Εγκατάσταση xp

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Kώστας

Εγκατάσταση xp

Δημοσίευση από Kώστας » 23 Οκτ 2005 00:45

Ξεκίνησα να κάνω εγκατάσταση τα XP σε έναν υπολογιστή ο οποίος έχει SATA.Το πρόβλημα είναι ότι κατα την δίαρκεια της εγκατάστασης αλλά και πρίν ο υπολογιστής , εμφάνιζε ξαφνικά μαύρη οθόνη,όπως όταν θέτουμε τον υπολογιστή σε λειτουργία αναμονής.Έκανα low level format και εκει που όλα πηγαιναν καλά,πάλι σβήσιμο οθόνης κατα την διάρκεια της εγκατάστασης.Γνωρίζει κανένας τι φταίει και τι να κάνω?

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Εγκατάσταση xp

Δημοσίευση από cordis » 24 Οκτ 2005 01:27

κατά την εγκατάσταση θα πρέπει να δηλώσεις ότι έχεις SATA και να βάλεις τους drivers του controler σου... και αυτό στα αρχικά στάδια όπου είσαι σε text περιβάλλον. Κάπου στα αρχικά menu θα πρέπει να σου λέει για additional devices.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Kώστας

Εγκατάσταση xp

Δημοσίευση από Kώστας » 24 Οκτ 2005 19:36

εννοείς,στην αρχή της εγκατάστασης οταν κάνει boot από το cd,να πατήσω F6? Τo έκανα αυτο,μπαίνουν οι drivers αλλά η εγκατάσταση διακόπτεται αργότερα.Όσες φορές το έκανα διακόπτεται σε διαφορετικά σημεια.Έκανα chkdsk /f από την κονσόλα αποκατάστάσης τών windows,αλλά πάλι τα ιδία.Πίθανόν να μου χάλασε ο σκληρός.Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

Kώστας

Εγκατάσταση xp

Δημοσίευση από Kώστας » 25 Οκτ 2005 03:16

Tελικά κατάφερα να κάνω την εγκατάσταση.Ενας θεός ξέρει πως ολοκληρώθηκε.Χρειάζομαι αρχειά αμεσης επιδιόρθωσης για xp proffesional me sp1 επειγόντως.Αν γνωρίζει καποιος ας μου δώσει διεύθυνση για να τα κατεβάσω.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες