Πρόβλημα με swish [export to swf]

Λύσεις προβλημάτων για το δημοφιλές πρόγραμμα κατασκευής παρουσιάσεων στο διαδίκτυο.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
strangelove

Δημοσίευση από strangelove » 29 Ιαν 2006 12:51

Καλημερα!

Φτιαχνω ενα ιντρο στο swishmax και ενω ολα ειναι οκ, οταν το κανω preview ή save το δειχνει με μαυρα και γκρι χρωματα (ασχετα με τα πρωτοτυπα) και τα ελληνικα γραμματα τα βγαζει τουμπα! αναποδά!

Μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του? Δοκιμασα απο εχτές 3 διαφορετικές εκδοσεις του swish σε ολες κανει το ιδιο.

Με το Macromedia Flash δεν τα παω ιδιαιτερα καλα ενω το swish θεωρω οτι ειναι πιο απλο και ευχρηστο...

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: οταν το αποθηκευω με μορφη swi ( swish δηλαδη ) το αποθηκευει μια χαρα.. :roll:

lakritidis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από lakritidis » 30 Ιαν 2006 16:57

Μη μπερδεύεις το swi με το swf. Το ένα είναι το project file και το άλλο το αποτέλεσμα του "compilation" του πρώτου.

Τώρα σε ότι αφορά το export σε swf κοίταξε τις ρυθμίσεις που έχεις ορίσει όταν γίνεται το export.
Επέλεξε high quality σε όλα και δοκίμασε.
Δεν είναι λογικό να κάνει το ίδιο σε τρεις διαφορετικές εκδόσεις του ίδιου προγράμματος.

Δεν πιστεύω πάντως να τρέχεις καμιά cracked έκδοση, έτσι?

Άβαταρ μέλους
strangelove

Δημοσίευση από strangelove » 30 Ιαν 2006 19:43

lakritidis έγραψε:
Δεν πιστεύω πάντως να τρέχεις καμιά cracked έκδοση, έτσι?
Οχι το εχω κανονικα, γιατο το χρησιμοποιω για επαγγελματικη χρηση, αλλα τι σχεση εχει αυτό? Και πιο παλια που το ειχα cracked μια χαρα δουλευε, το πληρωμενο τωρα μου κανει κολπα :P
lakritidis έγραψε: Τώρα σε ότι αφορά το export σε swf κοίταξε τις ρυθμίσεις που έχεις ορίσει όταν γίνεται το export.
Επέλεξε high quality σε όλα και δοκίμασε.
Δεν εχει high quality.. μονο export του βαζω swf 6 και τις προεπιλεγμενες επιλογες...

Τα γραμματα τα εφτιαξα!!! Ηθελε αλλη γραμματοσειρα και αλλαξα τα fonts αλλα με τα χρωματα εχω προβλημα...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Flash γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες