Βοήθεια στην επιλογή TV Tuner

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 24 Οκτ 2005 18:18

Λοιπόν, θέλω ένα TV Tuner, είτε εξωτερικό είτε εσωτερικό, δεν με απασχολεί ιδιαίτερα. Απλά θέλω να βλέπω Τηλεόραση στην οθόνη του PC, να γράφω κάποια εκπομπή στο PC, να ακούω ραδιόφωνο, και (άμα γίνεται) να έχω και το XBOX συνδεδεμενο... Αυτά τα ολίγα... Προτείνετε ανεξαρτήτως τιμής (ότι δεν μας κάνει οικονομικά το ξακρίζουμε, μετά), αλλά με ένα δείκτη τιμής προς απόδωση (εαν μπορείτε...)

ΥΓ Καλό είναι να κάνει κωδικοποίηση μόνο του...

Άβαταρ μέλους
panos1967

Δημοσίευση από panos1967 » 24 Οκτ 2005 19:33

dionyssis1 έγραψε:Λοιπόν, θέλω ένα TV Tuner, είτε εξωτερικό είτε εσωτερικό, δεν με απασχολεί ιδιαίτερα. Απλά θέλω να βλέπω Τηλεόραση στην οθόνη του PC, να γράφω κάποια εκπομπή στο PC, να ακούω ραδιόφωνο, και (άμα γίνεται) να έχω και το XBOX συνδεδεμενο... Αυτά τα ολίγα... Προτείνετε ανεξαρτήτως τιμής (ότι δεν μας κάνει οικονομικά το ξακρίζουμε, μετά), αλλά με ένα δείκτη τιμής προς απόδωση (εαν μπορείτε...)

ΥΓ Καλό είναι να κάνει κωδικοποίηση μόνο του...
kalispera.diavazontas tis apetisis sou nomizo oti i karta tv pou exo edo kai 3 xronia einai ayto pou zitas. [pctv rave] to mono pou den katalava einai ayto pou grafeis gia kodikopoihsh ti enoeis me ayto? : :o :o :o :o

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 24 Οκτ 2005 22:02

Όταν θα γράφω έναν αγώνα π.χ. στο σκληρό δίσκο, να μπορεί να κωδικοποιήσει το βίντεο real time, μέσω ενσωματομένου chipset. Δηλαδή να μην επιβαρύνει τη CPU...

ΥΓ Θα υπάρχει στην αγορά πλέον, αυτή η κάρτα (link θα ήταν χρήσιμο)

Άβαταρ μέλους
panos1967

Δημοσίευση από panos1967 » 25 Οκτ 2005 08:00

dionyssis1 έγραψε:Όταν θα γράφω έναν αγώνα π.χ. στο σκληρό δίσκο, να μπορεί να κωδικοποιήσει το βίντεο real time, μέσω ενσωματομένου chipset. Δηλαδή να μην επιβαρύνει τη CPU...

ΥΓ Θα υπάρχει στην αγορά πλέον, αυτή η κάρτα (link θα ήταν χρήσιμο)[/quote kalimera .kai vevea yparxei stin agora kai malista einai panta apo tis kaliteres pou kikloforoun file mou. mporeis na tin vreis sta megelitera katastimata me hletrinika.]

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες