Δωστε λίγο προσοχή ΕΔΩ!!!!

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CrackGR

Δημοσίευση από CrackGR » 06 Νοέμ 2002 00:36

Παιδιά βρείκα κάτι που μπορεί να ενδιαφέρει πολύ κόσμο εδω...
Πιστέυω πως είμαι στην σωστή κατηγορία...
λοιπόν αρχίζω...
Βρήκα μια εταιρία web hosting με μόνο 12$ τον χρόνο +6 $ το setup...
Λοιπόν .. στην αρχή σκέφτηκα οτι πρόκιτε για απατεώνες γιατί ακούστε τι δίνουν...

Diskspace: 30MB
Transfer: Unlimited/month
Databases: Unlimited MySQL DB´s
Mailboxes: Unlimited
Subusers: 3
Domains: 1 Hosted
Misc: php4, perl5, and more.
Setup: $6.00 (ONE TIME)
Only $12.00/YEAR

Λοίπον παιδιά τί λέτε ???
εγώ θα σας πώ παντως την δική μου γνώμη....
Τέλος πάντον αγόρασα με την πιστωτική μου αυτή την προσφορά να δοκιμάσω μιας και την έχω ξαναδώσει πολές φορές την κάρτα μέσω internet δεν με απασχολεί αυτό το θέμα καθόλου...
Και να που βρέθικα προ εκπλήξεων!!!!!!!
Παιδιά μου φερθίκανε με τον καλύτερο τρόπο που θα μπορούσε να μου φερθεί κάποιος πολύ κολιτός μου...
είχα πρόβλημα με την php database μου ήθελα να φτιάξω ένα portal system και οι τίποι μου το φτιάξανε αυτοί !!!!!
το ίδιο πρόβλημα σηγκεκριμένα το σηνάντισα και σε μια Ελληνική εταιρία που πληρώνω 100 και φέυγα euro τον χρόνο και τι μου είπανε????
Εμεις δεν ξέρουμε τι φταίει!!!!!!
και τότε ρε παιδιά ποιος ξέρει????? ΕΓΩ????
καλα λέω ότι πάμε καταδιαόλου εδώ στην Ελλάδα...
κοιτάνε όλοι τους ποιος θα βουτίξει ποιό πολλά...
λοιπόν..
εγώ αποφάσισα να μην ξανασηνεργαστώ με καμία εταιρία εδώ στην Ελλάδα και ντρέπομαι που το λέω μιας και είμαι Ελληνας και θα έπρεπε να την υποστιρίζω....
Μια λέξη θα πώ : ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΒΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!!
παιδιά εδώ είναι η εταιρία και έχω χρέος να την διαφημίσω μιας και μου φέρθικε τόσο καλά....

www.c-hosting.net

Περιμένω την γνώμη σας παιδιά......
:D :D :D :D :D :wink: :wink: :wink:

Laird
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Laird » 06 Νοέμ 2002 03:08

Γεια χαρά σε όλους.... :D

Ανακάλυψα το forum πριν απο λίγες μέρες και αυτό είναι το πρώτο μου post. Θα ήθελα να πώ καποια πράγματα για το unlimited bandwidth που λένε κάποιοι οτι προσφέρουν.
Οταν αναφέρουν unlimited bandwidth ή transfer ουσιασιαστικά εννοούν απεριόριστη μεταφορά δεδομένων που ισοδυναμεί με το μέγεθος της γραμμής της ανοιχτής όλο το μήνα. Για παράδειγμα φανταστείτε έναν server με σύνδεση 256Kbps που φιλοξενεί 500 sites με unlimited transfer... :o
Το bandwidth κοστίζει και δεν μπορεί να το δίνει κανείς "unlimited". Γι'αυτό δεν πρόκειται να δεις μια σοβαρή εταιρία να προσφέρει αυτή την υπηρεσία.
Οσον αφορά την συγκεκριμένη εταιρεία που αναφέρεις δεν σε παραξενεύει το γεγονός οτι έχει όρια στο bandwidth για τα άλλα της πακέτα? :wink:
Περισσότερα μπορείς να δεις και στο http://www.unlimband.com

Για την ελληνική εταιρεία που αναφέρεις οτι δεν σου φέρθηκαν σωστά καλό ειναι να μήν γενικεύεις για όλες τις ελληνικές εταιρίες...θα μπορούσε να σου συμβεί το ίδιο ή και χειρότερο με μία ξένη.

Ελπίζω να μείνεις ευχαριστημένος απο την εταιρία που είσαι 8)

Φιλικά,

Laird

Άβαταρ μέλους
CrackGR

Δημοσίευση από CrackGR » 06 Νοέμ 2002 04:25

Den mou les....
eides posa mb sou dinei???
ksereis poses selides ypoferoun afth thn stigmh apo traffic pou to shnoliko megethos den ksepernaei ta 10-15 mb .....
loipon...
ayth h etairia se plhroforw einai (pisteyw) apo tis poio entaksei etairies pou exw brei...
den mou les...
epanw se 30 mb ti mporeis na anebaseis?? mp3??? video???? mono html..
phsteyw pws kamia Ellhnikh selida den to kanei ayto kai makari na to kanei kapote....
emena mou einai arketa 30 mb na anebasw mia poly kalh selida... mipws esy xriazese perissotero???
gia blakes tous pernas???
ean sou dinane 200 mb me aperioristo traffic tote thn exei patisei kanonika aytos pou exei ton server..
to traffic alhteyei kanonika kai einai pisteyw mia polh kalh lysh gia osous theloun na asxolithoun erasitexnika...
blepeis kapoies selides opou o web server pou tous filoksenei tous petaei 10 parathyra me diafimiseis kai alla 10 pou exei aytos thn selida...
enw me 18 euro ton xrono ti perneis???? 6 xiliarika einai ean to skeyteis ..
kaneis kai thn plaka sou me tous filous sou kai den exeis ton fobo na sou thn riksei kanenas!!!!
den thelw na anaferw onomata Ellhnikwn etairiwn alla tha to kanw kai ayto kapoia mera se kapoia apo tis selides mou....
tha pw ston kosmo ayto pou prepei na mathei kai oxi oti tou pasarei o kathenas .....
exw psaksei poly gia na brw hosting "kalo" apo Ellhnikes selides tipota!!!
prepei na tous ta skaseis gera gia na exeis ypostiriksh kai ayth meso e-mail...
egw proswpika exw thn ypostiriksh mou mesa se 30 lepta apo ayth thn etairia.... me 18 eurakia!!!!!
thelw na mou peis mia etairia opou tha stylw e-mail kai tha mou apantysei mesa se 30 lepta...
pes mou kai tha to kanw....
mhlame panta gia olo to 24wro...
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
thelw na mou peis...
posous web servers ksereis me 256 kb/sec????
ean kapoios einai me 256kb/sec tote einai erasitexnikos kai den prokite na exeis tipota apo aytous...

Laird
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Laird » 06 Νοέμ 2002 13:52

Den mou les....
eides posa mb sou dinei???
Εκτος απο τα 30 MB δίνει και 75 MB με unlimited. :wink:
blepeis kapoies selides opou o web server pou tous filoksenei tous petaei 10 parathyra me diafimiseis kai alla 10 pou exei aytos thn selida...
enw me 18 euro ton xrono ti perneis???? 6 xiliarika einai ean to skeyteis ..
kaneis kai thn plaka sou me tous filous sou kai den exeis ton fobo na sou thn riksei kanenas!!!!
Δεν διαφωνούμε στη σύγκριση με free hosting και ιδίως αμα πρόκειται για μια σελίδα για να κάνεις την πλάκα σου με τους φίλους σου.
thelw na mou peis...
posous web servers ksereis me 256 kb/sec????
ean kapoios einai me 256kb/sec tote einai erasitexnikos kai den prokite na exeis tipota apo aytous...
Τα 256 Kbps τα ανέφερα σαν παράδειγμα ακραίο ίσως, αλλα που ξέρεις ίσως και το site σου να βρίσκεται πάνω σε ένα τέτοιο server :wink:

Φιλικά

Laird

Άβαταρ μέλους
VirusP
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VirusP » 06 Νοέμ 2002 14:19

Loipon, to 1o Pragma pou tha eprepe na kaneis einai na deis akrivos ti megethos bandwidth exei h etaireia auti ... kai se auto symfono me ton Laird. Episis, pote den mporeis na ksereis poia einai h poiotita tiw YPOSTIRIKSIS toy pelath. Kai auto file mou einai ena polu megalo zitima, oson afora ta "kala" site. Den nomizeis oti einai aksio aporias to oti prosferoun 30mb kai unlimited musql kai mailboxes mono me ta xrimata pou les?? Episis, ypostirizoun alla pragmata, opos scripts, ssl, asp, control panel ktl ktl ktl??? Ena akoma simantikotato thema: MPOREIS NA PAREIS TA LEFTA PISO AN DEN EISAI EUXARISTIMENOS??? :question:

Y.G. Sou proteino tin eksis etaireia gia linux hosting, kai sou euxomai kali tixi me opoia kai an epilekseis :wink:
http://www.2globalmart.com/multiple-dom ... sting.html
Ego xrisimopoio ta windows paketa kai se pliroforo oti oi tupoi einai epaggelmaties me oli tin ennoia tis leksis!!

Άβαταρ μέλους
CrackGR

Δημοσίευση από CrackGR » 06 Νοέμ 2002 21:17

File mou VirusP ayth h etairia prwta apo ola exei poly ligo transfer...
1 GB sto prwto paketo???
xxmmmm.....
egw proswpika sas eipa mia etairia opou egw thn breika teleia se sxesh eksipiretishs pelatwn ths...
gia ta leyta pou edwsa den einai tipota h eksipiretish pou mou exoun prosferei mexri stigmhs...
thn thewrw poly poio aksiopisth apo alles etairies pou prosferoun hosting...
alwste to ksanalew ti perneis me 18$???
pantws thn shnistw me 1000... ta atoma to ksanalew me bohthisan pragmatika!!!!
Dokimaste thn... den exete na xasete tipota....
eimai shgouros oti tha mhnete oloi osoi thn epileksete 1000% eyxaristimenoi...
ola ayta ta lew san enas aplos xtrisths pou thn exei patisei apo etairies mahmou....
pisteyw pws exw to kathe dhkewma na pw ta pragmata etsi opws einai...

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 07 Νοέμ 2002 02:12

CrackGR έγραψε:
Περιμένω την γνώμη σας παιδιά......
Καλησπέρα,

Κοίταξα τη συγκεκριμένη σελίδα και όντως οι τιμές που αναφέρει είναι ίσως οι καλύτερες που έχω δεί ποτέ. Εψαξα τους όρους χρήσης και δεν βρήκα κάτι το παράξενο όσον αφορά το bandwith limitation.

Να πώ τι δεν μου άρεσε στην όλη υπόθεση:

-Οταν πατήσεις στο "virtual hosting" τότε όλα τα πακέτα που υπάρχουν εκεί έχουν και transfer limit αλλά και κατά πολύ υψηλότερες τιμές από αυτά που βλέπουμε στη κεντρική τους σελίδα.

-Τα πακέτα δεν αναφέρει τι είδους control panel παρέχουν. Ισως θα μπορούσες να μου πείς εσύ που το αγόρασες. Το αναφέρω αυτό διοτι στο "virtual hosting" σε κάθε πακέτο υπάρχει η επιλογή αγοράς του χωρίς control panel και με control panel.

-Δεν έχουν κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας. Απλώς πρώτη φορά παρατηρώ την μη ύπαρξη τηλεφώνου σε ξένη εταιρία.

-Δεν αναφέρει τι σύνδεση έχουν -οι όσοι servers φιλοξενούνται εκεί- με το διεθνές Ιντερνετ. Το παράδειγμα που έφερε ο φίλος μας με τα 256 είναι χαρακτηριστικό. Η ταχύτητα μπορεί να μην είναι 256, αλλα και αυτό που είπες οτι "σε 20ΜΒ δεν χωράνε MP3" δεν στέκει, καθώς υπάρχει και πακέτο με μεγαλύτερο χώρο που ο κάτοχος του μπορεί να το χρησιμοποιήσει για αυτό τον σκοπό.

Τελος πάντων, κακώς κρίνουμε κάτι χωρίς να το έχουμε δοκιμάσει. Εσύ πές μας: Εκτός από την εξυπηρέτηση, είσαι ευχαριστημένος από το control panel; Δοκίμασε να βάλεις ένα αρχείο κάμποσων MB, δώσε μου το link και να σου πώ με τι ταχύτητα το κατεβάζω (server-to-server έχω πιάσει και 1.9ΜΒ/sec = περίπου 16Mbit).
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Άβαταρ μέλους
CrackGR

Δημοσίευση από CrackGR » 07 Νοέμ 2002 03:59

To thlefwno pisteyw na to dhnoun ean thelei kapoios pereterw plhrofories stelnontas ena e-mail...
se antitheth periptwsh den exw provlima gia ton logo oti exw amesh epksipiretish mesw e-mail...
to control panel yparxei demo tou edw...
http://www.c-hosting.net/cp/cpdemo.html
oso gia to arxeio pou mou zhtises na kaneis dokimh sou dinw ena link me 2 mp3 mesa einai se morfh zip..

http://johnyplexx.c-hosting.net/mp3.zip

Taxytita upload me isdn usb 128 itan RATE 14 (15kb/sec) me to WS FTP
to arxeio einai 8.84 mb pisteyw pws einai arketo gia na kaneis to pirama...
ta mp3 einai ta parakatw...

modern talking - cheri cheri lady (12'' dance mix)
modern talking - Juliet

Oso gia ta alla paketa den me endieferan gia ton logo oti phra afto pou elegan sthn kentrikh tous selida :wink: :wink:

Pantws me endiaferei kai to transfer pou les parakatw....
ean mporeis otan kaneis to pirama steile ena post replay edw na kserw poso einai.... :wink: :wink:

Mou eirthe kai o logariasmos ths pistwtikhs!!!!
ola ok!! oi tipoi xrewsan 18 dolaria tipota parapanw...(18.41 euro) meso 2checkout.com .....

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 07 Νοέμ 2002 04:31

CrackGR έγραψε: http://johnyplexx.c-hosting.net/mp3.zip

Pantws me endiaferei kai to transfer pou les parakatw....
ean mporeis otan kaneis to pirama steile ena post replay edw na kserw poso einai.... :wink: :wink:
Λοιπόν:

Το αρχείο κατέβηκε στον server μου με περίπου 1.545kb/sec (περίπου με 12Mbit ταχύτητα) οπότε δεν τίθεται θέμα περιορισμένης ταχύτητας στον server.

Αυτό το οποίο δεν διευκρινίζουν και μόλις είδα, είναι οτι το hosting που προσφέρουν είναι της μορφής username.c-hosting.net, πράγμα που δεν αναφέρουν μέσα στο site (εκτός αν δεν το είδα εγώ καλά).

Τέτοιου στυλ hosting και με απεριόριστο bandwith υπήρχε και στο www.freepage.gr χωρίς banners, 50MB χώρος και δωρεάν!
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος

Άβαταρ μέλους
CrackGR

Δημοσίευση από CrackGR » 07 Νοέμ 2002 04:39

exw kai ekei merika sites...:):)
alla den mporw na anebasw tipota oso afora php, zip, ktl...
mono html kai images...
den exw database...
kai oute teteia ypostiriksh oso afora tous typous aytous...
me 18$ tha mou edhnan kai domain???
xxxmmmmm.......
den nomizw...:)

asxeto einai ok ta mp3???:):)
ta esbisa gia na mhn poune oti mirazw paranoma mp3...:):):)

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 07 Νοέμ 2002 12:51

CrackGR έγραψε:me 18$ tha mou edhnan kai domain???
xxxmmmmm.......
den nomizw...:)

asxeto einai ok ta mp3???:):)
ta esbisa gia na mhn poune oti mirazw paranoma mp3...:):):)
Τι εννοείς "me 18$ 8a mou edhnan kai domain???". Το domain που σου εχουν δωσει ειναι του στυλ user.c-hosting.net, και εκείνοι δίνουν user.freepage.gr και χωρίς κόστος.

Οσον αφορά το content που δεν σου επιτρέπει το freepage να ανεβάσεις δεν το ήξερα. Οσο για τα MP3 ούτε εγώ τα άκουσα. Τα κατέβασα στο hyperhosting.gr, είδα την ταχύτητα και τα έσβησα για να μην πούνε οτι ακούω παράνομα mp3 :hammer:
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος

Άβαταρ μέλους
telxina
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από telxina » 07 Νοέμ 2002 15:36

Lipon... mi mou malonete! Edo ime ego na miliso gia olous ke gia ola! :P

Simfono me to oti oi ellinikes eteries hosting ine gia ta mpaza. Mas pasaroun ena tipota pou to plironoume panakriva. Fikia gia metaxotes kordeles kinos.

Diafono os pros ti logiki gourgia stis xenes eteries mono ke mono giati ine ftinoteres. Giati akomi ke tsaba na eisai prepei na exeis na doseis ke kati.

Oi ellinikes eteries hosting agorazoun ta pada panakriva (grammes ote, servers, adies klp) kata sinepeia den boroun na prosferoun ftino hosting, giati kapos prepei na epiviosoun. Afto pou den dikeologeite einai oi texnikes gnoseis tous ke to customer support ta opia ine epieikos xalia.

Oi xenes eteries agorazoun ta pada poli ftinotera, kata sinepeia mporoun na ta prosferoun se poli ftinoteres times. Afto pou den dikeologite ine i nootropia oti pliroseis perneis, ke afou ine ftino min perimeneis pola guarantees.

Afta pou den ide o CrackGR, ine ta exis:

To kostos tou UNIX-LINUX server ine elaxisto, giati poli apla i platforma ine almost free, ara exei mono kostos grammis ke pc.

To thema unlimited bandwidth vriskete kapou sta psila grammata tis eterias pou lene pos tha tou kopsoun to site otan px ftasei to 1 GB transfer.

I filiki ipostirixi tha exafanistei otan oi filtatoi hosters tou doun oti den exei prothesi na anavathmisei se alo paketo. Oso gia to forum klp 9 stis 10 eteries to prosferoun os tmima tou paketou tous.

Siberasmatika lipon-pou elega ke otan egrafa ekthesi- o CrackGR plironei poli akriva afto pou exi, ke sidoma isos anakalipsei pos den to exei!

Btw, i 2globalmart, ekei pou itan mia axioprepestati eteria, exei ginei mia apo tis eteries hosting pros apofigi. Sigoura iparxoun poles ales pou mporoun na tin adikatastisoun epaxia!

Guys plz min kanete san ton Kolomvo pou anakalipse to America!

Tha kliso me mia parafrasmeni ataka:

Oloi aftoi pou nomizoun pos xeroun ta pada peri hosting, eknevrizoun emas pou ta xeroume! :P

Άβαταρ μέλους
viktoras
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από viktoras » 09 Νοέμ 2002 18:06

loipon, apo mia ereuna pou ekana anakalupsa oti i c-hosting.net pi8anotata exei server apo tin dedicated-servers.co.uk, ara den mporei na parexei unlimited bandwidth, opws kai kamia etairia den mporei na parexei kati tetoio.
Oso gia tin etairia auti... uparxei mia periptwsi na einai kai metapwlitis... afou den noeite etairia a3iopisti, proton na exei tetoio site, kai deuteron na xrisimopoiei kapoio free service gia ta statistika tou site tis...
Mexri kai katw katw pou exei ena table gia INSTANT submission se search engines, KERDIZEI LEFTA APO AUTO!... ma den einai geloio?poia a3iopisti etairia 8a koitage na mazepsei psila apo affiliates?
.....
Tora epeidi kapoios exei server kai prosferei credit cards payment den simainei oti einai etairia kai oute simainei oti an einai etairia einai a3iopisti.
File CrackGR eprepe na psa3eis pisteuw ligo perissotero to 8ema.
Oso anafora tin upostiri3i, uparxoun merikes nees ellinikes etairies pou to paleuoun.
Opws eipe kai i telxina oi ellinikes etairies gia na ftasoun se kapoia simeia tis antistoixes 3enes, kuriws tis Amerikanikes, prepei na pernoun se pio sumferouses times tous servers tous, tis grammes kai ta upoloipa.
Den einai tuxaio pou oi perissoteres ellinikes etairies mikromesaiou mege8ous, mexri kai A.E. exoun diakomistes[servers] sto e3wteriko, kai oxi mono giati einai pio f8ina, alla giati einai kai pio a3iopista ta datacenters ekei pera.Yparxoun vevaia kai arketes etairies pou exoun riksei polla ekatomuria gia na ftiaksoun datacenters stin ellada, pou omws den ta eftiaksan gia na stirixtoun apo to hosting.. alla apo tous upoloipous pelates pou einai i gia design i gia alles upiresies.
Auta apo emena...
<?="Hello Freestuff";?>
Quality hosting by Cityhost

Άβαταρ μέλους
VirusP
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VirusP » 09 Νοέμ 2002 18:24

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ HOST ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΥΝΔΕΣΗ OC48, ναι καλά διαβάσατε, ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΑ 30.000 ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ 200MB ΜΕ FULL "ΑΣΕΣΟΥΑΡ"???

Ε, εγώ ξέρω, αλλά ΜΟΝΟ ΕΥΡΩΠΑΙΙΚΗ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ...

Αυτά για να συνηγορήσω με τον Victora και να υποστηρίξω την επιλογή που πρότεινα (www.2globalmart.com)

Άβαταρ μέλους
viktoras
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από viktoras » 09 Νοέμ 2002 20:22

Koita3a ligo tin 2GlobalMart file virusP kai pisteuw pos einai mia a3iologi etairia opws vlepw, omws min 3exname oti gia ka8e etairia-pelati i xristi uparxei mia etairia pou tairiazei stis anagkes tou.alliws den 8a upirxe antagwnismos kai anoixti agora.Mporei i 2globalmart na exei katapliktiki grammi kai kales times alla mporei na usterei allou.Kai pisteuw oti gia kapoion Ellina 8a itan kalutero na sunergastei me mia A3iopisti elliniki etairia para me mia a3iologi plin me agnwstes se auton leptomeries gia autin.Telospanton...
To 8ema sikwnei polu sizitisi kai sigoura den 8a bgalei kapou giati einai "o logos kapoiou enantia ston logo kapoiou allou"
Etsi pisteuw oti o ka8enas mporei na vrei tin etairia pou 8elei gia na sunergastei...uparxei megali gkama... omws an den upostiri3oume tis ellinikes etairies... den 8a exoume anaptu3i autwn twn upiresiwn stin Ellada...
skefteite to...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες