Ενσωμάτωση του User Authentication του PhpBB σε άλλο script

Μια περιοχή για το phpBB, την δημοφιλή δωρεάν πλατφόρμα για forums

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
trance

Δημοσίευση από trance » 05 Δεκ 2005 09:23

καταρχήν να σας χαιρετήσω μιάς και είναι το πρώτο μου ποστ, με λένε γιώργο (χεστήκατε :P) και είμαι ανορθόγραφος (τις περισσότερες φορές) γι'αυτό μην βαράτε! :P

Λοιπόν πάμε (τα περιττά λόγια σε small), έχω ένα φόρουμ phpbb και έχω και ενα σκριπτάκι, το Autoindex, το συγκεκριμένο σκριπτάκι έχει δική του βάση με διαχείριση χρηστών.
Εγώ το μόνο που θέλω είναι: όποιος θα μου τρώει το bandwidth (γιατί μιλάμε και για πολύ bandwidth), να έχει κάνει μια εγγραφή πρώτα (τσάμπα ειναι στο κατω κάτω :P)
Προς το παρών δουλευώ με τον εξής μαζοχιστικό τρόπο, έχω μια κρυφή κατηγορία που την βλέπουν μόνο οι εγγεγραμένοι χρήστες και κά8ε ενα-δυο μέρες αλλάζω χειροκίνητα τον κωδικό (συν οτι πρέπει να κάνω και 2 φορές chmod στο htaccess του script, rwx για να μπορέσει να γράψει στο flat αρχείο και μετά r-x για να μην πάει κανάς πονηρούλης και αλλάξει τον κωδικό, συν οτι πρέπει να κάνω έντιτ και το θρέντ που ανακοινονω τον κωδικό)

Θέλω να κάνω το εξής: όποιος έχει κάνει σύνδεση στο φόρουμ, να μπορεί να τρέχει το Autoindex χωρίς να χρειαστεί να βάλει κωδικό, η, αν χρειαστεί να βάλει κωδικό, να βάλει τον ίδιο κωδικό/όνομα που βάζει και στο φόρουμ.
(μόντς σαν το "Security Mod" δεν μου κάνουν, έχω δοκιμάσει)

Ξέρω οτι ζητάω πολλά, αλλα ελπίζω να πετύχω κάποιον που να βαριέται :P

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 05 Δεκ 2005 11:11

Με ένα search στο PHP Classes βρήκα αυτό: http://www.phpclasses.org/browse/package/1532.html
Πρέπει να γραφτείς μέλος για να το κατεβάσεις όμως

Απάντηση

Επιστροφή στο “phpBB”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες