ΟΤΕ - Για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα μια και καλή!!! (??)

Απόψεις, σχόλια και συζητήσεις για τις προσφερόμενες υπηρεσίες και τις συσκευές.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pantoleon

Δημοσίευση από pantoleon » 27 Δεκ 2005 20:05

Ο ΟΤΕ είναι κρατικός.

Οι άλλες εταιρίες παροχής τηλεφωνίας και ιντερνετ όχι.

Ο ΟΤΕ έχει την δυνατότητα να ξεφτυλίσει τις τιμές του ούτως ώστε να τις εξαλείψει.

Αυτό δια νόμου απαγορεύεται.

Ο ΟΤΕ αναγκάζεται να έχει τις τιμές του λίγο πιο πάνω από την πιο ακρίβη εταιρία παροχής.Δια νόμου.

Οι εταιρίες αυτές χρωστούν στον ΟΤΕ Δισεκατομύρια για χρήση και ναύλωση των γραμμών του.Δια νόμου του απαγορεύεται να τα πάρει δικαστικά.Πρέπει να περιμένει.

Τα χρήματα αυτά,απ'την στιγμή που είναι κρατικός ο ΟΤΕ, τα χρωστούν σε όλους μας.Τα χρήματα αυτά θα εξέλισαν τον ΟΤΕ πολύ γρήγορα.Δεν πρόκειται να τα πάρει οπότε δικαιολογείται η καθυστέριση.

Οι εργαζόμενοι σε αυτόν κάνουν καλύτερη δουλειά από οποιονδήποτε άλλο ιδιωτικό φορέα.(τεχνικοί-helpdesk-βλάβες-κλπ)

Στα γραφεία και στα καταστήματα της επαρχίας ειδικά είναι πιο ράθυμοι άνθρωποι γιατί συνήθως διευθυντής (ή και οι ίδιοι) είναι "τοποθετημένοι" από τις εκάστοτε κυβερνήσεις.Το αν πρότειναν isdn αντί για dsl πριν 1.5/2 χρόνια είναι για σπάσιμο κεφαλιού μεν (περιστατικός στο οποίο έχω παραβρεθεί-τα επιχειρήματα τραγικά) αλλά υπήρχε κι ένας κύριος που είχε κατασκευάσει πολλά netmod φαίνεται ,και ήθελε να ξεστοκάρει.Σ'εμένα πάντως πριν από 1.5 χρόνο ακριβώς μου δώθηκε άλλη μάρκα router ευτυχώς... (speedtouch-alcatel/thomson-37/41 KB/s σταθερά).

Μην ξεχνάμε λοιπόν όλους τους "δάκτυλους" που μας εμποδίζουν να έχουμε αυτό που θέλουμε και να κατηγορούμε τον βασικό φορέα.Πιστεύω ότι όλη αυτή η αντίδραση ουδεμία σχέση με το θέμα έχει και δεν αφορά τους τελικούς αποδέκτες μιας και τα πράγματα ΔΕΝ μπορούν ν' αλλάξουν.ΔΙΑ ΝΟΜΟΥ.

Δεν μ'αρέσουν τα πολιτικά αλλά να προσέχετε να μην μπλέκεται σε διαμάχες μεταξύ του "δίπολου" και να συμπεριφέρεστε σαν όχλος.Δεν φταίει το "τέρας" στην τελική αλλά ο "φρανκενστάιν" που το κατασκεύασε.

Σκεφτείτε και τους εργαζομένους,τους συμβασιούχους (αορίστου και μη αορίστου χρόνου-γιατί μόνιμοι δεν προσλαμβάνονται στον ΟΤΕ εδώ και καιρό) δλδ αλλά και γενικά τα νέα παιδιά που σας εξυπηρετούν στα προβλήματα σας (γιατί μόνο οι πιο νέοι γνωρίζουν αυτά που μας ενδιαφέρουν)και τους βγαίνει η ψυχή να βγάλουν όλη την δουλειά ενώ οι παλιότεροι μόνιμοι (οι εργατοπατέρες-που ποτέ δεν δούλεψαν,οι άχρηστοι-που επίτηδες τα κάνουν όλα σκατά ουτως ώστε να μην τους αναθέτουν δουλειές- και οι άνευ γραφείου-που "δουλεύουν" απ'το...σπίτι τους) ξύνονται ΄και δεν τους απολύουν γιατί,όπως γίνεται σε κάθε ιδιωτική επιχείρηση δλδ,η αποζημείωση είναι πού μεγάλη.Γι'αυτό και η έξοδος των 50 και άνω.Και πάλι εμείς τους πληρώνουμε τους άχρηστους (ή πιο ευγενικά αποσύρουμε τα γερασμένα άλογα) αλλά έτσι καθαρίζουμε σιγά σιγά.

Αυτό που θέλω να πω είναι να την ψάχνετε την δουλειά και να μην σας πείθουν τα πανώ και οι ταμπέλες έτσι απλά.Μην γίνεστε όχλος.Εγώ ρώτησα κι έμαθα πώς έχουν τα πράγματα από πρώτο χέρι.

Από πικραμένους νέους που δουλεύουν στον ΟΤΕ και μάλιστα υπό το καθεστός ομηρίας των συμβασιούχων περιορισμένου χρόνου,πέρνωντας βασικό μισθό ενώ έχουν γνώσεις που δεν έχει κανένας άλλος εκεί μέσα και θα έπρεπε να τους έχουν στα πούπουλα γιατί βγάζουν όλη την ουσιαστική δουλειά.

Παρ'όλ'αυτά νιώθουν αποδιοπομπαίοι τράγοι μ'αυτά και μ'αυτά.

Να πω βέβαια ότι χωρίς τις άλλες εταιρίες πιθανόν να είχαμε τιμές μονοπωλίου πράγματι αλλά επίσης ότι έτσι δεν βγάζει και πουθενά η δουλειά γιατί εγώ και να θέλω να βάλω - πχ vivodi σκέφτομαι ότι πιθανόν να μην έχω την ίδια καλή ταχύτητα που έχω με τον ΟΤΕ,να μην έχω το ίδιο καλό σερβις,τηλεφωνική εξυπηρέτιση,εύκολο τρόπο πληρωμής (χωρίς κρυφές χρεώσεις) μαζί με τον λογαριασμό του ΟΤΕ,και κατάστημα με όλ'αυτά στην πόλη μου και κοντά μου.

Γι'αυτό μένω ΟΤΕ αν και ξέρω ότι το πληρώνω χρυσό.Ας βελτιωθούν κι ας γίνουν παράδειγμα οι διάφορες εταιρίες και θα τις σκεφτώ τότε.Όταν κάποιος μιλήσει για την εξαιρετική δουλειά που κάνουν πια κι όχι για τις τιμές τους.

Τί άλλο να πω.Αυτά τα ολίγα σκέφτηκα τώρα.Θα ήθελα να το σκεφτείτε κι εσείς πριχού απαντήσετε για ν'αποφύγουμε τυχόν αντιπαραθέσεις που απ'ότι φαίνεται είμαι συνηθισμένος να δημιουργώ.

Ελπίζω να σας φώτισα λίγο.

Ευχαριστώ αν με διαβάσατε.
The Sword is Pure.The Handler Not!

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 27 Δεκ 2005 20:13

sostos... .echeis dikio se pola... an kai to oti o ote einai kratikos me vriskei antitheto fisika... (sto tipiko tou pragmatos)
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
pantoleon

Δημοσίευση από pantoleon » 27 Δεκ 2005 20:34

Τον διευθυντή/κουμάντο ποιός τον ορίζει??

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 27 Δεκ 2005 20:45

pantoleon στα χαρτιά ιδιωτικός είναι. Αλλά δεν μας ενδιαφέρουν τα χαρτιά αλλά η ουσία.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
pantoleon

Δημοσίευση από pantoleon » 27 Δεκ 2005 20:58

Ποιά είναι η ουσία λοιπόν κατά την γνώμη σου?Συμφωνείς διαφωνείς?Τι?

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 27 Δεκ 2005 21:55

pantoleon έγραψε:Οι εργαζόμενοι σε αυτόν κάνουν καλύτερη δουλειά από οποιονδήποτε άλλο ιδιωτικό φορέα.(τεχνικοί-helpdesk-βλάβες-κλπ).
ναι καλα
:doh: :naughty: :doh: :naughty: :doh: :naughty: :doh: :naughty: :doh: :naughty: :doh: :naughty: :doh: :naughty: :doh: :naughty: :doh: :naughty: :doh: :naughty:

Άβαταρ μέλους
billt

Δημοσίευση από billt » 27 Δεκ 2005 22:29

Για να σου πω τη γνώμη μου ξεκάθαρα .. καρφί δεν μου καίγεται για τον ΟΤΕ ή για οποιαδήποτε άλλη επιχείρηση κρατική ή μη.

Δεν με νοιάξει αν φταίνε οι πολιτικοί για αυτό που γίνεται στον ΟΤΕ ή όχι.Αυτό είναι πρόβλημα του ΟΤΕ.

Έχω Vivodi DSL και είμαι πολύ ευχαριστημένος (μια που την αναφέρεις) και από support και απ' όλα. Από τον ΟΤΕ δεν είμαι (PSTN) και θα το κρατήσω για λίγο ακόμη λόγου του ότι έχω χρόνια ένα email με αυτούς και πέρνει χρόνο να το αλλάξω εκεί που το έχω δώσει.

Αφού κάποιες εταιρίες στο εξωτερικό μπορούν και προσφέρουν χαμηλές τιμές μπορεί και ο ΟΤΕ. Τον περιορίζει η νομοθεσία; Ας προσφέρει μόνο χονδρική στους άλλους ιδιώτες παρόχους. Δεν τον πληρώνουν? Ας τους κόψει την πίστωση.Γιατί να τα πληρώνουμε εμείς;

Αυτό που ξέρω είναι ότι πλησιάζουν οι μέρες που η (ουσιαστικά) μονοπολιακή κατασταση θα είναι παρελθόν. Το LMDS έχει προχωρήσει, η VOIP κάνει προόδους και σε λίγο θα έχουμε 4-5 αριθμούς ανά κατοικία με 5-6 ευρώ πάγιο.

Σχετικά τώρα με τους υπαλλήλους του ΟΤΕ. Όσοι γνωρίζουν τη δουλειά θα αποκατασταθούν σε άλλη εταιρία τηλεπικοινωνιών. Οι παλιοί αποζημειώνονται και φεύγουν αρκεί αυτά τα χρήματα να πληρωθούν από τον ΟΤΕ και όχι από εμάς.

Άβαταρ μέλους
pantoleon

Δημοσίευση από pantoleon » 28 Δεκ 2005 10:09

Αναφέρθηκα σε ότι έχω ακούσει billt.Το LMDS τί είναι??

fiskilis, όταν έχει πρόβλημα το dsl παίρνεις τηλ. το dsl helpdesk,σωστά?Σε ποιόν ανήκει?Ή τις βλάβες ΟΤΕ (για την γραμμη-το καλώδιο το ίδιο εννοώ).Ποιός θα σε εξυπηρετήσει πιο σωστά κι ενωποιημένα.

Αυτό που λέω απλά είναι ότι ο ΟΤΕ δεν νομίζω να κλείσει ποτέ.Τα καλώδια και οι δορυφορικές είναι δικά του και πάντα θα είναι.Επίσης υπάρχει κι η κοσμοτέ που είναι ίσως η καλύτερη εταιρία πια,με πιο φθηνή κι αναξιόπιστη την ΤΙΜ (από τότε που ήταν Τελεστέτ το "αναξιόπιστη") και την Βόνταφον αποδυναμωμένη (όλως περιέργως όταν ήταν Πάναφον είχε την καλύτερη κάλυψη στην Ελλάδα αν και ήταν η πιο ακρίβη-εγώ αυτήν προτιμούσα τότε) και μια Κιού αποδιοπομπαίο τράγο (που όπως λένε θ'αγοράσει η ΤΙΜ).Δεν νομίζω ότι θα γίνει τπτ με τον ΟΤΕ.Αντίθετα,κάποια στιγμή θα του επιτραπεί να πάρει τα χρήματα που του χρωστούν (που μας χρωστούν) και τότε θα βαρέσουν πτώχευση πολλές ψευτο-εταιρίες.

Δεν έχω καταλάβει ακόμα το κόλπο και τις κρυφές χρεώσεις του i-call pack πχ,και δεν ξέρω έως πότε θα είναι τζάμπα το voip buster για σταθερά Ελλάδας αλλά ξέρω ότι είναι κάτι που οι παππούδες μου ή ακόμα κι οι γονείς μου θα δυσκολέυονταν να χειριστούν.(ακόμα και πάρα πολλοί της ηλικίας μας και κάτω (30-).Έχεις πάει καμμιά βόλτα από επαρχία να δεις τι κοθώνια υπάρχουν?

Χαίρομαι αν η vivodi σου πάει καλά.Δεν πάει σε όλους και δεν καλύπτει σε όλα τα μέρη που καλύπτει ο ΟΤΕ.Είναι η πιο φθηνή εταιρία και μπράβο της.Κάποια θα έπρεπε να είναι.Κι εγώ κατά καιρούς έχω ψηθεί να την ψάξω εδώ που μένω να την βάλω αλλά κάποιοι μου έχουν αναφέρει προβλήματα κι έτσι αυξάνεται η αναβλητικότητα μου.Τέσπα.

Σύμφωνοι λοιπόν.Εγώ έγραψα αυτά που σκέφτηκα περιμένοντας να δω και τις δικές σας σκέψεις πάνω στο θέμα.Τις βλέπω.

Εσείς πιστεύετε σε ένα μέλλον χωρίς ΟΤΕ,κάτι που είναι αδύνατο.Δεν πιστεύω ότι θα υπάρξει καμμιά εξέλιξη δίχως ΟΤΕ.Ας αφήσουμε τους ουτοπισμούς,κι αν θέλουμε άλλες εταιρίες ας δόσουν το κάτι παραπάνω πέρα από τις τιμές και σε εξυπηρέτιση.

Άβαταρ μέλους
viktoras
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από viktoras » 28 Δεκ 2005 10:52

Μετοχική δομή:

* Ελληνικό Δημόσιο: 36%
* Έλληνες θεσμικοί Eπενδυτές: 14%
* Διεθνείς θεσμικοί Επενδυτές: 36%
* Hellenic Exchangeable Finance S.C.A: 3%
* Λοιποί: 11%
Αυτό δεν μου φαίνεται για Δημόσια εταιρία πλέον..

Στον ΟΤΕ φίλε pantoleon πλέον ανοικεί το ΔΙΚΤΥΟ αλλά όχι το ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΛΜ [τοπικός βρόγχος] που ΗΔΗ θα έπρεπε να είχε αποδεσμευτεί τελείως ωστε να αναπτύχθουν οι υπόλοιπες εταιρίες του χώρου.

Δεν μας χρωστούν λεφτά όπως βλέπεις... το 1/3 θα πάει στο δημόσιο.. τα άλλα θα πάνε σε τσέπες επενδυτών.

Δεν υπάρχει κανένα κόλπο ή κρυφή χρέωση στο VO-IP και μπορώ να σου πω ότι πολλοί άνω των 30 ακόμα θα το μάθουν σιγά σιγά και θα το χρησιμοποιούν [όπως έμαθαν το internet].

Yπάρχει καταπληκτικό μέλλον χωρίς ΟΤΕ... το θέμα είναι πΟΤΕ.. όταν "παίξει" με ίσους όρους με τις υπόλοιπες εταιρίες.Γνωρίζεις πόσα πρόστιμα έχει δεχθεί η Ελλάδα από την Ε.Ε. για τον ΟΤΕ και την μονοπωλιακή του στάση & τιμές;

Στο πρώτο σου post στην αρχή αναφέρεις τον ΟΤΕ ως κρατικό και μερικές παραγράφους πιο κάτω λες ότι δεν μπορεί να απολύσει γιατί ως ιδιωτική εταιρία θα πρέπει να πληρώσει αποζημιώση μεγάλου ύψους.Αποφάσισε...

Όταν αναπτυχθούν τα ασύρματα δίκτυα [που ήδη είναι προ των πυλών] από άλλες εταιρίες να δούμε ο ΟΤΕ αν θα μπορέσει να ανταπεξέλθει.Γιατί αυτός ο οργανισμός, ο δυσκίνητος αυτός οργανισμός αμά πέσει σε ένα μερίδιο 60% και κάτω [που θα γίνει σύντομα] θα μας πει "bye bye" γιατί δεν θα μπορεί να ανταπεξέλθει.
Και θα κάνει αυξήσεις του τύπου ΕΠΑΚ με 75-300% πάνω για να μην ζημιωθούν οι επενδυτές του... :roll:

Φιλικά πάντα..
<?="Hello Freestuff";?>
Quality hosting by Cityhost

Άβαταρ μέλους
billt

Δημοσίευση από billt » 28 Δεκ 2005 12:02

pantoleon έγραψε:Το LMDS τί είναι??
Local multipoint distribution system (LMDS).Σταθερό ασύρματο δίκτυο. Όλες οι γραμμές μιας οικοδομής αντί να πάνε στο τερματικό του ΟΤΕ οδηγούνται σε μια κεραία στην ταράτσα και με αναμεταδότες στο τηλεπικοινωνιακό κέντρο κάθε παρόχου.Υπάρχει ήδη στην Ελλάδα σε χρήση.Φαντάσου κάτι σαν κινητή τηλεφωνία ... αλλά σταθερή που μπορεί να χρησιμοποιηθεί για τηλεφωνία, internet κτλ

Δεν έχω καταλάβει ακόμα το κόλπο και τις κρυφές χρεώσεις του i-call pack πχ,και δεν ξέρω έως πότε θα είναι τζάμπα το voip buster για σταθερά Ελλάδας αλλά ξέρω ότι είναι κάτι που οι παππούδες μου ή ακόμα κι οι γονείς μου θα δυσκολέυονταν να χειριστούν.(ακόμα και πάρα πολλοί της ηλικίας μας και κάτω (30-).Έχεις πάει καμμιά βόλτα από επαρχία να δεις τι κοθώνια υπάρχουν?
Και τι έγινε αν θα δυσκολεύονται? Σε άλλες χώρες οι παππούδες δεν δυσκολεύονται?
Εσείς πιστεύετε σε ένα μέλλον χωρίς ΟΤΕ,κάτι που είναι αδύνατο.Δεν πιστεύω ότι θα υπάρξει καμμιά εξέλιξη δίχως ΟΤΕ.
Δεν με νοιάζει το γενικό μέλλον του ΟΤΕ. Αυτό που ξέρω είναι ότι ο ΟΤΕ σε λίγο δεν θα έχει θέση στο δικό μου μέλλον.

Άβαταρ μέλους
pantoleon

Δημοσίευση από pantoleon » 28 Δεκ 2005 12:08

Ωραίος!Στοιχεία επιτέλους!Λοιπόν:

Δεν μου απάντησες ποιός ορίζει την διοίκηση που είναι και η ουσία.
Δεν μας χρωστούν λεφτά όπως βλέπεις... το 1/3 θα πάει στο δημόσιο.. τα άλλα θα πάνε σε τσέπες επενδυτών.

Μα το δημόσιο είμαστε εμείς!
Δεν υπάρχει κανένα κόλπο ή κρυφή χρέωση στο VO-IP και μπορώ να σου πω ότι πολλοί άνω των 30 ακόμα θα το μάθουν σιγά σιγά και θα το χρησιμοποιούν [όπως έμαθαν το internet].

Στο i-call pack δλδ τι πληρώνεις?Δεν σε υποχρεώνει να έχεις δική τους σύνδεση?Δουλευόμαστε?Την σύνδεση τι θα την κάνει η γιαγιά μου?Θα την πληρώνει τσάμπα?Τόσα λεφτά είναι!
Στο πρώτο σου post στην αρχή αναφέρεις τον ΟΤΕ ως κρατικό και μερικές παραγράφους πιο κάτω λες ότι δεν μπορεί να απολύσει γιατί ως ιδιωτική εταιρία θα πρέπει να πληρώσει αποζημιώση μεγάλου ύψους.Αποφάσισε...
Κάνε quote,δεν καταλαβαίνω τι λές.

Πάντως ανάφερα ότι ο ΟΤΕ αν απόλυε άτομα θα πλήρωνε (πληρώναμε) τα κέρατα του...όπως γνωρίζω ότι γίνεται και στις ιδιωτικές επιχειρήσεις.

Μονιμότητα στους υπαλλήλους επίσης δεν υπάρχει εδώ και καιρό οπότε προς τί όλος αυτός ο καυγάς?

Κάτι παίζει,αυτό λέω.Και να μην συμπεριφέρεστε σαν όχλος.Γιατί παρασύρθηκα υπερβολικά κι εγώ.

Αυτό ήταν το μήνυμα μου.Αυτό ήθελα να πω.Δεν υπάρχει λόγος για αντιπαραθέσεις μεταξύ μας.Την γνώμη του λέει ο καθένας.

Τα πανό και οι ταμπέλες δεν χρειάζονται.

Αν είναι τόσο καλές οι ιδιωτικές εταιρίες γιατί δεν μεταφέρεται όλος ο κόσμος σ'αυτές ούτως ώστε να λάβει ένα ηχηρό μύνημα στον ΟΤΕ?

Γιατί προφανώς ο ΟΤΕ έχει πολλά καλά σε σχέση με τις άλλες εταιρίες.

Και δεν είναι θέμα μονοπωλίου.Τον προτιμά πολύς κόσμος και νεολαία.Γιατί λοιπόν τόση αντίδραση από μερικούς?

Να εξηγήσω και πάλι ότι την ίδια γνώμη με εσάς έχω:
Κι εγώ θα ήθελα δίκτυα και τιμές πχ Ιταλίας.

Απλά λέω και την αντίθετη γνώμη χάριν συζητήσεως,γιατί θέλω να καταλάβω γιατί τόση φασαρία.

Το ψάρι βρομάει απ'το κεφάλι ως συνήθως.

Κατηγορείστε το κεφάλι όποιο κι αν ήταν ή αν είναι.Με την ΔΕΗ κάτι έγινε.

Αλλά να,χρειάζονται 100 30φυλλόπουλοι για να τους κυνηγάνε όλους αυτούς (κι ο ένας τον άλλο... :lol: ).

Αυτά.Μακριά από φανατισμούς,οχλους και προπαγανδες και σκεφτείτε μόνοι σας.Δεν λέω ότι όσοι γράφετε εδώ δεν σκέφτεστε μόνοι σας.Η προπαγάνδα δεν μ'αρέσει.Η "σκατουλοποιηση" των πάντων.Δεν είναι όλα σκατά.Με ενοχλεί πολύ αυτό το κλίμα.Γι'αυτό και το ποστ.

Αν έχει και κάποιος άλλος να προσθέσει κάποιο στοιχείο ή γνώμη με ήρεμο τρόπο ας το κάνει.Ευχαριστώ πάντως για την όποια συμμετοχη.

Άβαταρ μέλους
viktoras
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από viktoras » 28 Δεκ 2005 12:31

Δεν νομίζω ότι επειδή σου απαντήσαμε με επιχειρήματα υιοθετήσαμε την συμπεριφορά του όχλου.
Αν οι υποδομές του ΟΤΕ [αυτές που έγιναν με Κρατικά και Ευρωπαϊκα χρήματα] δίδονταν στην ΕΕΤΤ ή σε κάποιον άλλο ανεξάρτητο οργανισμό για να διαχειριστούν σωστά και να αξιοποιηθούν απ'όλους θα έβλεπες που θα ήταν ο ΟΤΕ.

Δεν μπορείς να μου λες ότι δεν υπάρχει μομοπωλίο [πλέον σε ορισμένες υπηρεσίες] αλλά υπάρχει.

Ορίστε και τα quote σου:
pantoleon έγραψε: Ο ΟΤΕ είναι κρατικός.

Οι άλλες εταιρίες παροχής τηλεφωνίας και ιντερνετ όχι.
pantoleon έγραψε: ...ενώ οι παλιότεροι μόνιμοι (οι εργατοπατέρες-που ποτέ δεν δούλεψαν,οι άχρηστοι-που επίτηδες τα κάνουν όλα σκατά ουτως ώστε να μην τους αναθέτουν δουλειές- και οι άνευ γραφείου-που "δουλεύουν" απ'το...σπίτι τους) ξύνονται ΄και δεν τους απολύουν γιατί,όπως γίνεται σε κάθε ιδιωτική επιχείρηση δλδ,η αποζημείωση είναι πού μεγάλη.
Tα bold δικά μου...
<?="Hello Freestuff";?>
Quality hosting by Cityhost

Άβαταρ μέλους
pantoleon

Δημοσίευση από pantoleon » 28 Δεκ 2005 13:28

Στα χαρτιά είναι.Απ'την στιγμή που είναι όμως δημόσιος κατά 36% για μένα είναι δημόσιος.

Και ξαναρωτάω: Ποιός ορίζει την διοίκηση?Αν ο διοικητής είναι ορισμένος απ'το δημόσιο τότε τί είναι?Ιδιωτική?

Αποζημείωση και απολύσεις δεν γίνονται στο δημόσιο οπότε να το ληξουμε το θέμα...

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 28 Δεκ 2005 16:27

pantoleon έγραψε:fiskilis, όταν έχει πρόβλημα το dsl παίρνεις τηλ. το dsl helpdesk,σωστά?Σε ποιόν ανήκει?Ή τις βλάβες ΟΤΕ (για την γραμμη-το καλώδιο το ίδιο εννοώ).Ποιός θα σε εξυπηρετήσει πιο σωστά κι ενωποιημένα
νομιζεις
για προσπαθησε να παρεις τηλεφωνο για βοηθεια στο help desk μετα τις 9 το βραδυ η σαβατοκυριακα για βοηθεια και ελα μετα ναμου πεις αν σηκωσει κανεις το τηλεφωνο
ακομα νομιζουν εκει οτι ειναι δημοσιο και με αυτην την νοοτροπια δουλευουν

Άβαταρ μέλους
pantoleon

Δημοσίευση από pantoleon » 28 Δεκ 2005 18:17

Σωστό.

Δεν έχω αντίρρηση.

Όταν μιλάω για όχλο είναι αυτό που δημιουργούν τα πανό και τα συνθήματα.Δεν βοηθούν παρά στο δημιουργούν ένα περίεργο κλίμα που προσωπικά με ενοχλεί.

Επίσης όταν λέμε φθηνό ίντερνετ τι εννοούμε?

Πόσο δλδ πρέπει να κοστίζει μια 384 το μήνα όλα πληρωμένα πλην του στάνταρ (pstn ή isdn) παγίου?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης