site design με phpcow

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
nestoras7

site design με phpcow

Δημοσίευση από nestoras7 » 06 Νοέμ 2005 03:28

Ψαχνω για ατομο το οποιο να εχει ασχοληθει και να γνωριζει τον τροπο λειτουργιας του phpcow για δημιουργια template!
Budget : 30-100 το πολυ ευρω!!!
Αν δεν γνωριζεται απο phpcow καλο ειναι να μην μπειτε στον κοπο!
Ξερω οτι τα λεφτα ειναι λιγα αλλα για καποιον που γνωριζει καλα δεν ειναι και θεμα πολλων ωρων δουλεια!!!
αν ενδιαφερεστε pm!!!
Ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
nestoras7

site design με phpcow

Δημοσίευση από nestoras7 » 08 Νοέμ 2005 19:28

κανεις ρε παιδια????δεν ξερετε απο phpcow μαλλον...
ή ειναι λιγα?
Παντως και με αλλο προγραμμα να φτιαχτει(dreamweaver)δεν εχω προβλημα !εφοσον θα μπορω να το βαλω!

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

site design με phpcow

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 09 Νοέμ 2005 11:02

Simperasma ... dev kseroume apo phpcow :P
(Parepiptovtos ta template dev ftiaxvovte me dreamweaver ... kati se photoshop 8a ntav kaliteri lisi)
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Άβαταρ μέλους
nestoras7

site design με phpcow

Δημοσίευση από nestoras7 » 11 Νοέμ 2005 03:42

δεν νομιζω οτι με photoshop θα βολευε !!εγω απλα τα tables θελω για να βαλω εγω το περιεχομενο μεσα και φυσικα τα λιγα γραφικα(logo και μικρες μπαρες για τα content box)

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

site design με phpcow

Δημοσίευση από af » 11 Νοέμ 2005 06:27

Προσωπικά θεωρώ ότι ο σχεδιασμός ενός interface ξεκινάει απο το Photoshop, με λίγα λόγια συμφωνώ με τον Rapid Eraser.
Και μετα dreamweaver ή Frontpage.
nestoras7 έγραψε:Ξερω οτι τα λεφτα ειναι λιγα αλλα για καποιον που γνωριζει καλα δεν ειναι και θεμα πολλων ωρων δουλεια!!!
Δεν γνωρίζω την γλώσσα php αλλά εαν γνώριζα θα διαφωνούσα κάθετα μαζί σου....ο άλλος για να μάθει αυτην την γλώσσα και τα σχετικά έχει διαθέσει πολύτιμο χρόνο και κόπο...πως εσύ θεωρείς δεδομένο ότι δεν είναι πολλών ωρών εργασία.
Για φαντάσου να έλεγαν στον Schumacher " Έλα μωρέ εσυ γνωρίζεις να οδηγείς καλύτερα απο όλους και είναι παιχνιδάκι για ΄σένα....γιατι δεν το κάνεις με λιγότερα χρήματα; Αντί να σου δώσουμε 1.000.000 να πάρεις μόνο 1.000"
ή άλλο παράδειγμγα : Πας σε έναν ιατρό που γνωρίζεις ότι είναι ο καλύτερος στην ειδικότητά του & όντως είναι....και σου ζητάει ένα "χ" ποσό θα του πείς ΄"έλα μωρέ ....τι είναι για σένα, αυτό που ζητάω...."
Ειλικρινά....τους ανθρώπους με αυτό το σκεπτικό δεν τους καταλαβαίνω....γιατί δεν προσπαθείς να μάθεις μια γλώσσα και να το κάνεις μόνος σου, αφού όταν την μάθεις, θα είναι λίγων ωρών "δουλειάς" για να το δημιουργήσεις.
Οπότε θα γλυτώσεις και τα 30-100 euro....
Με συγχωρείς που σου μιλάω κατα αυτό τον τρόπο απλά θέλω να καταλάβεις ότι το να σκεπτόμαστε έτσι για κάποιον δεν ειναι και το σωστότερο.
Απλα πιστεύω ότι ο χρόνος που έχουμε αφιερώσει για να μάθουμε κάτι καλά (άσχετα άν μας αρέσει το αντικείμενο ή όχι) πρέπει μετά να κάνουμε κάτι που να αποσβέσει τις προσπάθειες μας και να μας ανταμείψει έτσι ώστε να μπορούμε να συνεχίσουμε να γίνουμε καλύτεροι.
Ίσως αυτό να ακούγεται εγωιστικό όμως πιστεύω ότι λίγο πολύ όλοι έτσι σκεπτόμαστε.
Αλλιώς το να κάνουμε κάτι τι νόημα θα είχε αν αυτό δεν μας δώσει κάποια ικανοποιήση.....
Βέβαια για κάποιον που δεν γνωρίζει ίσως το ποσό να ακούγεται 'ικανοποιητικό" για να αρχίσει να μαθαίνει.
Αυτα κατα την αποψή μου....

Φιλικά
Αφροδίτη

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

site design με phpcow

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 11 Νοέμ 2005 09:28

To template apo to photoshop 8a to kopseis kai 8a dimiourgiseis to html komati + kapoia images.

Stnv sivexeia 8a afereseis ta axrista parts bazovtas css/html apo piso kai oxi images 8a ri8miseis tis eikoves opou xriazete sto background kai 8a dimourgiseis to telilo komevo template.

Twra avalogos to poso kalos eisai sto kopsimo mporeis va elaxistopiiseis ta perita tables kai va pros8eseis kapoia layers/divisions gia va kaveis
me mpoliko css sosta tnv douleia sou

Άβαταρ μέλους
nestoras7

site design με phpcow

Δημοσίευση από nestoras7 » 11 Νοέμ 2005 14:27

μα δεν ζητησα να μου κανουν κατι περιπλοκο με php γλωσσα!απλα τα tables με εναν απλο WYSIWYG editor και μερικα γραφικα!βεβαια θα ηθελα να γνωριζει απο phpcow γιατι θα ηταν πιο ευκολο!τα λεφτα δεν ξερω αν ειναι λιγα αλλα δυστηχως αυτα μπορω να προσφερω!!

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

site design με phpcow

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 11 Νοέμ 2005 14:53

Nestoras7 safos kai apo tnv stigmi pou afto eivai to budget sou eivai ka8orismevo prepei va to avafereis kai kati tetoio pistebw eivai sebasto apo olous.
Aloste dev krivoume tnv aggelia sou afti ka8e afti ...
Apla prospa8oume va diefkrivisoume kapoia pragmata gia va bon8isoume kapoiov pou isos dev exei katalabei ti akribos psaxvei.

Twra o sxediasmos evos site ksekivaei apo tnv idea.
Av 8a ilopiiseis sav sivolo tnv idea sou se mia fotografia kai 8a tnv kopsis, n 8a arxiseis komati komati
va tnv xtizeis katef8iav dimiourgovtas ta epimerous komatia ksexorista , eivai allo zitima.
Sivi8os omos ta templates ta divoume oloklira sto psd
kai me eva tipiko export tou html. Afto givete
gia va diefkolivei eseva otav parakato 8es va kaveis mia oikastiki allagi oste va exeis to sivolo tou site.

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

site design με phpcow

Δημοσίευση από af » 11 Νοέμ 2005 14:56

Άρα θέλεις κάποια βοήθεα εν μέρει.
Συμφωνώ απόλυτα με τον Rapid σε ότι ανέφερε και ιδίως στην φράση που αναφέρει το budget σου ;-)
Δεν ήθελα να αισθανθείς ότι σε προσβάλω ...ούτε να θυμώσεις ήθελα απλά να σου δώσω να καταλάβεις ότι σύμφωνα με το δικό μου σκεπτικό δεν είναι δίκαιο να σκεπτόμαστε έτσι.
Ίσως να το πήρα εγώ λάθος....τότε σου ζητώ ταπεινά συγνώμη.
Μακάρι να ήξερα αυτο που θέλεις και να σε βοηθήσω. :) αλλα απο Php δεν γνωρίζω τίποτα :)

Άβαταρ μέλους
nestoras7

site design με phpcow

Δημοσίευση από nestoras7 » 11 Νοέμ 2005 20:05

oyte prosvlithika oyte thimosa!kai den xreiazete i signomi!isos na min mporo na apotiposo sosta ayto pou thelo!!!

Άβαταρ μέλους
supernet
Honorary Member

site design με phpcow

Δημοσίευση από supernet » 20 Δεκ 2005 22:11

Να πούμε καλύτερα ότι το phpcow είναι έτοιμο script ???

Άβαταρ μέλους
ArchangelX
Honorary Member
Επικοινωνία:

site design με phpcow

Δημοσίευση από ArchangelX » 21 Δεκ 2005 15:45

...να πείτε καλύτερα τί είναι το phpcow...
Εικόνα

sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

site design με phpcow

Δημοσίευση από sibas » 21 Δεκ 2005 21:37

phpαγελάδα...!!
Μουυυυυυυυυυ

ManosWdd

site design με phpcow

Δημοσίευση από ManosWdd » 22 Δεκ 2005 03:28

lol Sibas!!!
Nestora, αν δεν βαριέσαι κάνε με add στο MSN να μου εξηγήσεις τι θέλεις πάνω κάτω τι χρειάζεσαι, ίσως μπορεώ να σε βοηθήσω...
Εικόνα

crisav

site design με phpcow

Δημοσίευση από crisav » 30 Δεκ 2005 17:53

Ως προγραμματιστής επιτρέψτε μου να κάνω μια μικρή παρατήρηση.
Εχω προσέξει πως πάρα πολλοι άνθρωποι που θέλουν από έναν προγραμματιστή σαν κι εμένα να τους φτιάξουν κάτι και τους προτείνουν κι ένα πρόγραμμα με το οποίο το θέλουν.
Κάνουν ένα πάρα πολυ μεγάλο σφάλμα.
Κάθε προγραμματιστής (ή και σχεδιαστής ιστοσελίδας) έχει τον δικο του πρόγραμμα να φτιάχνει κάτι.
Και τον δικο του τρόπο φυσικά.
Οπότε συμπέρασμα.
Ζητήστε αυτό που θέλετε και αφήστε τον άνθρωπο να κάνει την δουλειά του όπως θέλει.

(Πάρτε ως παράδειγμα με ενα πρόβλημα στα υδραυλικά του σπιτιού σας. Καλείτε τον άνθρωπο και του λετε τί εργαλείο να χρησιμοποιήσει. Ήμαρτον!)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες