domain+web hosting now

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

domain+web hosting now

Δημοσίευση από cordis » 17 Μάιος 2001 09:39

Αυτο είχα πάθει με τους προηγούμενους που έκανα host.. στην διαφήμιση γράφανε απεριόριστο.. κάπου μέσα στην σελίδα τους και με ψιλα γράμματα γράφανε 1 GB/month (ή κάτι τέτοιο) το οποίο ήταν και καλά στην πράξη απεριόριστο. ’λλα τελικά δεν ήταν και τόσο απεριόριστο μιας και μου ήρθε να πληρώσω παραπάνω.. και σηκώθηκα κι έφηγα :wink:
<P>------------------
---
<B>John Sclavos</B>
<A HREF="http://www.freestuff.gr" TARGET=_blank>freestuff.gr</A>
<A HREF="http://www.way.gr" TARGET=_blank>way.gr</A>

RAAD

domain+web hosting now

Δημοσίευση από RAAD » 17 Μάιος 2001 13:41

ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΩ <A HREF="http://WWW.TACIDHOST.COM" TARGET=_blank>WWW.TACIDHOST.COM</A>
OLA UNLIMITED (ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ)

orfeo

domain+web hosting now

Δημοσίευση από orfeo » 17 Μάιος 2001 14:59

Από τα terms of agreement
(http://www.tacidhost.com/host/agreement.shtml)
---------------------------------
HIGH BANDWIDTH USE POLICY
High bandwidth usage: TacidHosts offers an unlimited use policy by maintaining very large ratios of bandwidth per customer. In rare cases, TacidHosts may find a customer to be using server resources to such an extent that he or she may jeopardize server performance and resources for other customers. In such instances, TacidHosts reserves the right to impose the High Resource User Policy for the consideration of all customers. <P>HIGH RESOURCE USER POLICY
Resources are defined as bandwidth and/or processor utilization. <P>TacidHosts may implement the following policy to its sole discretion: <P>When a website is found to be monopolising the resources available TacidHosts reserves the right to suspend that site immediately. This policy is only implemented in extreme circumstances and is intended to prevent the misuse of our servers. Customers may be offered an option whereby TacidHosts continues hosting the website for an additional fee.
------------------------------------------<P>Τα παραπάνω σημαίνουν σε απλά Ελληνικά "Αν δεν μας συμφέρεις, έφυγες ή πλήρωσες παραπάνω".<P>Ξαναλέω ότι δεν είναι αναγκαστικά απατεώνες αλλά βασίζονται στο γεγονός ότι 95% των site έχει 500ΜΒ data tranfer/μήνα.

Άβαταρ μέλους
supernet
Honorary Member

domain+web hosting now

Δημοσίευση από supernet » 17 Μάιος 2001 18:48

ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ 2 ACCOUNTS ΣΕ 2 ΕΤΑΙΡΙΕΣ, ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΙΑ ΕΧΩ TRAFFIC LIMIT, ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΕΧΩ (ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ), ΤΙ ΝΑ ΠΩ???<P>Και όπως είπε ο φίλος πιο πάνω....ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΜΕΤΑΠΩΛΗΤΗΣ??? ΧΑΧΑΧΧΑΑ.<P>ΕΙΠΑΜΕ : Ν O L I M I T<P> <BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Arial">quote:</font><HR>Originally posted by orfeo:
<B>Αγαπητέ supernet,<P>Απεριόριστη κίνηση ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Μπορώ να αναφέρω αρκετές εταιρίες που λεν ότι το προσφέρουν αλλά είναι λόγια. Δεν υπονοώ ότι αυτοί που το λεν είναι απατεωνές αλλά τουλάχιστον εθελοτυφλούν για να γυρίσουν μετά να πουν "Συγνώμη λάθος". Και είναι απόλυτα φυσιολογικό να μην μπορούν να δώσουν αυτό που λεν. <P>Όταν μεγάλες εταιρίες στο εξωτερικό λεν "τόσο data transfer το μήνα", πως τυχαίνει και στην Ελλαδάρα βγαίνουν και λεν απεριόριστο με 2000 το μήνα;<P>Αν μπορούσες να εγγυηθείς ότι δίνεις απεριορίστο transfer με 30000 το χρόνο, και φυσικά σε σταθερή ταχύτητα download (γιατί download με 100bytes/sec δεν είναι download)αύριο θα σου έστελνα τα χρήματα. Δυστυχώς όμως αυτό ξέρω ότι δεν είναι δυνατόν.</B><HR></BLOCKQUOTE><P>

orfeo

domain+web hosting now

Δημοσίευση από orfeo » 17 Μάιος 2001 19:25

Ξεκαθάρησε αν θες αυτό το (καρατσεκαρισμένο).
Πόσο data traffic έχεις καταναλώσει σε ένα μήνα χωρίς να αντιδράσουνε; <P>Νομίζω ότι αν κάνεις 15GB το μήνα, για 3 συνεχόμενους μήνες, ΚΑΜΙΑ εταιρία δεν θα σε αφήσει να συνεχίσεις με 30.000 το χρόνο.

Άβαταρ μέλους
supernet
Honorary Member

domain+web hosting now

Δημοσίευση από supernet » 17 Μάιος 2001 19:38

8,8 ton proto mina.
14,7 ton deytero.
16,3 ton trito<P>kai exo agiksei ton MAIO ta 13,7. Eos tora diladi.<P>Teleiono edo to thema. Opoioi katalavane ti esti "NO TRAFFIC LIMIT" kalos, gia tous allous... den boro na kano tpt parapano.<P> <BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Arial">quote:</font><HR>Originally posted by orfeo:
<B>Ξεκαθάρησε αν θες αυτό το (καρατσεκαρισμένο).
Πόσο data traffic έχεις καταναλώσει σε ένα μήνα χωρίς να αντιδράσουνε; <P>Νομίζω ότι αν κάνεις 15GB το μήνα, για 3 συνεχόμενους μήνες, ΚΑΜΙΑ εταιρία δεν θα σε αφήσει να συνεχίσεις με 30.000 το χρόνο.</B><HR></BLOCKQUOTE><P>

orfeo

domain+web hosting now

Δημοσίευση από orfeo » 18 Μάιος 2001 12:01

Ελπίζω να μην σε πειράζει να το συνεχίσω εγώ, είναι πολύ ενδιαφέρον.<P>Δεν καταλαβαίνω αν δεν έχεις κάποιο κέρδος γιατί δεν αναφέρεις ποια εταιρεία εννοείς, αλλά μας παραπέμπεις στο email σου.<P>Θα ήθελα ειλικρινά να μάθω πια είναι αυτή η εταιρεία για να σταματήσω να πληρώνω σαν χαζός για bandwidth.<P>Εχω πάντως τους λόγους μου που υποστηρίζω αυτά που λέω γιατί τα έχω φάει στην μάπα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες