Δεν με θέλει....Τί να κάνω???

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του freestuff.gr.
Παρακαλώ μη βάζετε εδώ γενικές ερωτήσεις που δεν αφορούν την σελίδα μας.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
anatoli

Δημοσίευση από anatoli » 03 Νοέμ 2005 21:36

Σχεδόν κάθε φορά που μπαίνω στο Freestuff μετα απο λίγη ώρα με πετάει έξω όταν ξαναεπιστρέφω αλλάζει και την κωδικοπίηση...Τί κάνω λάθος...Συνβαίνει συχνά ..Μήπως δε με θέλει σα μέλος??? Αποφανθείτε

Α.Σ.

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 04 Νοέμ 2005 01:01

Όταν λες ότι σε πετάει έξω τι εννοείς;
α) Ότι πρέπει να ξανακάνεις login επειδή "σε πέταξε" έξω από το account σου;
β) Ότι σε πετάει έξω από το freestuff γενικότερα σε άλλο site;
γ) Κάτι άλλο;

Τι browser χρησιμοποιείς; Γιατί αν έχεις mozilla έχω ένα παρόμοιο πρόβλημα. Αυτομάτως μου κλείνει τον browser σε ορισμένες σελίδες σαν εγώ να έχω πατήσει το "Χ". Και μάλιστα (επειδή έχω πολλά tabs ανοιχτά) μου βγάζει και μήνυμα που με ρωτάει αν θέλω να κλείσω τον browser τελικά ή όχι (επειδή ευτυχώς έχω τσεκαρισμένη την εντολή να με ρωτάει.. φαντάσου να μην την είχα).

Και τέλος, είναι φυσικό να σου βγάζει την κωδικοποίηση λάθος αφού ανοίγει ο browser από την αρχή (το default του browser ευτυχώς ή δυστυχώς δεν είναι τα ελληνικά). Και κάτι πάνω σ' αυτό. Αυτό με την κωδικοποίηση γίνεται πάντα στο freestuff; Γιατι αυτό μπορεί και να συμβεί όταν η αντίστοιχη ελληνική σελίδα δεν έχει ελληνική κωδικοποίηση μέσα στο head. Και δεν νομίζω -ειδικά το freestuff- να μην έχει τέτοια κωδικοποίηση

ΥΓ: Προσοχή στο τυπογραφικό: Συμβαίνει. "Μ" όχι "Ν" και σου κολλήσει λάθος. :wink:
Συνβαίνει συχνά
1) Για όποιον γράφει με πολυτονικά....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 04 Νοέμ 2005 12:07

Θεσσαλονικιά και να μη την θέλει; Δεν υπάρχει περίπτωση! :P :P

Δες αυτά που λέει ο patriot ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

anatoli

Δημοσίευση από anatoli » 04 Νοέμ 2005 15:33

Με "πετάει" απο το account μου...Εχω ie 6.0. Χθές για παράδειγμα προσπαθούσα να κάνω reply σε ένα απλό θέμα και μολις έκανα post ..."έτρωγα πόρτα"!! Με την κωδικοποίση δεν είχα πρόβλημα στο freestuff αλλα συνέβει 1η φορά σε άλλο site και σαν να κόλλησε και συμβαίνει και εδώ τώρα...2-3 βδομάδες! Όχι πάντα.

Ευχαριστώ για την επισήμανση του "Ν", δαίμων του πληκτρολογίου...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 04 Νοέμ 2005 16:18

Akribws to idio provlima eixa prin apo ligo kero kai egw.
To elisa kanontas enable ta 3rd party cookies apo to firewall mou ( to eixa kanei prosfata install ).

An exeis kanei prosfata kapio install i update se firewall rikse mia matia ekei.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Υποστήριξη και προτάσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες