kamena pixel se laptop

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
panosru
WebDev Moderator

kamena pixel se laptop

Δημοσίευση από panosru » 22 Νοέμ 2005 17:35

enas filos mou phre ena laptop kai exei ena kameno pixel sthn mesh ths othonis kai fenete poly asxhmo (alla kai na mhn fenotan den exei shmasia) to laptop to phre apo to fujitsu siemens.
molis eide to kameno pixel pernei sthn etairia ap' opou phre to lap top kai tou lene pos den einai mesa sthn egyhsh to ena kameno pixel alla prepei na einai pano apo 5 kamena pixel (h kai 5).
opos einai fysiko h ksenera s' olo to megaleio...
tora ti prepei na kanei gi' ayto?
skeytike na apeythinthei sthn INKA se periptosh pou h fujitsu siemens den tou allaksei to laptop.
Nomika ap' oso ksero den exei shmasia ti leei h eggyhsh, dld an h eggyhsh ths fujitsu siemens leei pos yposthrizei thn alagh tou proiontos mono an exei 5 h perisotera kamena pixels den shmenei pos an exei 4 h ligotera payei na theoreite elatomatiko to proion.
nomika pali ap' osa gnorizo ean to proion einai elatomatiko exei ypoxreosh h etairia pou to paragei na epidiorthosh na na antikatasthsei to proion.

an mporeite peite mou ti prepei na ginei s' ayth htn periptosh kai an exete antimetopisei kati paromoio.

Freegreece

kamena pixel se laptop

Δημοσίευση από Freegreece » 22 Νοέμ 2005 17:44

Το συγκεκριμένο μήνυμα έγραφε το κουτί του pavilion μου δηλαδή έλεγε ότι είναι πιθανόν να υπάρχει κάποιο καμένο Pixel Σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο...

panosru
WebDev Moderator

kamena pixel se laptop

Δημοσίευση από panosru » 22 Νοέμ 2005 18:17

nai alla den exei shmasia ayto dld prepei na kaneis tama prin pareis laptop gia na mhn exeis kanena kameno pixel? den einai takthkh emporiou ayto..
apla aparadekto.
prosopika ego symboulepsa ton filo mou na milisei apeythias sthn fuzitsu siemens kai an tou pei pos den to pernei se eggyhsh na milisei sthn INKA gi' ayto.

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

kamena pixel se laptop

Δημοσίευση από id12586 » 22 Νοέμ 2005 18:27

Απαράδεκτο είναι, αλλά δεν μπορείς να κάνεις τπτ! Το ίδιο ισχύει και για τις TFT...
Μόνο η LG δίνει εγγύηση μηδενικού pixel...
(Eγώ έχω Sony LCD, με ένα καμμένο πίξελ..γκρ!~)
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

kamena pixel se laptop

Δημοσίευση από EneMe » 22 Νοέμ 2005 19:24

"Ναι, γεια σας, έχω ένα καμμένο pixel και άλλα 5-6 γύρω του που πότε δουλεύουν και πότε όχι..."

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

kamena pixel se laptop

Δημοσίευση από deninho » 22 Νοέμ 2005 20:10

Πάντως αν η εγγύηση μέσα δεν το γράφει ρητά, να απαιτήσει αλλαγή του laptop. Έτσι έκανε κι η αδερφή μου με το δικό της, από το ΠΛΑΙΣΙΟ. Κι αυτοί στην αρχή κάτι τέτοια της έλεγαν, όμως από τη στιγμή που δεν της είχαν πει τπτ στην αρχή, και δεν έγραφε τπτ στην εγγύηση αναγκαστήκανε να το αλλάξουν.

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

kamena pixel se laptop

Δημοσίευση από EneMe » 22 Νοέμ 2005 22:32

Τσαμπουκά θέλουν τέτοιες περιπτώσεις!
Αλήθεια, αυτό για τα 5 pixels το λέει μέσα το βιβλιαράκι;
Αν όχι, μην κωλώνεις πουθενά!

Άβαταρ μέλους
tolis_montana
Honorary Member
Επικοινωνία:

kamena pixel se laptop

Δημοσίευση από tolis_montana » 22 Νοέμ 2005 22:36

kanenas tropos de yparxei na kapsete alla 4 pixels?

Άβαταρ μέλους
viktoras
Επικοινωνία:

kamena pixel se laptop

Δημοσίευση από viktoras » 23 Νοέμ 2005 03:02

lol, εμπρός να κάψουμε τα pixels!Κι εγώ έχω ένα πάνω δεξιά.. αλλά δεν φαίνεται πολύ :D
<?="Hello Freestuff";?>
Quality hosting by Cityhost

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

kamena pixel se laptop

Δημοσίευση από af » 23 Νοέμ 2005 11:25

EneMe έγραψε:Τσαμπουκά θέλουν τέτοιες περιπτώσεις!
Αλήθεια, αυτό για τα 5 pixels το λέει μέσα το βιβλιαράκι;
Αν όχι, μην κωλώνεις πουθενά!
Συμφωνώ απόλυτα...φτάσε το θέμα όσο πιο ψηλά μπορείς (Ιεραρχικά) να δεις για πότε στο αλλάζουν :evil:

spookyb52
Επικοινωνία:

kamena pixel se laptop

Δημοσίευση από spookyb52 » 23 Νοέμ 2005 12:12

Εικόνα

http://www.macosxhints.com/article.php? ... 3120036269

http://www.psp-vault.com/Article168.psp

Μια ζωή πίσω αυτή η χώρα :snooty: :P :P :P

Παντως και από περιπτώσεις φίλων που θυμάμαι.. δέν τις αλλάζουν...

Άν θυμάμαι καλά ισχύει το 5 η περισσότερα dead pixels η 3 δίπλα δίπλα. Ένα laptop φίλου (compaq) είχε 3 dead pixels αλλά όχι δίπλα οπότε... :evil:
Life is like a fast car on an icy road. Brakes don't work, yes I know it, but I step on the gas
Garage punk | Rockabilly | Rock 'n' Roll | Stoner

Άβαταρ μέλους
tolis_montana
Honorary Member
Επικοινωνία:

kamena pixel se laptop

Δημοσίευση από tolis_montana » 23 Νοέμ 2005 15:01

καλα οταν το αγορασε δε τον τσεκαρε για καμενα πιξελς τοσα λεφτα δίνεις ρε γμτ... κριμα

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

kamena pixel se laptop

Δημοσίευση από fiskilis » 23 Νοέμ 2005 15:27

ακριβως αυτο
οταν αγοραζεις laptop και οθονη flat θα πρεπει να απαιτεις να δοκιμαζονται με εναλαγη ασπρου μαυρου φοντου για ελεγχο καμενων πιξελ
για δοκιμασε να τους απειλησεις με γνωστοποιηση στα ΜΜΕ και στον ειδικοτυπο να δουμε τι θα πουν
εγω εχω 2 περιπτωσεις προσωπικα οπου μου αλλαξαν 1 tv tft και 1 video/cd συσκευη κανωντας χρηση αυτου του τροπου δηλαδη λεγωντας το που δουλευω
ακομα και τραπεζα μου εκοψε 1500 ευρω απο πανοτοκια

panosru
WebDev Moderator

kamena pixel se laptop

Δημοσίευση από panosru » 23 Νοέμ 2005 15:56

to problhma einai pos to paidi einai apo krhth kai hrthe athna gia spoudes kai etsi den to koitakse kai perimene na tou to feroun, pou na fantazotan pos tha exei kameno pixel.. molis tou to feran to eide kai tous phre thlefono alla legan blakeies oi alloi pode n mporei na ginei alagh ktl.

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

kamena pixel se laptop

Δημοσίευση από dva_dev » 26 Νοέμ 2005 19:47

Εγώ πάντως όταν αγόρασα την οθόνη μου (παρότι την πήρα από κατάστημα ηλεκτρικών συσκευών και όχι κομπιουτεράδικο) πρίν την πληρώσω τους έβαλα να την βάλουν να δουλέψει. α) για να βεβαιωθώ ότι δουλεύει και β) για να δω ότι δεν έχει καμένα pixels (μιας και η eizo δεν έδινε εγγύηση).
Είναι πολύ σπαστικό να έχεις μαυράκια στην οθόνη σου.
Την είχα πατήσει με πιο αστείες @@ίτσες πολύ παλιότερα όταν είχα αγοράσει το πρώτο μου pc (486dx/40MHz) και δεν δούλευαν τα leds. Ασήμαντο μεν αλλά πολύ σπαστικό (το οποίο δεν φτιάχτηκε κι όλας) και είπα πως ότι κι αν αγοράσω για υπολογιστή αν δεν το δω να δουλεύει δεν το παίρνω. Ακόμα και οπτικό ποντίκι να είναι θα δοκιμαστεί γιατί και μόνο το δρομολόγιο που θα κάνεις να φτάσεις σπίτι για να δεις ότι δεν δουλεύει και ξανά πίσω σύν την τσαντίλα είναι αρκετά.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης