Όπως άνοιξαν, έτσι κι έκλεισαν...

Εκφράστε την επιχειρηματική σας πλευρά. Μοιραστείτε την εμπειρία σας ή/και τα σχόλιά σας σχετικά με την οργάνωση μιας on-line επιχείρησης. Παρακαλώ όχι διαφημίσεις εδώ!

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PanosIlio » 11 Ιαν 2006 13:59

Ε όχι θα το δηλώσω.

Μα καλά πως τα καταφέρατε Χριστουγεννιάτικα σοβαροί άνθρωποι να πάτε μια συζήτηση που ξεκίνησε λέγοντας για εταιρείες που ανοιγοκλείνουν και εταιρείες που έρχονται απο το εξωτερικό κ.τ.λ. σε "διαφωνία" για το αν τα goody's ή τα McDonald's είναι πιο ποιοτικά. :P

Καταρχάς σαν πρώην μάγειρας σας ενημερώνω πως όσοι τρώμε fast food (και γω μαζί) είμαστε επιεικώς απαράδεκτοι :P, ελπίζω να ξέρετε όλοι τι είναι αυτό το "μπιφτέκι" που τρώμε σε τέτοια μαγαζιά, τέλος πάντων ταβέρνα, σουβλάκι και άγιος ο θεός :wink:

Όσον αφορά τα άλλα δεν με νοιάζει καθόλου ποιος παίρνει τα λεφτά μου, δεν με νοιάζει αν στην άλλη γραμμή του τηλεφώνου είναι Ινδός που μιλάει ελληνικά και κάνει support σε μένα που είμαι στην Ελλάδα απο την Ινδία αρκεί οι υπηρεσίες που μου προσφέρει να είναι αυτό που ζητάω σε λογικές τιμές και όχι π.χ. να έχει πρόβλημα το δίκτυο, να μην συγχρονίζετε το adsl modem και ο κύριος να μου την λέει επειδή δεν έχω dial up modem για να κατεβάσω τους καινούργιους drivers του adsl modem. Εταιρεία δεν θα πω, πάντως δεν είναι ο ΟΤΕ :P

Τέλος πάντων αυτα.

ΥΓ: Μα καλά δεν είχατε σκάσει απο την γαλοπούλα, δεν σας είχε πιάσει μια υπνηλία απο το φαγοπότι χρονιάρες μέρες? :question: :P
Εικόνα

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.

Άβαταρ μέλους
supernet
Honorary Member

Δημοσίευση από supernet » 11 Ιαν 2006 23:37

Να επαναφέρω τη κουβέντα από τα Fast food κλπ...

Λοιπόν, πριν λίγα χρόνια είχα πετύχει μία εταιρία hosting, Αμερικάνικη. Για διάφορους λόγους έγινα πελάτης τους.

Κάποια στιγμή, το LIVE support τους έγραφε στα Ελληνικά. :o Ενθουσιάστηκα και μου φάνηκε πολύ έξυπνο κάτι τέτοιο. Μάλιστα πίστευα ότι είχανε Έλληνες εκεί στην Αμερική, γι αυτή τη δουλειά. Στη πορεία διαπίστωσα, μιλώντας με το support... ότι ήταν κάποιος νεαρός από τη Γλυφάδα που έπερνε τα αιτήματα από Ελλάδα.

Τι να το κάνεις όμως, που μια ωραία πρωία... δεν απαντάγανε ούτε στα Ελληνικά, ούτε στα Αγγλικά ούτε καν στα Αλαμπουρνέζικα ??? :kaloe: Εξαφανιζόλ.

Freegreece

Δημοσίευση από Freegreece » 12 Ιαν 2006 02:03

Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες :) χρόνια πολλά

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 12 Ιαν 2006 20:02

cdhyper έγραψε:Fafos αυτό που λες για εισροή ξένων εταιρειών μου ακούγεται σαν ανέκδοτο. Πάνω σε τι υποδομή και σε τι τηλεπικοινωνιακά κόστη θα δουλέψουν;
ή πάνω σε τί φορολογικό σύστημα να δουλέψουν :o ? αυτό είναι που δέν καταλαβαίνουν με τίποτα οι ξένοι
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 13 Ιαν 2006 07:55

gvard έγραψε:
KGP έγραψε:gia auto kai ego troo sta McDonalds i sta Burger Kings (pou tha pane tha erthoun kai auta gia mia volta kai apo edo)

Ποιος εχει δοκιμάσει Burger King και δεν περιμένει να έρθουν, λόγω της τηγανιτής τους πατάτας (που έχει μία ΤΡΟΜΕΡΗ γεύση!!!!!!).

Ααααααχ, ΜΙΧΑΛΗΗΗΗΗΗΗ!!!!
mcdonaldisation

http://www.businessbricks.co.uk/2006/01 ... aldisation
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Επιχείρηση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες