Η αλλη οψις

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
alopsis
Επικοινωνία:

Η αλλη οψις

Δημοσίευση από alopsis » 07 Δεκ 2005 08:54

Απόψεις που δεν βρίσκουν εύκολα χώρο στα ΜΜΕ...

Θεολογία, Κοινωνία, Βιοηθική, Υγεία, Διατροφή, Περιβάλλον, Βιβλία, Ορθοδοξία...

Παρακαλώ επικεντρώστε την κριτική σας στο περιεχόμενο κυρίως γιατί το περιβάλλον της ιστοσελίδας είναι έτοιμο και δεν μπορώ να παρέμβω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την άποψή σας...

Η ΑΛΛΗ ΟΨΙΣ

emphasy
Honorary Member

Η αλλη οψις

Δημοσίευση από emphasy » 07 Δεκ 2005 10:22

Προσπά8ησε λίγο να διορθώσεις το μενου, όσο μπορείς να παρέμβεις ;-)

Το περιεχόμενο καλό φαίνεται! :)

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Η αλλη οψις

Δημοσίευση από Basilakis » 07 Δεκ 2005 10:54

Μπορείς να παρέβεις αλλά αφού δεν μας ρωτάς για αυτό και εμείς δε σου απανταμε! ;)

Λοιπόν για το περιεχόμενο θα σου πώ το εξής. Προσωπικά εγώ δεν μπορώ να σου οπώ και πολλά γιατί για να κρίνεις μία ιστοσελίδα για το περιεχόμενο πρέπει πρώτα να "περάσεις μαζί της"΄κανένα 2ωρο. Οπότε δεν μπορώ να σου πώ αρκετά πράγματα. Είναι πάντως πλούσια σε περιεχόμενο. Πρέπει παρόλα αυτά να αλάζεις κάποια πραγματάκια όπβς τα χρώμματα, γιατί το γαλάζιο ανοιχτό δεν κάθεται πολύ καλά στο μάτι., Και ο μετρητής πρέπει να βγεί. Καμία σοβαρή δουλεία δεν πρέπει να έχει τέτοια πράγματα. Δεν ενδιαφέρει τον κόσμο που μπένει στην σελίδα σου, πόσο κόσμο έχεις! Όλλα αυτά σε επίπεδο κριτικής πάντοτε και όχι για να σε προσβάλουν, αλλά με σκοπό να καλυτερέψεις την σελίδα σου!

Άβαταρ μέλους
alopsis
Επικοινωνία:

Η αλλη οψις

Δημοσίευση από alopsis » 07 Δεκ 2005 11:31

Αγαπητέ TITAKOS σ' ευχαριστώ για την παρατήρησή σου. Τι ακριβώς θα έπρεπε να διορθώσω στο μενού. Μπορείς να είσαι λίγο πιο συγκεκριμένος;

Άβαταρ μέλους
alopsis
Επικοινωνία:

Η αλλη οψις

Δημοσίευση από alopsis » 07 Δεκ 2005 11:39

Αγαπητέ Βασιλάκη,
σ' ευχαριστώ και εσένα για τις παρατηρήσεις σου.

Το γαλάζιο ανοιχτό έχει επιλεγεί εσκεμμένα γιατί είναι ένα μήνυμα στην πρώτη σελίδα που μένει εκεί πάντα. Ως εκ τούτου δεν θα ήθελα να τραβάει πολύ την προσοχή και να κουράζει όσους επισκέπτονται την ιστοσελίδα για δεύτερη και πάνω φορές.

Όσο για τον μετρητή μπορεί να έχεις δίκιο ότι ίσως να μην ενδιαφέρει τους επισκέπτες της ιστοσελίδας ο συνολικός αριθμός επισκεπτών αλλά ξανακοίταξα αν έχω την δυνατότητα να τον αφαιρέσω από την πρώτη σελίδα χωρίς όμως να χάσω την δυνατότητα την ενημέρωσής μου για την "κίνηση". Δυστυχώς δεν έχω τέτοια δυνατότητα και το μόνο που μπορούσα να κάνω (και το έκανα) είναι να βάλω έναν ποιο διακριτικό μετρητή.

Σ' ευχαριστώ και πάλι για τις συμβουλές σου

Michelle

Η αλλη οψις

Δημοσίευση από Michelle » 08 Δεκ 2005 15:21

Για το περιεχόμενο δεν μπορώ να σχολιάσω μιας και είμαι αντίθετων θρησκευτικων πεποιθήσεων.

Για το σχεδιασμό πάντως ΜΠΟΡΕΙΣ να παρεμβεις και μάλιστα ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ. Τα πάντα μπορείς να αλλάξεις, ανοιχτός ειναι ο κώδικας. Χρόνος και όρεξη να υπάρχει ;)

Συμφωνώ για το γαλάζιο. Αν δεν θελεις να τραβάει την προσοχή υπάρχουν άλλα χρώματα (πχ γκρι). Το κυανό που έχεις βάλει ειναι πολύ χτυπήτο και δεν κολλάει καθόλου και με το κόκκινο απο κάτω. Επίσης σε firefox τα αντικείμενα στο δεξι μενου καλύπτουν το ένα το άλλο και δεν διαβάζονται. Τη Verdana μικρυνε την ενα μεγεθος καλυτερα, είναι πιο ωραίο ;)

Κάτω κάτω επίσης (με firefox τουλάχιστον) έχει ενα μεγάλο κενο που δεν εξυπηρετεί τίποτα.

Αυτα απο μένα, ελπίζω να μην σε πειράζει που δεν απάντησα ακριβώς σε αυτό που ρώτησες :)

Άβαταρ μέλους
alopsis
Επικοινωνία:

Η αλλη οψις

Δημοσίευση από alopsis » 08 Δεκ 2005 15:33

Αγαπητή Michelle,
καταρχήν σε ευχαριστώ για την κριτική σου.
Για το θέμα του σχεδιασμού είναι αλήθεια ότι ούτε χρόνο ούτε σχετικές γνώσεις έχω γι αυτό και ζήτησα γνώμες για το περιεχόμενο και όχι για το περιβάλλον.
Για την προβληματική εμφάνιση με Firefox δεν γνωρίζω τι μπορώ να κάνω.
Τέλος δεν με πειράζει καθόλου που εστίασες στον σχεδιασμό. Απλώς δεν θέλω να ρίξω εκεί το βάρος μου.
Φιλικά

emphasy
Honorary Member

Η αλλη οψις

Δημοσίευση από emphasy » 09 Δεκ 2005 14:38

alopsis έγραψε:Αγαπητέ TITAKOS σ' ευχαριστώ για την παρατήρησή σου. Τι ακριβώς θα έπρεπε να διορθώσω στο μενού. Μπορείς να είσαι λίγο πιο συγκεκριμένος;
Για αρχή, να μικρύνεις τα γράμματα στο μενού! :wink:

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Η αλλη οψις

Δημοσίευση από id12586 » 09 Δεκ 2005 14:42

Nαι συμφωνώ και εγώ..
Με FF τα πράγματα είναι πολύ χάλια στο μενού...
Μήπως θα έπρεπε να αγοράσεις κανένα έτοιμο template?

>Στην ύλη τώρα.. Έχεις αρκετο περιεχόμενο αλλά χάνεται λίγο με αυτό το interface.. Εμένα πάντως δεν με βόλεψε καθόλου..
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
alopsis
Επικοινωνία:

Η αλλη οψις

Δημοσίευση από alopsis » 09 Δεκ 2005 15:38

Αγαπητέ TITAKOS δυστυχώς ούτε το μέγεθος της γραμματοσειράς στο μενού μπορώ να επιλέξω. Εγώ επιλέγω μόνο τον τίτλο. Για τους φίλους του FF ζητώ συγνώμη.

Άβαταρ μέλους
alopsis
Επικοινωνία:

Η αλλη οψις

Δημοσίευση από alopsis » 09 Δεκ 2005 15:41

Αγαπητέ id12586,

για το ότι τα θέματα χρειάζονται περαιτέρω οργάνωση συμφωνώ και εγώ. Εκτός όμως από τις γενικές κατηγορίες ή υποκατηγορίες το εργαλείο δεν μου δίνει άλλες δυνατότητες. Για παράδειγμα οργάνωση των άρθρων ανά συγγραφέα κτλ.

Ευχαριστώ για την γνώμη που διατύπωσες.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες