Λίγη Βοήθεια με την jsp !! please !!

Συζητήσεις για την Java

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
nonicknameneeded

Δημοσίευση από nonicknameneeded » 08 Ιαν 2006 18:52

Καλησπέρα σας !
Θα ήθελα & θα εκτιμούσα την βοήθεια σας για μία εργασιά που έχω για την σχολή μου.
Δεν ζητάω να μου την λύση κάποιος..
Απλά θέλω ένα απλό παράδειγμα για να μπορέσω να συνεχίσω.. :o

Βασικά θα ήθελα αν είναι δυνατόν κάποιος να μου φτιάξει 2 jsp σελίδες όπου να κάνουν τις εξής διεργασίες.

1η ) Να προσθέτει καινούργιες εγγραφες σε ένα table το οποίο να περιέχει 2 πεδία ( Σύντομο κείμενο | Εκτεταμένο Κείμενο )

2η ) Να κάνει " εκτύπωση " ( ας μου επιτραπεί η έκφραση αυτή ) των εγγραφών που περιέχονται στον πίνακα αυτο.

Θα ήθελα αν είναι δυνατόν να είναι όλος ο κώδικάς της jsp ιστοσελίδας από την αρχή μέχρι το τέλος. Δηλαδή η σύνδεση με την βάση ( mysql connector ) και τα ερωτήματα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την πολύτιμη βοήθεια σας.
Φιλικά,
Γιώργος
Keep Drinking..

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 09 Ιαν 2006 19:38

nonicknameneeded έγραψε: Βασικά θα ήθελα αν είναι δυνατόν κάποιος να μου φτιάξει 2 jsp σελίδες όπου να κάνουν τις εξής διεργασίες.
Afto den teriazei me afto
nonicknameneeded έγραψε: Δεν ζητάω να μου την λύση κάποιος..
Απλά θέλω ένα απλό παράδειγμα για να μπορέσω να συνεχίσω..
Gia to 1 yparxei einai to ekeis.
Afou den theleis php kai na travaei mesa apo thn mysql aftoata den mporeis na to kaneis me javascript. Tah mporeis na kaneis ta insert me to xeri alal tha ananawneis ena arxeio to opoio tha exei mesa to keimeno to opoio theleis kai tha ginete me thn document.write. Twra to pws tah typwneis mono ena periexomeno apo ena table, tha kaneis ena koumpi priont pou tah antistoixei se ena table, pou tha travaei ta periexomeno apo ena table mono, kai tha ta stelnei sto print kanontas print thn epilegmenh perioxh. Pws na kaneis th epilegmenh peroxh mporeite na to deite mesa apo afto to tutorial mono pou prepei na peksie me ta span. Afta kserw egw kai mporw na se bohthisw ;)
To sxetiko link edw.
http://www.htmlgoodies.com/beyond/clipboard.html

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 09 Ιαν 2006 21:23

JSP!=Javascript

Μεταφέρω το topic στην σωστή κατηγορία.

Άβαταρ μέλους
agrippas
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από agrippas » 12 Ιαν 2006 08:44

Ρε φίλε με το μπαρδόν κιόλας αλλά εμένα μου φαίνονται πολύ γελοία αυτά που ζητάει η εργασία. Όπερ, αν δε γνωρίζεις να τα κάνεις, κοπροσκύλιαζες όλο το εξάμηνο.

Και γιατί να σου τα κάνουμε εμείς να 'ούμε να πάρεις εσύ το βαθμό και πτυχίο με το βαθμό; Να κάτσεις να διαβάσεις να το κάνεις μόνος σου.

Η απάντησή μου ισχύει και για όλους τους άλλους που ζητιανεύουν εργασίες από το φόρουμ. Αν έχετε συγκεκριμένη απορία σε συγκεκριμένη φάση της εργασίας σας με χαρά να σας τη λύσω. Αν θέλετε ολόκληρη εργασία αρνούμαι πεισματικά να σας την κάνω γιατί θα βγείτε άσχετοι και θα φάτε αργότερα τη δουλειά κάποιου που θα την αξίζει πιο πολύ από σας.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Java”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες