αντιγραφη dvd

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
frying pal
Επικοινωνία:

αντιγραφη dvd

Δημοσίευση από frying pal » 30 Νοέμ 2005 00:30

Έχω το εξής προβλημα:
Είχα ενα αντιγραφικό της TEAC και πήρα προσφατα ενα φτηνο DVD player της Sony. Master το TEAC και slave το Sony. Όταν αντιγράφω οτιδήποτε DVD κανοντας την εικόνα και την εγγραφη απο το ίδιο το αντιγραφικό δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Όταν όμως κάνω την εικόνα απο το Sony, το τελικο DVD παίζει μεν στο Sony ενώ το TEAC δεν το αναγνωρίζει καθόλου. Χρησημοποιώ το Nero και εννοείτε πως δεν υπαρχει προστασια εγγραφης, αναφέρομαι σε διαφορα αρχεια όπως mp3 και videακια. Το δοκίμασα και σε αλλο υπολογιστή και δεν ετρεχε.
Βασικα γίνεται καποιο αντιγραφικο να μην μπορει να διαβασει τα αρχεια που αυτο αντεγραψε;
Τι πρεπει να κάνω;

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

αντιγραφη dvd

Δημοσίευση από MegasmorF » 01 Δεκ 2005 19:04

Vasika den xerw me poio programma grafis DVD alla kapoia programmata vazoun kai periorismous pou fisika esy exeis epilexei twra emena ayto mou hrthe sto mialo
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

Άβαταρ μέλους
frying pal
Επικοινωνία:

αντιγραφη dvd

Δημοσίευση από frying pal » 02 Δεκ 2005 00:53

Με το Nero γραφω, απλα πραγματα (και το nero vision Express SE).
Λογικό μου φαίνεται να φταιει κατι τετοιο που λες, αλλα δε μπορω να βρω τι; Δοκίμασα και με audio CD και το DVD writer δουλευει κανονικά. Κάτι παιζει λαθος όταν κανω το image απο το άλλο...
Για πειτε με τπτ αλλο..

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

αντιγραφη dvd

Δημοσίευση από deninho » 03 Δεκ 2005 11:02

Για δοκίμασε να κάνεις image με το DVD Decrypter, και να γράψεις το dvd με το DVD Shrink (αμφότερα διανέμονται δωρεάν και πολύ καλά προγράμματα·εγώ αυτά χρησιμοποιώ)

Άβαταρ μέλους
frying pal
Επικοινωνία:

αντιγραφη dvd

Δημοσίευση από frying pal » 03 Δεκ 2005 20:07

Το DVD Schrink το χρησημοποιώ, και έχω δοκιμάσει και με αυτο αλλά και μεσω DVD Schrink με τη βοηθεια του Nero γραφω. Δηλαδή, εννοείς να κανω με διαφορετικό προγραμμα το image ή την εγγραφή;

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

αντιγραφη dvd

Δημοσίευση από deninho » 04 Δεκ 2005 13:05

Δοκίμασε να κάνεις την εγγραφή με το DVD Decrypter (την εγγραφή της εικόνας σε dvd, δεν έγινε τυπογραφικό λάθος). Εγώ αυτά τα δύο μόνο χρησιμοποιώ για την εγγραφή dvd

Άβαταρ μέλους
frying pal
Επικοινωνία:

αντιγραφη dvd

Δημοσίευση από frying pal » 04 Δεκ 2005 20:02

Λοιπόν, βάζω μια ταινία στο DVD Player κανω την εικόνα με το DVD Decrypter (το οποίο ενώ βρισκοταν στο Η/Υ δε το είχα χρησημοποιησει ποτέ και μου φανηκε ψιλοκορυφή). Το ανοιγω και το γραφω μετα με DVD Schrink και παλι τα ίδια. Tο αντιγραφικό το βλεπει σαν αδειο ανώ το καινούργιο το παιζει μια χαρα...
Ευχαριστώ για το χρονο σας αλλα τελικα θα πεταξω τον υπολιγιστη και θα παρω αλλον. Μαλλον είναι πιο hardware το πρόβλημα. Θα κανω ενα format και βλέπω.
Thanks.

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

αντιγραφη dvd

Δημοσίευση από MegasmorF » 05 Δεκ 2005 15:05

Flying ayto einai i eykoli lisi dokimases kapoio allo drive na deis an tha sou doulepsi?
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες