Domains

ότι θέλουμε να ρωτήσουμε και να μάθουμε για τα domains στην Ελλάδα και στον κόσμο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Domains

Δημοσίευση από gvard » 21 Νοέμ 2005 16:50

KGP έγραψε:
gvard έγραψε:δεύτερο quote αναφέρει οτι έχουμε online σύστημα για την κατοχύρωση των ονομάτων (οπου σε κάθε περίπτωση πρώτα παίρνεις και μετά πληρώνεις, προκειμένου να πάρεις το domain σου οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας).
diladi ta ksechorizeis oti to proto einai gia hosting kai to allo gia domain? pou...? mono esi to vlepeis?I apla epidi esi theorises oti to ksechorizeis...to theoreis kai dedomeno oti oloi oi ipolipoi to kanoun
Το online σύστημα για την κατοχύρωση των ονομάτων φυσικά και ξεχωρίζει, από τη στιγμή που για να πάς σε αυτό πας στην επιλογή "online κατοχύρωση .gr domains"...
KGP έγραψε:kai epidi tha sinechiseis na milas gia diachorismo...http://www.hyperhosting.gr/faq/index.html vres mou akrivos pou to diachorizeis
Η συγκεκριμένη σελίδα αν καθήσεις και την διαβάσεις θα δείς οτι αναφέρεται σε πακέτα φιλοξενίας. Ελεος!

KGP έγραψε:ektos autou pio leei oti gia to domain prota pairneis kai meta plironeis...diladi to online payment pou echeis kai anaferes se post pou eiche ginei schetika me domain registrations sto freestuff http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... ld&t=15123 opote se kathe periptosei prota perneis kai meta plironeis...sosta apolita (ego plirosa tin idia stigmi kai malista an thimae kala itan 5 ta ksimeromata) apla ego eimoun i ekseresi...ipotheto...
Κατά τη διαδικασία κατοχύρωσης αναφέρεται οτι είτε πληρώνεις μέσω πιστωτικής κάρτας είτε μέσω τραπεζικού λογαριασμού. Σε κάθε περίπτωση πρέπει να γίνει 5 ημέρες από την ημερομηνία κατοχύρωσης. Αν αυτό δεν είναι "prota pairneis kai meta plironeis" τότε ποιο είναι... ελεος!

KGP έγραψε:e tote einai logiko ego kai enas allos na eimastan i ekseresi apo ta 2000 pou echoun kanei register me sena opos mou eleges....
Σταμάτα τα ξύδια και ξαναγράψε την παραπάνω πρόταση, δεν έβγαλα τίποτα. Πότε είπα οτι είσαι η εξαίρεση κάπου;;;

KGP έγραψε:diladi pernontas ta stoichia paroli tin adeia tis Eurobank tin karta mou tha tin dei o ipalilos sou...esi etc?
Την κάρτα σου θα την δώ εγώ οπου έχω πρόσβαση στο σύστημα, ναι. Οπως γίνεται με όοοοοολες τις εταιρίες οπου χρεώνουν τηλεφωνικά...
KGP έγραψε:apla ipotithete oti anafereis oti to sistima sou einai pliros asfales, choris formes...email etc.
Το σύστημα για πληρωμές των domains (το οποίο είναι προσβάσιμο μέσα από την επιλογή "κατοχύρωση .gr domains) είναι πλήρως secure, ναι. Η τηλεφωνική πληρωμή γίνεται για τα πακέτα φιλοξενίας (οπως αναφέρεται στη σελίδα με τις ερωτήσεις).
KGP έγραψε:btw...ksechases episis ton arithmo eggrisis apo tin archi prostasias dedomenon, pou den apotelei prosopikon dedomenon fisika.

Ολες οι διαδικασίες είναι σύμφωνες με το ΦΕΚ 717-β-2005 το οποίο αφορά τα .gr domains. Κάτσε διάβασε το, θα σε βοηθήσει πριν αρχίσεις και λες ανυπόστατα πράγματα. Εκεί θα δεις τα περι προστασίας προσωπικών δεδομένων, καθώς και τον ανύπαρκτο αριθμό έγκρισης που χωρίς να γνωρίζεις το θέμα πιστεύεις οτι πρέπει να έχει ο κάθε καταχωρητής.

oso gia to didaskes rotao...ton daskalo...san mathitoudi pou eime
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Domains

Δημοσίευση από gvard » 21 Νοέμ 2005 16:54

KGP έγραψε:kai efoson ksereis kai apo prostasia dedomenon...vlepo oti den echeis pros enimerosi esto...oute ena privacy policy, oute kan mia proidopiisi gia to oti "kratas" dedomena ana pasa stigmi kai gia to pios einai ipeuthinos gia auta.

theleis na sinechiso? btw o titlos sou pios einai....epagelmatias "******" ???
Υπάρχει η ενημέρωση φίλε μου, πριν κατοχυρώσεις το όνομα... Ενας σωστός consultant κάθεται και μελετάει πριν αρχίσει να λέει διάφορα...

Φυσικά και θέλω να συνεχίσεις, απλώς αν είσαι consultant (οπως λες) δράσε αντάξια: Μην λες φανφαρολογίες και ΔΙΑΒΑΣΕ!!!
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Domains

Δημοσίευση από cordis » 21 Νοέμ 2005 16:56

Σε όποιο μαγαζί και να πας στο αντίγραφο απόδειξης υπάρχει ο αριθμός τις κάρτας σου ΚΑΙ η ημερομηνία λήξης!! Δηλ. Ο υπάλληλος έχει την ευχέρεια να κάνει ότι θέλει... ΚΑΘΕ χρήση της κάρτας γίνετε καλή την πίστη αυτή την στιγμή και έτσι όπως έχει το σύστημα με της κάρτες...

Όταν αλλάξει όλο το σύστημα τα ξαναλέμε...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Domains

Δημοσίευση από KGP » 21 Νοέμ 2005 17:10

echo ta eicha diavasei kai palaiotera...kai tilefonika sta eicha pei... opos eicha kanei kai me tous perisoterous... oloi sas (den milao prosopika) dia tilefonou ta anagnorizate.... irthe i stigmi na ta apodiksete...

eidou i rodos eidou kai to pidima... opos ksereis ego ston "choro" sas den emplekomai emesa i amesa (milao gia ellada panta) opote ksereis oti den ipokinoume apo opiadipote sinferon... i kanena kerdos eite auto einai emeso eite ameso...

kai episis epidi esei diavazeis kalitera apo mena... opou chrisimopio ton titlo, ton dieukrinizo... esi to kaneis?allos einai kathara prosopikes apopsis kai tipota allo....

ta leme aurio my friend me perisotero kous kous gia tous agglous ipotheto...i gia tous amerikanous...

Ps cordis echeis dikio...alla den mporoume apo tin mia na milame gia prosopika dedomena se alles eteries...kai pos chrisimopiountai..kai apo tin alli na peftoume ston idio lako...opos episis i apodiksei den echei to CCV -an kai i diadikasia me tin karta den apotelouse to mono thema-
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Domains

Δημοσίευση από gvard » 21 Νοέμ 2005 17:14

KGP έγραψε: genika to mono pou eime sigouros (ochi entelos) oti einai sosto ekei pera einai oi times...gia ta ipolipa den diasfalizeis kanenan...
Τι εννοείς για τα υπόλοιπα δεν διασφαλίζω κανέναν; Δεν κατάλαβα τι εννοείς. Αν πάντως έχεις απορίες σχετικά με την ποιότητα μπορείς να ανοίξεις κάποιο πακέτο και μέσα στο μήνα να πάρεις πίσω τα χρήματα σου αν δεν είσαι ικανοποιημένος. Επίσης μπορείς να επικοινωνήσεις με κάποιον από τους πελάτες μου οπου υπάρχουν στη λίστα πελατών προκειμένου να μάθεις από πρώτο χέρι (και οχι από εμένα τον κακό hoster) την ποιότητα των υπηρεσιών.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Domains

Δημοσίευση από gvard » 21 Νοέμ 2005 17:17

KGP έγραψε:kai pes oti ego thelo kai ena mikro paketaki hosting.... i katachorisei tou domain sinechizei na einai online? i ochi? me vasi to akoloutho?

http://www.hyperhosting.gr/order.html
Εφόσον είναι παραγγελία πακέτου φιλοξενίας δεν γίνεται online. Για online κατοχύρωση υπάρχει αντίστοιχο link. Πολλοί κατοχυρώνουν το όνομα και μετά παίρνουν πακέτο φιλοξενίας (οπου υπολογίζεται τυχόν έκπτωση στο όνομα).
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Domains

Δημοσίευση από KGP » 21 Νοέμ 2005 17:19

eipa ego pote oti eise kakos hoster?

vres mou akrivos pou tin chrisimopiisa akrivos auti tin frasi.

auta ta leme aurio....
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Domains

Δημοσίευση από gvard » 21 Νοέμ 2005 17:25

KGP έγραψε:eipa ego pote oti eise kakos hoster?

vres mou akrivos pou tin chrisimopiisa akrivos auti tin frasi.

auta ta leme aurio....
Οταν λες οτι οι πελάτες είναι έρμαιο στα χέρια μου και οτι δεν παρέχω καμία εγγύηση τότε τι να πω. Επίσης γιατί να τα πούμε αύριο; Λανθασμένα (πάλι) έβγαλες το συμπέρασμα οτι εφόσον η τηλεφωνική εξυπηρέτηση είναι 09:00-17:00 έτσι είναι και η εξυπηρέτηση μέσω e-mail ή μόνο τότε ασχολούμαι με την εταιρία...

Το αν η εξυπηρέτηση είναι μόνο 09:00-17:00 να στο πούν οι πελάτες οι οποίοι στα email μέχρι και τις 3 το βράδυ έχουν άμεση απόκριση, καθώς και οι πελάτες οι οποίοι είχαν σοβαρό πρόβλημα, ακολουθούσαν την "επείγον ενημέρωση" (συγκεκριμένη διαδικασία που δίδεται στους πελάτες hosting) και μέσα σε λίγα λεπτά έβλεπαν λύση στο πρόβλημα τους (από επαναφορά backup στις 04:00 μέχρι λύση στο CMS τους που δεν μπορούσαν να βρούν).

Εγώ εδώ είμαι, γιατί λοιπόν να συνεχίσουμε αύριο;΄
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Domains

Δημοσίευση από KGP » 22 Νοέμ 2005 08:55

eipa ego oti oi pelates sou einai ermeo sta cheria sou? (telika tha parafrazeis opos theleis ta legomena mou? i tha vriskeis kai tha paratheteis akrivos autes tis fraseis otan tis chrisimopio...akoma perimeno na mou peis pou ipediksa akrivos na ginei kapios katachoritis.......)

oso gia to 0900-1700 den chriazete na mou to poun oi pelates sou...to ksero "first hand" pou otan ikseres para poli kala tin siggekrimeni periptosi (autin kata tin opia evrises kapion agria....gia tis 28 meres...kai meta mou anafereis meta se proigoumeni apantisi, oti den ksereis ti ginete....milame panta gia registration pou egine mesa apo sena)

ama kai pali einai lanthasmeni i entiposi....pou anafereis pote ep akrivos einai oi ores tou support (kai pes mou an to diachorizeis gia domain kai gia hosting)

epidi ego eime "consultant" echo mathei na "dino" analogo chrono tis imeras mou se kathe activity...toso apofasisa na doso tote edosa echtes....me tin idia logiki otan aneferes gia tis ores support otan se eicha vrei online ksimeromata...kai ego tote ekei eimoun kai perimena apantisi...alla telika se pira tis ores pou diloses.

epidi tinchanei kiolas na anafereis kai tin eteria pou antiprosopeueis (i echeis) kai stin ipografi sou, kathe scholio pou kaneis logika apotelei kai thesi tis "eterias" sou.... (vlepeis pouthena na antiprosopeuo kanenan ektos apo tis apopseis mou? opos vevea kai tis theseis mou otan krino skopimo na tis anafero?)

akoma perimeno apo enan "epagelmatia" pou katakrinei kapion allo epaggelmatia (consultant opos ton apokalei eironika omos apo oti mou echei dothei i entiposi)na apantisi safos se oles tis erotiseis pou tou kanei o allos sta plaisia tou dialogou schetika me tin epaggelmatikotita tou...

ego mechri stigmis kano copy paste eksoloklirou otidipote vlepo -incl url-... den chrisimopio tis protaseis epilektika...

to FAQ/help otidipote me ta domain kai me to hosting pou vriskete efoson einai ksechorista opos les?

ta privacy, ta peri diachiriseis dedomenon (apo ta dedomena pou mpenoun stis formes, tilefonika etc) pou ta anafereis?

ta peri asfalias auton pou ta anafereis? (den enoo anafora se SSL )

http://www.hyperhosting.gr/order.html pes mou pou anafereis akrivos ti prosfereis, apo apopsi after sales support (siggekrimena) oti echo dikaioma epistrofis chrimaton, oti diachirizontai ta dedomena ta opia tha staloun, pos tha staloun, pios einai ipeuthinos gia tin diachirisi tou, ta legomena "privacy, ToS and T&C" episis pou einai to "QoS" i anafora ep autou?

auta einai ta ligotera pou enas "consultant" opos ton apokaleis (elpizo ochi ipotimitika) gia na min prochorisoume gia contigency plans....pou ithela na se rotiso palaiotera alla to akirosa...

ahh kai kati allo pou mou ekane idieteri entiposi...thimame oti se eicha parei tilefono gia na sizitisoume auta ta themata, os dinitikos pelatis, eichame pei kiolas oti tha kanonisoume na vrethoume... akoma thimame otan anakinisa to thema mia evdomada argotera sto meeting pou eiche kanei to FS (stin plaka tote pou ekanes kai to unpaiktable scholio....gia to pou eicha kanei register to domain)... thimase tin apantisi sou otan se rotisa..."thimase tin sizitisi pou eichame kanei tin proigoumeni evdomada...gia kapia themata pou tha ithela na sizitisoume?".... i apantisi sou..."ee..den thimame akrivos...tote pou efages porta?"

ligo argotera allaksa registar (otan egine kai approve ta domain)...elpizo na eimoun i ekseresi....

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Domains

Δημοσίευση από gvard » 22 Νοέμ 2005 18:26

Καλησπέρα,
KGP έγραψε:eipa ego oti oi pelates sou einai ermeo sta cheria sou? (telika tha parafrazeis opos theleis ta legomena mou? i tha vriskeis kai tha paratheteis akrivos autes tis fraseis otan tis chrisimopio
Είπες τα εξής:
choris esei na parecheis analoges eggiiseis gia autes, opos kai genika me vasei pies sinthikes parecheis tis ipiresies sou akoma kai sta domain....

genika to mono pou eime sigouros (ochi entelos) oti einai sosto ekei pera einai oi times...gia ta ipolipa den diasfalizeis kanenan...
Από τη στιγμή που λες οτι δεν διασφαλίζω κανέναν, άρα όλοι δεν είναι σίγουροι για τις υπηρεσίες τους, είναι έρμαιο των μη διασφαλισμένων υπηρεσιών μου.
KGP έγραψε:...akoma perimeno na mou peis pou ipediksa akrivos na ginei kapios katachoritis.......)
Σου έχω απαντήσει στο χθεσινό μου μήνυμα στις 15:04. Διάβαζε πριν γράφεις! Θα σε βοηθήσει στο να μην γελάνε τόσοι πολλοί...
KGP έγραψε:oso gia to 0900-1700 den chriazete na mou to poun oi pelates sou...to ksero "first hand" pou otan ikseres para poli kala tin siggekrimeni periptosi (autin kata tin opia evrises kapion agria....gia tis 28 meres...kai meta mou anafereis meta se proigoumeni apantisi, oti den ksereis ti ginete....milame panta gia registration pou egine mesa apo sena)

ama kai pali einai lanthasmeni i entiposi....pou anafereis pote ep akrivos einai oi ores tou support (kai pes mou an to diachorizeis gia domain kai gia hosting)
Η συγκεκριμένη σελίδα είναι στο "Επικοινωνία" οπου αναφέρει τις ώρες του τηλεφωνικού support. Εξάλλου από οτι βλέπω στις 16/04/2005 μιλήσαμε για τα συγκεκριμένα domains από τις 05:02π.μ. μέχρι τις 05:21π.μ. μέσω MSN, απόδειξη οτι η υποστήριξη (εκτός τηλεφώνου) δεν γνωρίζει συγκεκριμένο ωράριο. Εκείνη την ημέρα ζήτησες να με καλέσεις αντί να τα γράφεις, ΣΥΓΝΩΜΗ που τα ξημερώματα δεν μπορούσες να καλέσεις (ενώ μπορούσες κανονικά να πάρεις απαντήσεις ηλεκτρονικά)!!! Επίσης για το πρόβλημα με την πιστωτική σου που αναφέρεις κάπου σε αυτό το post, η εξυπηρέτηση ήταν στις 19/04/2004 στις 04:28π.μ. και όντως τότε ήσουν από τους πρώτους οπου ανακαλύψαμε το συγκεκριμένο πρόβλημα με την ημερομηνία λήξεως. Για το support μέσω e-mail δεν υπάρχει ωράριο όπως επίσης σου είπα χθες στις 17:25. Διάβασε το site και μετά λέγε διάφορα. Θα σε βοηθήσει στο να μην γελάνε πολλοί...
KGP έγραψε:epidi ego eime "consultant" echo mathei na "dino" analogo chrono tis imeras mou se kathe activity...toso apofasisa na doso tote edosa echtes....me tin idia logiki otan aneferes gia tis ores support otan se eicha vrei online ksimeromata...kai ego tote ekei eimoun kai perimena apantisi...alla telika se pira tis ores pou diloses.
Εχεις απόλυτο δίκιο, οσο χρόνο της ημέρες θέλεις δίνεις. Το είπα νομίζοντας οτι εσύ είπες να σταματήσουμε στις 17:00 επειδή πίστευες οτι μέχρι εκεί είναι το support μου. Είπες επ'ακριβώς:
mias kai einai nearly 1700 kai ipopsiazomai oti ischiei to orario.... tin kano ta leme aurio pali.... "daskale"
...αφήνοντας να εννοηθεί καθαρά οτι σταματάς λόγω εμένα. Για αυτό είπα οτι εγώ εδώ είμαι και συνεχίζω. Πρόσεχε τι λές, θα σε βοηθήσει στο να μην γελάνε πολλοί...
KGP έγραψε:epidi tinchanei kiolas na anafereis kai tin eteria pou antiprosopeueis (i echeis) kai stin ipografi sou, kathe scholio pou kaneis logika apotelei kai thesi tis "eterias" sou.... (vlepeis pouthena na antiprosopeuo kanenan ektos apo tis apopseis mou? opos vevea kai tis theseis mou otan krino skopimo na tis anafero?)

akoma perimeno apo enan "epagelmatia" pou katakrinei kapion allo epaggelmatia (consultant opos ton apokalei eironika omos apo oti mou echei dothei i entiposi)na apantisi safos se oles tis erotiseis pou tou kanei o allos sta plaisia tou dialogou schetika me tin epaggelmatikotita tou...
Φυσικά και εκπροσωπώ την ατομική επιχείρηση μου. Μέχρι τώρα έχω απαντήσει σαφέστατα σε όλες τις ερωτήσεις σου, γιατί αφήνεις να εννοηθεί το αντίθετο;
KGP έγραψε:ego mechri stigmis kano copy paste eksoloklirou otidipote vlepo -incl url-... den chrisimopio tis protaseis epilektika...
(αναγκαστικό copy-paste για να μην πιστεύει οτι κόβω φράσεις...)
KGP έγραψε:to FAQ/help otidipote me ta domain kai me to hosting pou vriskete efoson einai ksechorista opos les?
Το FAQ του hosting υπάρχει στην αντίστοιχη σελίδα "Ερωτήσεις". FAQ για τα domain δεν υπάρχει οπως αναφέρεται ξεκάθαρα στο http://domains.hyperhosting.gr/ (για οποιαδήποτε απορία επικοινωνήστε μαζί μας στο χχχχχχ) διοτι δεν εχουν προκύψει μέχρι τώρα συγκεκριμένες συχνές ερωτήσεις (αυτό δεν σημαίνει FAQ;;;;), κάθε ερώτηση είναι διαφορετική.
KGP έγραψε:ta privacy, ta peri diachiriseis dedomenon (apo ta dedomena pou mpenoun stis formes, tilefonika etc) pou ta anafereis?
Οπως είπα και χθες στις 16:54 υπάρχει η αντίστοιχη ενημέρωση πριν την κατοχύρωση του ονόματος. Διάβασε τι γράφω, θα σε βοηθήσει στο να μην γελάνε πολλοί...
KGP έγραψε:ta peri asfalias auton pou ta anafereis? (den enoo anafora se SSL )
Ολα τα δεδομένα διαχειρίζονται σύμφωνα με τις εκάστοτε διατάξεις της ΕΕΤΤ και της ΑΠΠΔ. Είναι εξάλλου απαραίτητος όρος από την ΕΕΤΤ.
KGP έγραψε:http://www.hyperhosting.gr/order.html pes mou pou anafereis akrivos ti prosfereis, apo apopsi after sales support (siggekrimena) oti echo dikaioma epistrofis chrimaton, oti diachirizontai ta dedomena ta opia tha staloun, pos tha staloun, pios einai ipeuthinos gia tin diachirisi tou, ta legomena "privacy, ToS and T&C" episis pou einai to "QoS" i anafora ep autou?
Ενας πελάτης πριν παραγγείλει κάποιο πακέτο θα κοιτάξει την αντίστοιχη σελίδα του πακέτου. Εκεί αναφέρονται τα after-sales support και το δικαίωμα επιστροφής χρημάτων. Οσο για την διαχείριση των δεδομένων, όπως είπα και σε προηγούμενο μήνυμα μου αναγκαστικά δεσμεύει εμένα λόγω της μορφής της επιχείρησης μου. Για το QoS δεν μιλάμε με λόγια, υπάρχει live παράδειγμα στην κεντρική σελίδα, από monitoring εταιρία.
KGP έγραψε:auta einai ta ligotera pou enas "consultant" opos ton apokaleis (elpizo ochi ipotimitika) gia na min prochorisoume gia contigency plans....pou ithela na se rotiso palaiotera alla to akirosa...
"...opos ton apokaleis";;; Εσύ αποκαλείσαι έτσι, εγώ σε αποκαλώ όπως μου λες οτι είσαι. Αν μου πείς οτι είσαι πρόεδρος στην κοινότητα Τραχανοπλαγιάς πάλι θα σε αποκαλώ "πρόεδρο". Δεν αποκαλώ κάποιον οτιδήποτε...
KGP έγραψε:ahh kai kati allo pou mou ekane idieteri entiposi...thimame oti se eicha parei tilefono gia na sizitisoume auta ta themata, os dinitikos pelatis, eichame pei kiolas oti tha kanonisoume na vrethoume... akoma thimame otan anakinisa to thema mia evdomada argotera sto meeting pou eiche kanei to FS (stin plaka tote pou ekanes kai to unpaiktable scholio....gia to pou eicha kanei register to domain)... thimase tin apantisi sou otan se rotisa..."thimase tin sizitisi pou eichame kanei tin proigoumeni evdomada...gia kapia themata pou tha ithela na sizitisoume?".... i apantisi sou..."ee..den thimame akrivos...tote pou efages porta?"

ligo argotera allaksa registar (otan egine kai approve ta domain)...elpizo na eimoun i ekseresi....
....δηλαδή θέλεις να μου πείς οτι άλλαξες καταχωρητή επειδή δεν κάθησα να συζητήσουμε κάποια θέματα σε meeting του FreeStuff οπου βγαίνουμε για ΦΡΑΠΕ και ΚΟΨΙΔΙΑ και εκεί που λέγαμε "μαλάκα" και "μαλάκα", σου είπα "τότε που έφαγες πόρτα".... Niiiiice :o
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος

Άβαταρ μέλους
Specom
Επικοινωνία:

Domains

Δημοσίευση από Specom » 23 Νοέμ 2005 07:39

Aporw, ilikrina aporw, pou thn vriskete thn ore3h, lete sinexws ta idia kai ta idia. To vriskw telios antiepaggelmatiko na ginete auto to pragma public, dld o enas prospathei na ntropiasei ton alon.

3ekoliste ligo, ti kathete o enas kai asxolite me to ti kanei o alos?
Vasika esu re KGP, ontos o Gvard 3erei kapia pragmata perissotera gia ta domains apo esena kai to vriskw polu logiko, opws kai esu 3ereis kapia pragmata perisotera apo auton se ala themata.
Mporeite an thelete na kanete ena IQ test na doume pios exei pio upsilo, mpas kai hremisete ligaki.
An kathomouna egw kai asxoliomouna me to ti leei o kathenas gia thn etairia mou kai to support mou tha eixe klisei to magazi, Gvard oi pelates sou kai esu 3ereis / 3eroun an eisai swstos sthn douleia sou, egw proswpika exw ena megalo pososto pelatias pou feugei apo ales etairies kai erxete se emena, kanenas ma kanenas den exei erthei pote se emena kai na exei fugei apo thn Hyperosting.

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Domains

Δημοσίευση από KGP » 23 Νοέμ 2005 12:24

Specom echeis dikio os pros to oti to olo conflict ginete public den einai prepon...apo tin alli den mou aresei tin "petseta" na afinete sto patoma, kai thelo na toniso (opos eichame kai mia sizitisi me ton giorgi) gia polosti fora oti to thema den einai prosopiko...kai opos to echo ksanapei o gvard (o Giorgos o Vardikos tis hyperhosting) einai o monos o opios echei ta legomena guts na pernei meros se conflict (min ksechname oti i ousia tou conflict einai na ginete gia positive skopo....kai ochi gia ntropiasma metaksi mas))

to thema den echei na kanei schesi me ta domains alla me tis "politikes" kai tis "praktikes" genikotera kai ta plaisia sta opia autes einai efarmosimes i ochi.

anyway echeis dikio ego tha to stamatiso edo (choris na simenei oti iparchei pithanotita na min emplakoume sto mellon) me tin parathesei enos poli endiaferontos arthrou:

Don’t let security breaches ruin your Christmas
Monday November 21 2005

Polo Ralph Lauren is only one recent target of a string of data security breaches in the US, involving the loss of hundreds of thousands of customer credit transactions.

Unlike the UK, Californian law requires vendors to notify victims of potential breaches which means that such data compromises are well-publicised. Already surveys are predicting that British shoppers will not be going mad in the aisles this Christmas with many planning to reign in their spending and slim down their credit card bills - spending around £940 less in the run up to Christmas than last year and tightening their belts when it comes to clothes, shoes and health and beauty products (Source: Morgan Stanley Consumer Banking).

Reported data compromise events are increasing at a rate of 400% per year internationally. Ian White, Senior Consultant at Cybertrust, says: "The targets of Identity Fraud are individual consumers but to combat against the consumer becoming a victim it is necessary to look to where identity information could potentially leak from. The prime organisations that hold individual data which can be compromised are Retailers, Banks or Colleges and Universities and therefore the onus is on them to ensure that the data is protected"

Opportunities for data compromise can be minimised by following these simple guidelines:

Regularly scan internal and external systems for vulnerabilities and points of security exposure
Establish a Data Retention Policy. List the information types that must not leak out and where on the network that data is stored
Establish a Data Control Policy and outline how sensitive information is disseminated based on a business "need-to-know" basis
Establish an Incident Response Plan. Formulate a strategy for responding to situations that might jeopardise sensitive information.
Instill security awareness behaviour within all employees and network users. Security training is essential for every employee from the entry-level worker up to the CEO.

http://theretailbulletin.com/index.php?page=5&id=7548

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Domains

Δημοσίευση από gvard » 23 Νοέμ 2005 14:42

Καλημέρα,

Specom εγώ προσωπικά δεν είδα πουθενά να ντροπιάζεται η επιχείρηση μου, αντιθέτως είδα ένας χρήστης του FS να λέει το "Α" και εγώ να απαντώ (σε σχέση με την επιχείρηση μου) οτι δεν ισχύει γιατί στο site αναφέρεται αυτό και αυτό. Αν το θεωρούσα ντροπιασμό τότε θα είχα ζητήσει να κλειστεί το συγκεκριμένο post από την αρχή, όπως εχει γίνει στο παρελθόν από άλλες επιχειρήσεις.

KGP βάζουμε μία άνω τελεία εδώ και επιφυλασσόμαστε στο να συνεχίσουμε στο μέλλον είτε online είτε από κοντά σε μία παρτίδα τάβλι :hammer:
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Domains

Δημοσίευση από KGP » 23 Νοέμ 2005 15:04

epitelous sinfono kai se kati mazi sou giorgi... akrivos auto pou leei...an kai den ischiei mono se sena to "A" opos sou to echo dilosei pampoles fores.....

ano telia vazoume oses fores theleis...se meeting tha ta ksanapoume to mono sigouro....online auto kai an den einai sigouro.... gia to tavli einai to mono anefikto...den ksero tavli karntia mou... kana skaki ama goustareis kai echo chrono mesa (na to peksoume kai intelectual.....sosta?)

Άβαταρ μέλους
Specom
Επικοινωνία:

Domains

Δημοσίευση από Specom » 24 Νοέμ 2005 10:21

Nice nice, axouta more ta paidakia mouuuuuu ti kala kai hrema pou einai twra. Ante upno twra....

:P

Απάντηση

Επιστροφή στο “Domains - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες