Ένα περίεργο mouse (?) bug!!!!

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 09 Δεκ 2005 13:55

megamak έγραψε:Μήπως έχεις το mouse κοντά στο κινητό σου? Γιατί εγώ το παθαίνω πολύ συχνά αυτό, με αποτέλεσμα σε κάποιες άκυρες στιγμές που μάλλον το κινητό κάνει αναζήτηση σήματος (και προφανώς σε τηλέφωνα/μηνύματα) το mouse παίζει από μόνο του...
Ευχαριστώ για την ιδέα γιατι στα αλήθεια δεν νομίζω να πήγαινε ποτέ το μυαλό μου εκεί! Όμως όχι, δεν είναι ούτε αυτό για ένα και μόνο λόγο. ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΙΝΗΤΟ!!! Ήμουν πάντα ενάντια στην τεχνολογία! (Αφού να σκεφτείς ότι έχω αρχίσει να μισώ την τηλεόραση!!! :o )
1) Για όποιον γράφει με πολυτονικά....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 10 Δεκ 2005 12:30

patriot έγραψε:Ήμουν πάντα ενάντια στην τεχνολογία! (Αφού να σκεφτείς ότι έχω αρχίσει να μισώ την τηλεόραση!!! :o )
Εγώ ήδη μισώ την τηλεόραση (μόνο μπαλίτσα βλέπω, άντε και καμιά ταινία-dvd όμως, να την έχω διαλέξει εγώ...). Αλλά πως είσαι ενάντια στη τεχνολογία αφού χρησιμοποιείς pc :question: :question: :question:

Το ότι τα κινητά επηρρεάζουν τη λειτουργία των ασύρματων ποντικιών/πληκτρολογίων το έχω παρατηρήσει και εγώ. Έχω το κινητό ακριβώς κάτω από το δέκτη (είναι σε διαφορετικό επίπεδο, για μεγαλύτερη κάλυψη) για το mouse και όταν πλησιάζει μήνυμα/κλήση το καταλαβαίνω γιατί αφενός βαράνε τα ακουστικά μου (όχι κουφαμάρας, απλά για να μην ενοχλώ τους υπόλοιπους δεν έχω ηχεία), και αφετέρου το mouse δεν κουνιέται ούτε το πληκτρολόγιο γράφει... :hammer: :hammer: :hammer:

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 10 Δεκ 2005 16:35

Αλλά πως είσαι ενάντια στη τεχνολογία αφού χρησιμοποιείς pc :question: :question: :question:
Υπάρχουν 2 λόγοι. Αν και ο ένας είναι ποιο σημαντικός από τον άλλο και οι δύο ειναι τρομερά σημαντικοί για μένα. Όμως δεν θα ήθελα να επεκταθώ προς ανάλυση τους. Ας αφήσουμε δώ το θέμα σε παρακαλώ.
Το ότι τα κινητά επηρρεάζουν τη λειτουργία των ασύρματων ποντικιών/πληκτρολογίων το έχω παρατηρήσει και εγώ.
Όπως και πολλοί άλλοι. Άραγε κάθισε ποτέ να σκεφτεί κανείς το γιατί; :think:
Πάντως πρέπει να ξέρεις ότι είναι πολύ επικίνδυνο να έχεις ένα κινητό πολύ κοντά σου. Για περίπτωση που δεν το έχεις ακούσει δηλ στο λέω. Συνιστώ να το βάλεις ποιο πέρα και ας μην έχεις καλό σήμα.
1) Για όποιον γράφει με πολυτονικά....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες