του forum "Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία επίσκεψη σας"

Ειλικρίνα δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει..όποιος απο τα μέλη γνωρίζει κάτι θα ήθελα να με ενημερώσει για τις ενδεχομένως κινήσεις που πρέπει να κάνω..είτε μέσω κάποιου αρχείου του Forum( .tpl - .php) είτε ακόμη και μέσω SQL αν το πρόβλημα βρίκεται εκεί...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Sub_Folders

Δημοσίευση από Basilakis » 22 Οκτ 2005 15:32

Αυτό πρέπει να το ελένξεις... Είναι πολύ κουραστικό για τα μέλη να το κάνουν. Ποία άλα mods έχεις εγγαταστήσει.;

Άβαταρ μέλους
parcifal

Sub_Folders

Δημοσίευση από parcifal » 06 Νοέμ 2005 01:36

Basilakisweb...sorry gia thn ka8ysterhsh ths apanthshs mou.....apla eleipsa ektos Ellados...opote xreiasthke na apexw gia ligo :/ To problhma to brhka telika pou akribws htan..kai twra leitourgei kanonikotata ;) Basika to la8os mou einai oti agxwnomai xwris na skeftw polles fores :P Kia sthn ousia to problem einai mprosta sou ;)
Thx man :)

PS: Mai erwthsh akomh.....h opoia den sthrizetai se kapoio problhma ths bashs or forum :P
Pio einai to MOD wste na metaferw ta eikonidia tou profil twn xrhstwn? px. opws edw sto sygkekrimeno site? Ta opoia apeikonizontai katw apo to Avatar tou user?

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Sub_Folders

Δημοσίευση από Basilakis » 06 Νοέμ 2005 12:48

Etsi einai kalyteraq na psaxnoume kai na briskoume kati monoi mas giati mas bohthaei sto na mathenoume.

Twra se afto pou rwtas den katalaba akrivws ti theleis kai ti enweis!

Άβαταρ μέλους
parcifal

Sub_Folders

Δημοσίευση από parcifal » 06 Νοέμ 2005 14:41

...Βασικά το έβαλα σαν ένα νέο post..ώστε να μην μπερδεύονται με το πρωτεύων ερώτημα μου, περί sub folders :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP έτοιμες εφαρμογές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης