Ξενέρωτη flash τοξοβολία στο freestuff μόνο!

Φτιάξατε κάτι σε flash και θέλετε να μας το παρουσιάσετε; Θέλετε να ακούσετε γνώμες για την νέα σας δημιουργία; Αυτός ο χώρος είναι δικός σας!

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 05 Δεκ 2005 00:48

by.... spookyb52!

status.... debuging!
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

spookyb52
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spookyb52 » 05 Δεκ 2005 00:50

:kaloe: :lol: :lol:
Life is like a fast car on an icy road. Brakes don't work, yes I know it, but I step on the gas
Garage punk | Rockabilly | Rock 'n' Roll | Stoner

spookyb52
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spookyb52 » 06 Δεκ 2005 18:49

Δέν πάμε καλά... :evil: κάποιος έχει καταραστεί το pc μου!

Άν τον πιάσω στα χέρια μου... Εικόνα

Όποιος έχει λίγο χρόνο άς βοηθήσει

και για να δανειστώ την υπογραφή μου...
spookyb52 έγραψε:Όταν ξεμπερδέψω με κάτι ξεκάρφωτα bugs που εμφανίστηκαν από το πουθενά θα το ανεβάσω...
Βασικά όταν τελείωσα την κυριακή το μόνο πρόβλημα που είχα ήταν ένα clip που δέν εμφανιζόταν [ υποψιαζόμουν και τον λόγο ]. Την ίδια ημέρα και χωρίς να κάνω κάτι [και ενω ήμουν έτοιμος να κλέισω το flash] ανακάλυψα ότι ξαφνικά ο κώδικας που είχα γράψει για να κρατάει το συνολικό σκόρ αποφάσισε να μήν το κρατάει μετά την δεύτερη προσπάθεια!! Αποφάσισα να το αφήσω και να το τελειώσω μια άλλη ημέρα...

Έτσι λοιπόν σκέφτηκα να το ολοκληρώσω σήμερα που είχα χρόνο. Αμ δέ!

Ξαφνικα σήμερα έκαναν την εμφανίση τους μερικά άσπρα πλαίσια στην οθόνη! [εικόνες από κάτω]

Εικόνα
Εικόνα

κάποια τα διόρθωσα ακολουθόντας εναλλακτικές λύσεις κάποια έφυγαν το ίδιο ξαφνικά όπως εμφανίσθηκαν... και μερικά αποφάσισαν να παραμείνουν για να μου κάνουν τη ζωή δύσκολη...

Άυτο που θέλω είναι αν μπορεί κανείς να ανοίξει ένα μικρό preview του παιχνιδιού και να μου πεί [αφού κοιτάξει καλά] άν του εμφανίζονται τα ίδια πλαίσια στην οθόνη για να δώ τι θα κάνω... Άν έχω μόνο εγώ το πρόβλημα > όλα εντάξει![ναι, καλά...]

Επειδή δέν έχω βάλει οδηγίες στο flash τις δίνω εδώ...

Αφού πατήσετε το space στο παιχνίδι χρησιμοποιείτε τα βελάκια για να μετακινήσετε ο clip -στόχαστρο και προσπαθήστε να πετύχετε μια βολή όσο πιό κοντά στο κέντρο λαμβάνοντας υπόψην και τον αέρα

Πατήστε πάλι το space για να αφήσετε το βέλος

http://users.freestuff.gr/spookyb52/gam ... gthis.html

τα πλαίσια εμφανίζονται επειδή έχω προσθέσει μερικά φίλτρα σε κάποια clips. Τα οποία όμως δέν μπορώ να τα βγάλω γιατί χαλάει όλη η εικόνα. Πχ έχω βάλει blur effect στον αγκώνα για να δείχνει το χέρι ώς ένα σύνολο και όχι ώς τμήματα κατά το animation. Ότι μπορούσα να αφαιρέσω.. το αφαίρεσα. Φυσικά τα φίλτρα από μόνα τους δέν δημιουργούν κανένα πρόβλημα.. αλλά..

Φυσικά αυτά δέν είναι τα μόνα προβλήματα... υπάρχουν και χειρότερα [αν είναι να πάει κάτι στραβό... άς πάνε όλα..]

Στο flash έχω βάλει ένα κώδικα που όταν τρέχει κάποιος το παιχνίδι και κάνει resize την οθόνη τόν πετάει έξω [άν χρησιμοποιεί stand alone player] η τον επιστρέφει στην κεντρική οθόνη και να κάνει disable το play button [άν κάνει χρήση Plug-in] Μαντέψτε.. και αυτό σταμάτησε να δουλεύει.. ο λόγος? δέν υπάρχει καμία εξήγηση.. έτσι του ήρθε.. Βασικά σκέφτηκα μήπως δέν ενεργοποιείτε για κάποιο λόγο ο listener και έβαλα να πετάξει ένα μηνυματάκι για να το τσεκάρω... Την επόμενη φορά που έκανα publish το flash δούλεψε [μετά από αρκετές αποτυχημένες προσπάθειες...] παρόλο που δέν προσπάθησα να φτιάξω τίποτα στον κώδικα...!

Για να μήν αναφέρω τα textboxes που δέν εμφάνιζαν την γραμματοσειρά που είχα επιλέξει.. η για τις γραμμές που εμφανίζονται σε κάποια σήμεία και εξαφανίζονται μετά από zoom...

Με βλέπω να κάνω εξορκισμό.. είναι δαιμονισμένο το pc μου?

Εικόνα
Life is like a fast car on an icy road. Brakes don't work, yes I know it, but I step on the gas

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

Δημοσίευση από MichalisS » 06 Δεκ 2005 19:17

Να πως φαίνονται σε 'μένα...
Συνημμένα
fst1.JPG
fs
fst2.JPG
fs2

LightForce
WebDev Moderator

Δημοσίευση από LightForce » 06 Δεκ 2005 23:25

πολύ ωραίο θα είναι spooky, μου αρέσουν τα γραφικά.
Μια χαρά δείχνει σε μένα, χωρίς ασπρα πλαίσια.

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από af » 07 Δεκ 2005 01:05

Eμένα πάντως αν & μου έβγαλε να κάνω install το Flash version 8 και του είπα Ok δεν έκανε τιποτα...οποτε no flash...no game :(

spookyb52
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spookyb52 » 07 Δεκ 2005 01:57

Οκ παιδιά, ευχαριστώ.

Και χρόνια πολλά κύριε Νίκο!!! :bouncy: . Μου είχε διαφύγει αυτό :roll: :brushteeth: :ashame:

Εικόνα

@af
Μήπως προσπαθείς να το δείς από το pc του skeftomilou? :ppp

Βασικά δέν μπορώ να το μετατρέψω σε 7 έτσι απλά... γιατί είναι φτιαγμένο για flash 8 :roll:

Μπορείς να δοκιμάσεις αυτό :arrow: http://www.macromedia.com/shockwave/dow ... kwaveFlash

spookyb52
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spookyb52 » 07 Δεκ 2005 02:02

Δέν το γλιτώνω το format... Μετά από αρκετό καιρό με διαλυμένα windows ήρθε η ώρα :crybaby: Μου έβγαλε και... χειρότερα...

Σημερα πάντως είναι η τελευταία μέρα Online οπότε δέν προλαβαίνω. Ίσως το ανεβάσω από φίλο κάποια στιγμή στο μέλλον μαζί με το απίστευτα ...αργοπορημένο.. νέο live :oops:

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 07 Δεκ 2005 12:10

απίστευτο! πολύ καλά γραφικά... αν αποφασίσεις να το τελειώσεις και να έχει όλες τις λειτουργείες που έχεις προβλέψει θα γίνει ένα από τα καλύτερα flash games... ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

LightForce
WebDev Moderator

Δημοσίευση από LightForce » 07 Δεκ 2005 17:22

spookyb52 έγραψε:Δέν το γλιτώνω το format...:
Μια απο τα ίδια spooky... :-?

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 08 Δεκ 2005 23:15

Katapliktiko... To nohma omws ths kampanias mas paei xameno kai egkatalipeis to wes?

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stathis » 08 Δεκ 2005 23:22

Den blepw aspra plaisia(soz gia ta greeklish)

Cmg__

Δημοσίευση από Cmg__ » 09 Δεκ 2005 11:23

oute egw vlepw plaisiakia, poly wreo to flash!!!!!
Eyxaristw kai egw (My name is Nikos... James Nikos) gia osoys moy steilane pm) :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “Flash δημιουργίες & γνώμες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες