Έχω γύρω στα 15 sites ψάχνω πακέτο να τα φιλοξενήσω

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
sicadera

Δημοσίευση από sicadera » 12 Ιαν 2006 07:45

Θέλω να μεταφέρω τα εταιρικά sites που φιλοξενώ σε αγγλική εταιρία και είναι απλώς απαράδεχτη, σε άλλο server.

Αυτό που θέλω είναι να μπορώ να προσφέρω hosting στους πελάτες μου, οι οποίοι είναι περίπου 15 με άμεση προοπτική να γίνουν 25 – 30. θέλω να μπορώ να δίνω cpanel ή plesk ή ό,τι άλλο προσφέρεται και να ανοιγοκλείνω τους λογαριασμούς τους χωρίς καμία ανάμιξη του δικού μου provider. Επίσης να φαίνεται η εταιρία μου σαν dns.

Τι μου προτείνετε? VPS ή DEDICATED ή κάποιο RESSELER?

Έχω administrator αλλά όχι αποκλειστικό και θα ήθελα να τον αποδεσμεύσω μέχρι να μπορώ να του δίνω αρκετά χρήματα. Οι δικές μου γνώσεις είναι βασικές στο άνοιγμα παραμετροποίηση και συντήρηση ενός account.

Άβαταρ μέλους
Specom
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Specom » 12 Ιαν 2006 08:42

File mou kalispera,

Gia enan toso mikro arithmo istoselidwn egw tha sou proteina gia arxh ena kalo paketo resseler, den aksizei na mpeis sthn diadikasia tou dedicated server giati kai pio akriva tha sou vgei kai opws upostirizeis den exeis akoma tis kataliles gnwseis.
Ena kalo paketo resseler analoga fisika kai thn etairia pou tha epile3eis sinithws arxizei apo ta 40 euro kai paei sto 80 euro dld 3 GB me 40 - 50GB Bandwidth ews 10 GB 300GB bandwidth.
Fisika kai o VPS tha htan mia kalh lish mias kai kimenete peripou sta idia xrhmata ala me perissoteres dunatotites gia esena, oi dinatotites tou pelati einai sxedon idies.

Άβαταρ μέλους
sicadera

Δημοσίευση από sicadera » 12 Ιαν 2006 09:36

Fisika kai o VPS tha htan mia kalh lish mias kai kimenete peripou sta idia xrhmata ala me perissoteres dunatotites gia esena, oi dinatotites tou pelati einai sxedon idies.
Τι εννοείς περισσότερες δυνατότητες?

Άβαταρ μέλους
Giannis78
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Giannis78 » 12 Ιαν 2006 10:12

an theleis rikse mia matia sta paketa vps mou an sou kanei kati.
www.intechs.gr
WebHosting Services
http://www.intechs.gr

Άβαταρ μέλους
Specom
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Specom » 12 Ιαν 2006 17:33

Kalispera kai pali,

Otan milaw gia vps enow fisika oti yparxei kai to programma Virtuozzo, to opio sou dinei tis dinatoties na ftiaxeis name servers, na kaneis restart, na kaneis install dika sou programmata , shut down kai fisika exeis root access. Einai kapia pronomia ta opia polu den xreiazonte kai katafeugoun sta resseler accounts px ena paketaki cpanel me whm me xoritikotika kai bandwidth pou anaferthika pio panw. :)

Άβαταρ μέλους
ydrargyros

Δημοσίευση από ydrargyros » 17 Ιαν 2006 10:42

h8ela na hksera...tosa templates gia ta sites ta etairika...ta exei plhrwsei kanenas? :hammer:

Άβαταρ μέλους
Specom
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Specom » 17 Ιαν 2006 13:21

Pote den 3ereis :P Sinithws omws oi etairies ta plirwnoun. Vevea an e3ereseis merikes oi perissoteres (sovares) ftiaxnoun dika tous. Den katalavenw omws pou kolaei auto me to thema.

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 17 Ιαν 2006 14:08

sicadera έγραψε:Τι μου προτείνετε? VPS ή DEDICATED ή κάποιο RESSELER?
Sicadea, se kamia periptwsi Dedicated.

To reseller tha kanei ti doulia pou thes alla kalitera, an mporeis na sikwseis to kostos, na pareis ena VPS me Cpanel.
To pleonektima einai oti otan tha exeis perisoterous pelates kai tha theleis na metafereis ta accounts se diko sou dedicated server me to VPS mporeis mesa se 5-10 lepta na metafereis ta panta (mysql, emails, data, etc..)
Yparxei ena option me root access sto Cpanel - transfer multiple accounts - pou tha se voithisei para poli gia tis metafores .

Akoma.. asxetos an dialekseis VPS i Reseller, prospathise na exeis dedicated IPs kai Name Servers. Me afto to tropo tha eisai sigouros pws ta IP sou de tha mpoun se kapio blacklist kai tha mporeis na stelneis esi kai oi pelates sou xwris provlimata emails se free email services (yahoo, msn, gmail).

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες