Ποντικοσουπα καλη μας ορεξη και Δασκαλε που Διδασκες

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 30 Νοέμ 2005 22:54

Ανοικτή επιστολή προς τον Κύριο Υπουργό Υγείας Νικήτα Κακλαμάνη

Αυτη η επιστολη θα κοινοποιηθει στον Κο Κακλαμανη
nkaklamanis@parliament.gr / info@kaklamanis.gr

Τις τελευταίες μέρες είδαμε ένα σοβαρό περιστατικό με έναν ποντικό που
έπεσε υποτίθεται σε ένα σκεύος μαγειρέματος στο Δρομοκαιτειο νοσοκομείο .

Πολλοί σχετικοί και άσχετοι βγήκαν όλες αυτές τις μέρες στις τηλεοράσεις
και είπε ο καθένας το κοντό του και το μακρύ του για αυτήν την ιστορία .
Άλλοι είπαν για προβοκάτσια έναντι στην νέα διοίκηση του νοσοκομείου ,
Άλλοι είπαν για απαράδεκτες συνθήκες καθαριότητας και ότι δεν γίνονταν μυοκτονια .

Το αποτέλεσμα δεν έχει βγει και λίγο ίσως ενδιαφέρει τον κόσμο
Όμως χτες στο βραδινό δελτίο ειδήσεων ενός σταθμού τηλεοπτικού βγήκε
κάποιος κύριος ονόματι Ανευλαβής διευθυντής παθολογικής κλινικής στη Αθήνα
και κάποιος κύριος Σπύρου καρδιοχειρουργος στο επάγγελμα στην βόρεια Ελλάδα .

Όλα καλά μέχρι εδώ .

Αλλά κάποια στιγμή βλέπουμε τον κύριο εκ Θεσσαλονίκης να καπνίζει μπροστά στην κάμερα .
Μετά από λίγο βλέπουμε τον κύριο εξ Αθηνών να ανάβει ένα τεράστιο τσιμπούκι
κοινώς Πίπα και να καπνίζει και αυτός μπροστά στην κάμερα .

Εδώ παει το ρητο δασκαλε που διδασκες και νομο δεν εκρατεις .

Μα καλά οι άνθρωποι του σταθμού δεν τους μάζεψαν
για λίγο οι ίδιοι δεν είχαν φιλότιμο για να μην φανεί αυτό ?
Είναι ωραίο θέαμα αυτό ?
Σε αυτούς θα εμπιστευθούμε την υγειά μας ?
Έχουμε ξεφύγει μου φαίνεται .

Εσείς κύριοι θα πείτε μετά στον άρρωστο μην καπνίζεις γιατί θα πεθάνεις ??
Εσείς θα δώσετε το καλό παράδειγμα στον κόσμο ?
Το πάθος σας δεν μπορείτε να το ελέγξετε για λίγο μπροστά στην κάμερα ?
Τι παριστάνετε τελικά ?

Να τους χαίρεστε κύριε Κακλαμάνη υπουργέ της Υγείας .
Με τέτοιους γιατρούς με αυτήν την συμπεριφορά θα πάμε μπροστά .

Και μην μου πει κάποιος ότι και εσένα τι σε πειράζει .
Θα μπορούσα να αλλάξω κανάλι .
Όχι κύριοι αυτό δεν είναι δικαιολογία .
Το έχουμε που το έχουμε το ρημάδι την τηλεόραση .
Και προσπαθούμε να μάθουμε κάτι .

Αλλά να μην βλέπουμε τέτοια πράγματα είναι απαράδεκτα
Και για του λόγου το αληθές ορίστε η φωτο .
Συγνώμη για την ποιότητα αλλά είναι από κινητό

Σχετικό σχόλιο και από την Ελευθεροτυπία

Φούμαρα...

Ο ένας άναβε την πίπα ον κάμερα. Ο άλλος κάπνιζε το τσιγαράκι του. Ελ. Ανευλαβής, διευθυντής κλινικής του «Αγία Ολγα», και Παν. Σπύρου, καρδιοχειρουργός. Η συζήτηση στον «Αλφα», για ποντίκια και κατσαρίδες στα νοσοκομεία. Δηλαδή, φούμαρα.

http://www.enet.gr/online/online_text?c ... 4,30151208

Εικόνα

Η επιστολη αυτη εχει κοινοποιηθει εδω :
Υπουργο Υγειας Κο Νικητα Κακλαμανη
Εφημεριδα Ελευθεροτυπια
Ραδιοφωνικο Σταθμο ΣΚΑΙ κο Πορτοσαλτε
Τηλεοπτικο Σταθμο STAR κο Κουικ
Ηλεκτρονικο Forum http://www.freestuff.gr

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 01 Δεκ 2005 15:11

Παιδιά οι γιατροί δεν είναι παππάδες να τηρούν τις υποσχέσεις τους απέναντι στον θεό. Το ότι το κάπνισμα κάνει κακό είναι κοινός τόπος και όλοι σου το λένε. Τώρα αν οι ίδιοι καπνίζουν, πάει να πει ότι κάνουν εις γνώση τους κακό στην υγεία τους, πράγμα που αποτελεί δικαίωμά τους. Αν κάποιος παραδειγματίζεται από αυτό πρέπει να είναι ηλίθιος. Δεν έχουν υποχρέωση να κάνουν τους καλούς σαμαρίτες και να αποτελούν το καλό παράδειγμα. Αυτή είναι δουλειά του δασκάλου και της εκπαίδευσης και όχι του επαγγελματία γιατρού.

Εξάλλου αν έδιναν το καλό παράδειγμα και κατάφερναν να μειώσουν τους καπνιστές με αυτόν τον τρόπο θα άλλαζαν δουλειά γιατί απλούστατα δεν θα είχαν ασθενείς. Μην μπερδεύουμε τα πράγματα. Άλλο γιατρός, άλλο δάσκαλος, άλλο δημόσιες σχέσεις.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 01 Δεκ 2005 17:05

το σημερινο σχολιο της Ελευθεροτυπιας απο τον Χρ Μιχαηλιδη
Τη χειρότερη εντύπωση έκανε σε εκατοντάδες χιλιάδες τηλεθεατές προχθές, το γεγονός ότι (όπως σχολίασε και ο Β.Π. στα χθεσινά πολιτικά παρασκήνια) δύο πολύ γνωστοί γιατροί, ο κ. Ανευλαβής και ο κ. Σπύρου, συμμετείχαν από παραθύρου στο δελτίο ειδήσεων του Alpha καπνίζοντας. Μάλιστα, συμμετείχαν όχι ως απλοί ιδιώτες, οπότε και θα μπορούσε ίσως κάποιος να δεχτεί ότι έχουν το δικαίωμα να κάνουν ό,τι θέλουν (αν και πάλι, εδώ, έχω τις επιφυλάξεις μου), αλλά υπό την ιδιότητα του γιατρού που εμπεριέχει, νομίζω, και το στοιχείο του παραδειγματισμού προς όλους τους πολίτες. Ας με συμπαθούν αμφότεροι, αλλά δεν ήταν εικόνα αυτή, η προχθεσινή τους. Ηταν προσβολή.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ - 01/12/2005

http://www.enet.gr/online/online_fpage_text?id=1309160
[/code]

Άβαταρ μέλους
pantoleon

Δημοσίευση από pantoleon » 01 Δεκ 2005 19:41

Ακόμα και η Μενεγάκη δεν έχει τολμήσει να εμφανιστεί με τσίχλα....
Να σχολιάσω ότι τον αριστερό τον γνωρίζω απ'τις μαϊμουδιές που κάνει όταν εμφανίζεται τηλεοπτικά.Είναι το ακριβώς αντίθετο του επονύμου του στην λαϊκή γλώσσα.Η χρήση της πίπας πρέπει να είναι κάποιου είδους εξέλιξη γι'αυτόν (πλάκα κάνω τον έχω ξαναδεί να την χρησιμοποιεί)
Τον δεξιό δεν τον γνωρίζω αλλά απ'την πετυχημένη φωτογραφία βλέπω οτι είναι και πολύ ειδήμων ρε παιδί μου!
Αυτά από απλές παρατηρήσεις.Δεν πιστεύω πραγματικά ότι οι κύριοι πρέπει να τυγχάνουν σοβαρής αντιμετώπισης.Δεν τους αξίζει.(δεν θα το καταλάβουν κι όλας).Κανά γιουχάισμα το πολύ για το κέφι σας μόνο.

Υ.Γ. Α,και γουστάρω να βλέπω την κανέλλη να καπνίζει και να την σπάει στους "καθωσπρέπει" δημοσιογράφους.Άσχετο.
The Sword is Pure.The Handler Not!

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 01 Δεκ 2005 20:32

Δεν καταλαβαίνω από που κι ως που ο γιατρός θεωρείται ότι παραδειγματίζει. Έχουμε μπερδέψει τις έννοιες ή οι δημοσιογράφοι είναι τόσο βλάκες;
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 01 Δεκ 2005 20:41

pantoleon έγραψε:Να σχολιάσω ότι τον αριστερό τον γνωρίζω απ'τις μαϊμουδιές που κάνει όταν εμφανίζεται τηλεοπτικά.

Τον δεξιό δεν τον γνωρίζω αλλά απ'την πετυχημένη φωτογραφία βλέπω οτι είναι και πολύ ειδήμων ρε παιδί μου!.

ο πρωτος ειναι ενας φασαριοζος διευθυντης του Αγ Ολγα
ο δευτερος ειναι απο τους καλυτερους καρδιοχειρουργους της Ελλαδας

Άβαταρ μέλους
pantoleon

Δημοσίευση από pantoleon » 02 Δεκ 2005 13:12

Και καπνίζει?? (αλλά αυτό είναι το θέμα του ποστ θα μου πεις......)

Σοκάρομαι κι εγώ παρ'οτι είμαι μανιώδης καπνιστής!

Ξέρετε υπάρχει ένα μηχάνημα κάποιου καθηγητή Γκιόλβα που υποτίθεται (φαντάζομαι ότι το κάνει) ότι αφαιρεί όλα τα κακά του τσιγάρου...

Α,και επί τη ευκαιρία να αναφέρω αυτά που έμαθα από μία από τις φανταστικές εκπομπές "Τρανζιτ" της ΝΕΤ:

Το ασφαλές τσιγάρο είχε ανακαλυφθεί και κατοχυρωθεί από την "Τσεστερφιλντ". Σκόπευαν να είναι ΜΙΑ από τις μάρκες που θα κατασκεύαζαν κι εκεί ήταν ακριβώς το λάθος τους αρχικά: Είχαν 7-8 μάρκες (σε μια εποχή,σκεφτείτε, που ΟΛΟΙ διαφήμιζαν ότι οι γιατροί τους βεβαίωναν ότι ΟΛΑ τα τσιγάρα ήταν ασφαλή ,παρ'ότι ΓΝΩΡΙΖΑΝ ότι ΔΕΝ είναι) και θα χάναν σε πωλήσεις από τις μάρκες αυτές αν παρήγαγαν το (πραγματικά ΜΟΝΑΔΙΚΟ ακόμα και σήμερα!!!) ασφαλές τσιγάρο.
Αντί να το κάνουν ναυαρχίδα τους το έθαψαν!!!!Και κανείς δεν μπορεί να το παράγει λόγω της κατοχύρωσης...Τί να πω...

Να αναφέρω ότι το ασφαλές τσιγάρο δεν ήταν τπτ άλλο παρά ένα κανονικό τσιγάρο όσον αφορά την κατασκευή του μόνο που ο καπνός είναι επεξεργασμένος ούτως ώστε να ενσωματώνει μικροσωμάτια πλατίνας (λευκόχρυσου - που καθόλου τυχαία αποτελεί τον κύριο καταλύτη σ'έναν καταλύτη αμαξιού ή σε έναν ιονιστή εσωτερικών χώρων - γι'αυτό και η τιμή τους)

Τώρα η συσκευή του Καθηγητή Γκιόλβα (που χρησιμοποιούν συγγενείς μου) υποθέτω ότι κάτι τέτοιο κάνει.Επίσης παρακάμπτει με έξυπνο τρόπο την κατωχύρωση - που αφορούσε το προϊόν,όχι την συσκευή/τρόπο παρασκευής!!- φέρνοντας το βουνό στον προφήτη!!!
Γράφει πάνω το μπουκαλάκι με το υγρό που χρησιμοποιείται στην συσκευή ότι είναι παρασκευασμένο από φυτικά εκχειλίσματα οπότε δεν είμαι σίγουρος αλλά να πω ότι κι αυτή η συσκευή είναι κατοχυρωμένη οπότε δεν γνωρίζω ακριβώς...

Υπέρ:
Σταματάει ο βήχας και αποτρέπεται χρόνια βρογχήτιδα που προκαλούν 20+χρόνια καπνίσματος.
Πραγματικά το τσιγάρο δεν αποδίδει ελεύθερες ρίζες και επίσης μειώνεται η πίσσα και όλα τα πρόσθετα.
Κατά:
Διαδικασία.
Αλλάζει κάπως την γεύση και σαν να ξεραίνει το τσιγάρο,παρ'όλ'αυτά δεν σε "πιάνει" στο λαιμό.
Κόστος.(αλλά μπροστά στην υγεία σου....)

Δεν κάνω διαφήμιση μην με παρεξηγήσετε.ΟΥΤΕ εγω το χρησιμοποιώ!Δεν λέει τπτ αυτό όμως.

Αν ενδιαφέρει κανέναν ας το ψάξει μόνος του περαιτέρω. ( G. Giolvas - νομίζω γράφει επάνω η συσκευή-είναι καθηγητής και εφευρέτης,παγκοσμίως γνωστός και σεβαστός-ως κάποιο σημείο-ουδής προφήτης στον τόπο του-κάτι σαν τον Νίκολα Τέσλα δλδ - http://en.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla )

ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΚΙΟΛΒΑ ΚΙ ΊΣΩΣ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ!

Διαβάστε μόνοι σας:

http://www.newbrain.gr/giolvas/
http://clubs.pathfinder.gr/Nicopal_Giolvas
http://www.kostakis.gr/patent.html
http://www.kostakis.gr/giolvas.htm

Τελικά μάλλον είναι μυστήριος τύπος.Θα κάνω νέο ποστ/τόπικ όταν το ψάξω καλύτερα.....

Σορρυ για την όποια ενόχληση
Γηράσκω αεί διδασκόμενος

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 02 Δεκ 2005 15:22

Σύμφωνα με ανακοίνωση του WHO Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας δεν θα προσλαμβάνονται πλέον στις υπηρεσίες του καπνιστές σε μια προσπάθεια καταπολέμησης του καπνίσματος
ακολουθεί πρόχειρη μετάφραση από systran και link να διαβάσετε το κείμενο στα Αγγλικά

http://news.ft.com/cms/s/528a65e2-6297- ... e2340.html
Το WHO βάζει ένα τέλος στη μίσθωση των καπνιστών
Από τον Andrew Jack
Δημοσιευμένος: 1.2005 Δεκεμβρίου τελευταίος | 22:05 ενημερωμένος: 1.2005 Δεκεμβρίου 22:05

Η Παγκόσμια Οργάνωση Υγείας την Πέμπτη έγινε ο μεγαλύτερος διεθνής εργοδότης για να απαγορεύσει τη μίσθωση των καπνιστών σε μια προσπάθεια να προωθηθεί η εκστρατεία δημόσιας υγείας της ενάντια στη χρήση καπνών.

Σε ένα υπόμνημα που κυκλοφόρησαν σε 8.000 προσωπικό του αυτή η εβδομάδα, το WHO τόνισε ότι είχε "την ευθύνη να εξασφαλίσει ότι αυτό [ η εκστρατεία του ] απεικονίζεται σε όλη την εργασία του, συμπεριλαμβανομένων των πρακτικών στρατολόγησησ".

Η κίνηση είναι μια κλιμάκωση της δράσης που λαμβάνεται ενάντια στους καπνιστές. Διάφορες χώρες έχουν εισαγάγει την απαγόρευση νομοθεσίας καπνίζοντας στα μπαρ, τα εστιατόρια και τις δημόσιες θέσεις, ενώ μερικοί εργοδότες απαγορεύουν το κάπνισμα στις εγκαταστάσεις τους.

Το WHO έχει πάρει το προβάδισμα στην πάλη ενάντια στον καπνό, ο οποίος λέει τις θανατώσεις 5m άνθρωποι ετησίως.

Οι διαφημίσεις εργασίας της φέρνουν τώρα τη δήλωση "WHO έχουν ένα χωρίς καπνό περιβάλλον και δεν στρατολογούν τους καπνιστές ή άλλους χρήστες καπνών". Οι υποψήφιοι θα ρωτηθούν εάν είναι καπνιστές και σε αυτή την περίπτωση, εάν θα συνέχιζαν να καπνίζουν εάν υιοθετημένος από το WHO.

Η απαγόρευση δεν θα ισχύσει για το υπάρχον προσωπικό WHO ή εκείνους στις προσωρινές συμβάσεις που ισχύουν για τις μόνιμες εργασίες για τα επόμενα δύο έτη. Αλλά η αντιπροσωπεία είπε ότι πρόσφερε ήδη τα προγράμματα για να ενισχυθεί το προσωπικό για να σταματήσει.

Στις ΗΠΑ, διάφοροι εργοδότες έχουν προωθήσει πρόσφατα τις απαγορεύσεις στρατολόγησης, που οδηγούνται από την ανησυχία για τα αυξανόμενα ασφάλιστρα ασφάλειας υγείας για τους καπνιστές.

Σαν αντιπροσωπεία Ηνωμένων Εθνών, το WHO έχει λιγότερους περιορισμούς απασχόλησης από πολλές εθνικές επιχειρήσεις. Αλλά στο UK και άλλες χώρες, οι εμπειρογνώμονες είπαν ότι δεν υπήρξε καμία συγκεκριμένη πρόταση αντι-διάκρισης που προστατεύει τους καπνιστές.

Simon Clark, διευθυντής του δάσους, μια υπέρ-καπνίζοντας ομάδα, είπε: "Αυτό είναι πολύ μεροληπτικό. Οι καπνιστές εμφανίζονται να είναι η μόνη ομάδα μειονότητας που δεν έχει απολύτως κανένα δικαίωμα. Θα μπορούσε να σημάνει μια απώλεια εργασιών για αυτό που είναι μια τέλεια νομική συνήθεια."

Άβαταρ μέλους
pantoleon

Δημοσίευση από pantoleon » 02 Δεκ 2005 17:38

Ω,τι κόσμος μπαμπά!!

Γιατί δεν έχει κανείς τ'αρχίδια να απαγορέψει την παρασκευή τσιγάρων αφού είναι τόσο σίγουροι για το πόσο κακό κάνει?Τα ναρκωτικά γιατί απαγορεύονται?Κι εκείνα δικαίωμα μου θα έπρεπε να είναι να τα πάρω ή όχι (για να μην πιάσουμε το αλκοόλ...).

Ρατσισμός...
Σου επιτρέπω να καπνίσεις αλλά άμα καπνίζεις είσαι υπάνθρωπος.
ΑΑΑΑΑάσε τις διαφημίσεις..... (Ο γνωστός κάουμπόϋ άλλη δουλειά δεν είχε εκεί στον καθαρό αέρα...αλλά στον Λάκυ Λουκ απαγορεύουμε να κάνει κανά τσιγαράκι που και που...)

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 03 Δεκ 2005 20:48

ΖΑΠ Μην τον βλέπετε εριστικό και τσαμπουκά τον Ελευθέριο Ανευλαβή, επίκουρο καθηγητή του Πανεπιστημίου Αθηνών και Διευθυντή της Α' Παθολογικής Κλινικής του Νοσοκομείου Αγία Ολγα, ο οποίος όποτε σκάει ιατρικό θέμα γίνεται ανάρπαστος από τα κανάλια. ΖΑΠ Κατά βάθος είναι ευγενής κι έχει χιούμορ. ΖΑΠ Με επιστολή του μας ενημερώνει ότι δέχεται την κριτική μας και μέσω της στήλης ζητεί συγγνώμη απ' όσους δυσαρεστήθηκαν από το «αρειμάνιο» κάπνισμα της πίπας του on camera -κατά την τηλεοπτική ορολογία. ΖΑΠ Και για όλους όσοι θέλουν να μάθουν περισσότερα για τον κ. Ανευλαβή δεν έχουν παρά να επισκεφθούν την ιστοσελίδα του www.anevlavis.gr ΖΑΠ Να 'στε καλά γιατρέ και να μην κλείσετε ποτέ το στόμα σας..

http://www.enet.gr/online/online_hprint ... d=46147848

Άβαταρ μέλους
pantoleon

Δημοσίευση από pantoleon » 05 Δεκ 2005 11:27

Παρακαλώ προσωπικά,όταν κάνετε παράθεση από οπουδήποτε να γράφετε ξεκάθαρα από που είναι αυτό που παραθέτετε.Είναι σημαντικό για να ξέρουμε τί είναι αυτό που μας "ταϊζετε".Οφ τόπικ μεν αλλά θα ήταν καλό να έχετε υπ'όψιν σας ότι η ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ δεν φαίρεται πιά νορμάλ.Χύνει δηλητήριο και όσο μπορεί δημιουργεί πανζουρλισμό ούτως ώστε να παρασύρει μακριά τον κόσμο από αυτά που έχουν βγει στην φόρα και την αφορούν.Αντιδρά λίγο σας πληγωμένο κακό λυσσασμένο σκυλί που έχουν στριμώξει στην γωνία. Αν διαβάσετε και τα υπόλοιπα που λέει η στήλη θα καταλάβετε --> http://www.enet.gr/online/online_hprint ... d=46147848 (λινκ από : fiskilis )

Τώρα,όσον αφορά την ιστοσελίδα του Ελευθέριου Ανευλαβή : www.anevlavis.gr (λινκ από : fiskilis )
Δεν ξέρω τι γνωρίζετε από τέτοια θέματα αλλά οι καλοί τρόποι συμπεριφοράς δεν επιτρέπουν σε έναν ΚΥΡΙΟ να μιλά για τον εαυτό του,να αυτοεπαινείται και να κοπλιμεντάρεται μόνος του.
1ον γιατί είναι γελοίο.Αν αξίζεις κάτι θα στο πουν οι άλλοι.Αν αξίζεις θα φτιάξει άλλος ιστοσελίδα για σένα όπου θα σε επαινεί.(έχετε δει κανέναν διάσημο να βάζει να του φτιάξουν (μην μου πείτε κανένα αστείο ότι την έφτιαξε μόνος του!!!) επαινετική ιστοσελίδα??Κανέναν καλλιτέχνη,γκρουπ,κινηματογραφικό αστέρα????
2ον γιατί είναι τραγικό.Η χειρότερη διαφήμιση του είδους.Σα να λέμε ότι ο εν λόγο "κύριος" χαϊδεύεται!! Με σώας τας φρένας κανένας από εσάς θα ΠΛΗΡΩΝΕ κάποιον να του φτιάξει τέτοια ιστοσελίδα αν όχι για διαφήμιση??
3ον γιατί με την συμπεριφορά του στο γυαλί,τον τρόπο που μιλάει και εκφράζεται, την κακοτροπιά του στην αντιμετώπιση των εργαζομένων του (από ομολογίες σε ειδήσεις εργαζομένων του) και άλλων επαγγελματιών με τους οποίους έχει συναναστραφεί (από ομολογίες σε ειδήσεις και εκπομπές) δεν δείχνει αυτό που λέει η στήλη της ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑΣ.
Λαθεύετε κύριοι.Κι αν μπορεί να είναι ευχάριστος κι αστείος με κάποιους (ακόμα να υποθέσουμε και ,με μεγάλη φαντασία, πνευματώδης) δεν σημαίνει ότι έτσι είναι γενικά!!Κι ένας "Χάνιμπαλ Λέκτερ" στον κύκλο του θα μπορούσε να είναι έτσι!!
Έλεος πια!Γνώμη δικής σας δεν έχετε και δανείζεστε από την ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ??!!!Τι γίνετε ρε παιδιά?Πλύση εγκεφάλου?

Εξηγήσεις προς αποφυγήν παρεξηγήσεων:
1ο,δεν γνωρίζω τον εν λόγο κύριο (κι ούτε θα ήθελα,πόσο μάλλον να ήταν η ζωή μου στα χέρια του-σκεφτείτε το κι αυτό εσείς) και δεν έχω προσωπικά μαζί του.Εκφράζω αυτό που νιώθω για όσα έχω δει απ'αυτόν.-
2ο,no offense fiskilis,κι εγώ την γνώμη μου είπα.Ούτε με σένα έχω προσωπικά.
3ο,ούτε με την ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ έχω προσωπικά,δεν διαβαζω καμμιά εφημερίδα κι ούτε ποτέ το έκανα.Είτε έχει προσωπική γνώμη είτε πρέπει να διαβάζεις καμμιά δεκαριά για να έχεις αντικειμενική γνώμη.Με μία δεν γίνεται ειδικά όμως με την συγκεκριμένη για τους λόγους που προανέφερα και την διαπλοκή της σε σχέση με την παραπλάνιση του κόσμου που την διαβάζει (απ'τα λίγα που γνωρίζω δλδ).Του λαουτζίκου δλδ αν σας τιμά το πώς σας ανέφερε η γυναίκα του διευθυντή της....Ο νοών νοήτω.

Κοντά στο νου κι η γνώση
Με τιμή πάντα αν και δεν υπάρχει πουθενά και σε τπτ πια,
Pantoleon.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες