Προσωπική σελίδα

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Kainourios
Ruby Moderator
Επικοινωνία:

Προσωπική σελίδα

Δημοσίευση από Kainourios » 26 Οκτ 2005 18:37

http://www.johndel.gr/

Έφτιαξα την πρώτη σελίδα του site μου (ή μάλλον την δεύτερη) όμως νιώθω ότι σαν κάτι να λείπει. Σημείωση, το site είναι ακόμα ύπο κατασκευή και θέλω γνώμη κυρίως για τη σελίδα http://www.johndel.gr/arxiki.html.

Επίσης στο μενού έχω βάλει ένα flash κουμπάκι το οποίο έχω την εντύπωση ότι δεν φορτώνεται με τη πρώτη φορά αλλά θέλει refresh (ίσως και να κάνω λάθος βέβαια). Ξέρει κανείς γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό; Μήπως χρειάζεται preloader; Χρησιμοποιώ css. Επίσης, τα χρώματα δε τα έχω σκεφτεί ιδιαίτερα, οπότε οποιαδήποτε άποψη θα με βοηθούσε :) .

Υ.Γ.: Το site είναι η πρώτη ιστοσελίδα που φτιάχνω εντελώς μόνος μου, δε προορίζεται φυσικά για κάτι επαγγελματικό και βάζω ότι μ'αρέσει πιο πολύ για τη πλάκα μου και για να μάθω :) . Ευχαριστώ

lakritidis
Επικοινωνία:

Προσωπική σελίδα

Δημοσίευση από lakritidis » 28 Οκτ 2005 21:22

Σε ότι αφορά τα χρώματα φίλε μου, χρησιμοποιείς πολλά που δεν είναι εύκολο να ταιριάξουν. Ανοιχτό πράσινο, γ΄λάζιο, πορτοκαλί, γκρι, δε δίνουν και πολύ καλή εικόνα. Επέλεξε ένα ή δύο βασικά χρώματα και δούλψε με τις αποχρώσεις τους.
Επίσης, καλό είναι να χρησιμοποιείς μία μόνο γραμματοσειρά κάθε φορά.

Άβαταρ μέλους
mpalarinas
Επικοινωνία:

Προσωπική σελίδα

Δημοσίευση από mpalarinas » 29 Οκτ 2005 00:55

Σε ότι αφορά τα χρώματα φίλε μου, χρησιμοποιείς πολλά που δεν είναι εύκολο να ταιριάξουν. Ανοιχτό πράσινο, γ΄λάζιο, πορτοκαλί, γκρι, δε δίνουν και πολύ καλή εικόνα. Επέλεξε ένα ή δύο βασικά χρώματα και δούλψε με τις αποχρώσεις τους.
Σωστός!
Επίσης, καλό είναι να χρησιμοποιείς μία μόνο γραμματοσειρά κάθε φορά.
Πολύ βασικό!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Kainourios
Ruby Moderator
Επικοινωνία:

Προσωπική σελίδα

Δημοσίευση από Kainourios » 29 Οκτ 2005 15:54

Ευχαριστώ παιδιά, όντως δίκιο έχετε θα τα αλλάξω :) (κι εμένα κάτι δε μου άρεσε).

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες