Βρε τον Γεράσιμο!!!

Συζητήσεις και νέα σχετικά με την ασφάλεια των υπολογιστών και των virus που τους προσβάλουν...

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Βρε τον Γεράσιμο!!!

Δημοσίευση από patriot » 05 Δεκ 2005 11:33

Όχι ότι δεν υπάρχουν πολλοί απατεώνες, αλλά όταν βλέπεις κάποιον Γεράσιμο, έναν έλληνα, έναν φίλο από την πατρίδα, -που τι σημασία έχει αν το επίθετο του είναι Linder αφού εξακολουθεί να είναι έλληνας;- και λαμβάνεις ένα μήνυμα από αυτόν ε, που θα πάει θα το ανοίξεις το email του, δεν θα το ανοίξεις; Ε λοιπόν ΜΗΝ το ανοίξετε!! Έχει ολοκάθαρα μέσα το attachment με τον ιό. Έχω λάβει χιλιάδες τέτοια email και ήξερα πολύ καλά ότι ειναι ιός αλλά το συγκεκριμένο ήθελα να το ανοίξω για να βεβαιωθώ. Κρίμα που ειναι έλληνας και εγληματίας.... αχχχ....

Όχι ότι δεν ξέρατε ότι σας έγραψα αλλά καλό είναι να επαναλαμβάνονται για να είμαστε σίγουροι.

Γεράσιμος Linder = ιός :( :evil:
1) Για όποιον γράφει με πολυτονικά....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

Άβαταρ μέλους
viruswitch

Βρε τον Γεράσιμο!!!

Δημοσίευση από viruswitch » 14 Δεκ 2005 06:29

Δυστυχώς είναι πολλοί οι έλληνες που αρχίζουν και κακομεταχειρίζονται το διαδίκτυο και τους χρήστες του με παράνομα μέσα όπως ιοί, spam κτλ. Όταν βλέπω τα spam που μου έρχονται από επιτήδειους που προσπαθούν να βρουν πελάτες μέσα από το ίντερνετ, φρίττω. Είναι μια καινούργια μόδα αυτή φαίνεται και δεν βλέπω τους υπεύθυνους του ηλεκτρονικού εγκλήματος να κινούνται. Στις ΗΠΑ έχουν καταδικαστεί spammers με πολλά χρόνια φυλάκιση, μάλιστα η κοινή γνώμη τόσο πολύ μισεί αυτούς τους εγκληματίες, που μιλάει για θανατική ποινή! Αυτό βέβαια είναι υπερβολικό, δείχνει όμως το μέγεθος της αγανάκτησης που δημιουργεί το spam.

Πολλές φορές όταν «βγαίνουμε ή τέλος πάντων μπαίνουμε :D » στο ίντερνετ νιώθουμε υποσυνείδητα ότι είμαστε στο εξωτερικό! Επειδή έχουμε πρόσβαση σε όλο τον κόσμο. Γι’ αυτό αναπτύσσεται αυτή η «αλληλεγγύη» με τους έλληνες χρήστες. Να μην ξεχνάμε όμως ότι και στην Ελλάδα υπάρχουν εγκληματίες εκτός δικτύου, όπως και εντός. :-? :o

Τουλάχιστον εγώ το ξεχνάω συνέχεια, έχω τους φίλους μου όμως τους έλληνες spammers που μου το θυμίζουν ανελλιπώς. :lol: :lol: :lol:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Security, antiVirus & antiSpyWare”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες